Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (12)


217 raspunsuri la acest subiect

#11
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 19 august 2010 - 20:53

crissy, suuuper!

felicitari si crestere rapida si usora [pup]



sa vedeti ce-am patit aseara:

venim cu copiii pe la 11 noaptea acasa (ikea, cumparaturi, restaurant, starbucks) coboara din masina, ana nu inchide usa, noi impartim cumparaturile sa ducem totul dintr-o tura.

NOROC ca nu reusim sa ducem tot si mai coboara g odata ... masina era cu usa din spate cascata larg - dimineata 100% ar fi gasit un aurolac facand nani in masina lui de serviciu [alcool]



In alta ordine de idei, mi-am scos firele, sunt ok [:D] - si in alta ordine de idei sunt LA SERVICIU SI LA ORA ASTA [bang] (da, stiu, sunt in concediu medical, poate ma cauta aia pe-acasa [alcool])



c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07



FEBRUARIE thing-a-day





#12
felicia74

felicia74

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.682 mesaje

Postat 19 august 2010 - 21:00

Crissy ura, gata, ati scapat, inseamna ca a luat in greutate Beatrice. Are 1,8 kg?

Lavi da, Doru a scapat, s-a cam rezolvat de la sine, dar din pacate nu mai mergem in vacanta ca sa se bucure si el de o baie in mare pe anul acesta.

Doamne, Dumnezeule, ce an, eu n-am mai auzit atatea vesti rele intr-o perioada scurta de timp. Azi am avut treaba pe la Romana, pe la 4 eram exact in locul unde s-a produs accidentul 2 ore mai tarziu. Doamne fereste!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.


#13
Noki_Lara

Noki_Lara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.006 mesaje

Postat 20 august 2010 - 01:41

Hello colectiei!



VAd ca ati strigat dupa mine! Dragut din partea voastra![pup]



Sarah a fost cu mama 10 zile in Turcia, s-a simtit minunat copilul, execrabil mama, ca a fost super-dezamagita de resortul care a decazut enorm (din spusele ei) fata de anul trecut. Cica si-a schimbat managementul. [bang]naspa treaba. Dar Sarah s-a simtit bine, deci pentru ea a fost ok.[pk]



Noi (eu cu Sarah) plecam duminica in concediu. Sunt cam stresata cu drumul lung, dar sper sa fie ok si sa ma descurc.[:D]



Intrebare de 100 de puncte: poate cineva sa-mi salveze urechile/nervii/masina si sa-mi imprumute un DVD portabil ca sa aiba bufnita ce sa faca in cele 2 zile de drum???? Pleeease, fie-va mila.[:)]



In rest, am citit pe mega-fuga, nu pot sa ma declar intr-un mood prea rozaliu, dra speram la zile mai bune.



Corapina, bine ca ai trecut ok peste colectarea deseurilor, pardon, bolovanilor! [pup]



Crissy, great news! Nici nu stii cat ma bucur ca ti-ai intrat in atributiile de mamica full-program![pup]



Feli - ce an...vorba ta. Azi si eu am fost data peste cap de vestea ca nasa bufnitei a pierdut sarcina nr. 2 - oprita din evolutie. [q][bang]Horror.



Maria- wooow, faina zona ati ales. Recomandare faina de munte ar mai fi zona Tg. Jiu-Ranca-Voineasa, relativ aproape de voi. [olala]



Lavi- deci Nati strikes again! Sarah isi exprima azi dorinta de a se vedea cu fetele tale, se intreba daca au venit acasa. Sau macar daca poate sa vina la tine pentru o runda de jucarii concurenta-less. Din pacate a trebuit sa-i ruinez visele. [:D][pup]





Ma duc sa fac listele cu harti...chestii. Pregatiri de drum, deh.[8D][pk]



Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase 1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah





There are no shortcuts to happiness!


#14
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 20 august 2010 - 11:56

Noki, ce bine sa te mai auzim.

Cum de plecati doar voi doua, tot asa de ocupat e dl. sot? Hai ca ai ante-mergatoare, si Anda facuse drumul asta la volan.

DVD portabil n-avem, dar ca idee ai putea sa iei laptopul impreuna cu un incarcator auto de genul asta.

Drum bun si distractie frumoasa!



Crissy [majoreta] ! Sa ne mai povestesti !



Corapina, bravo, chiar ai trecut bine peste interventie. Acum esti cam la regim, nu?

#15
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 20 august 2010 - 12:23

'mneata



noki, aveam noi, din pacate l-am uitat la constanta ultima data cand am fost. sorry.



maria, ce regim... de ingrasat poate - am bagat un kg de la operatie - bine, mai am si alte chesstii circumstantiale care s-ar putea sa fi dus la +1 ala. Oricum, am liber la orice (preferabil nu in cantitati mari) din a 2 zi dupa operatie, cafea si toate cele. Nu reactionez f bine la alcool - am baut aseara (a fost ziua sora-mii) un mojito mic-mic si nu m-am simtit prea in apele mele. Dar asta nu ma deranjeaza, ca la alcool pot renunta usor, nu e ca i-as duce lipsa.



lavi, mand tale pe unde mai sunt? Tot in buc?



Pupici





c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07



FEBRUARIE thing-a-day





#16
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 20 august 2010 - 12:40

neata!

Crissy uraaaaa! [bis][bis][bis] Bravo Beatrice!!!
Sa cresti mare si sanatoasa!!!

Feli intr-adevar ingrozitoare treaba cu accidentul, asa a fost si la Timisoara cand un sofer a omorat un pieton care circula pe trotuar, ulterior s-a dovedit ca amandoi terminasera acelasi liceu, cu cativa ani diferenta, liceul meu.

Ma bucur ca Doru e OK! Pai nu bagati o iesire de week-end pana la mare? Cu ocazia vindecarii zic? Sugerez Balcic daca nu ati mai fost, scuze dar nu mai tin minte. [:I]

Noki ma bucur ca ai revenit!
Imi pare rau de Gabriela, doamne ajuta pe data viitoare! La cate saptamani a pierdut sarcina?

[majoreta][majoreta] pentru concediu!
De iesit in parc din pacate exclus, azi trebuie sa fac bagaje pentru ambele fete pe 3 saptamani cat le mai las la bunici si sa ne culcam devreme pt ca maine vreau sa plecam la 6 dimineata, o luam prin Brasov, pe Valea Prahovei, daca plecam tarziu prindem blocaje si aleluia.

Ieri am fost si l-am vazut pe bebicul verisoarei lui Virgil, nepotelul meu cum ar veni, e o dulceata de bebeu cuminte de 2 luni jumate. [il]



#17
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 20 august 2010 - 12:43

Corap mandrele mele - una e in Bucuresti alta e in tabara, maine se intoarce. Noi maine ii iesim in drum, pe la Targu Mures - Sighisoara, o preluam si o ducem la bunici care ne asteapta la munte, in Apuseni. Le lasam acolo pe ambele. Duminica retur Bucuresti, fara prunce.

Noki nasol, pacat ca s-a stricat resortul si mama ta nu s-a simtit bine.

#18
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 20 august 2010 - 13:02

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Duminica retur Bucuresti, fara prunce.

"prunce" e de pe la Tm sau de pe la Alba? Suna [cool] [:D].

#19
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 20 august 2010 - 13:06

De nicaieri, cred ca e inventia mea :) habar n-am de fapt.
dar se intelege ce inseamna :)

#20
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 20 august 2010 - 13:08

[:D] lavi, prunce nu se mai "asorteaza "cu mandrele tale - mai ales cu silvia



c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07



FEBRUARIE thing-a-day






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -