Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (17)


213 raspunsuri la acest subiect

#1
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 14:43

ODISEEA NOASTRA




1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,

36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,

69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,

101,[url="h

#2
SimonaMami

SimonaMami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 14:52

multumim de capitol!



Simona mami de 2 [baietel]: Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!





#3
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 14:54

Ce liniste pe forum...[pk]



[baietel]Vlad si [baietel]Catalin-17.03.2009 si [copil] Andrei Luca -15.12.2006



POZE



#4
SimonaMami

SimonaMami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:00

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Ce liniste pe forum...[pk][baietel]Vlad si [baietel]Catalin-17.03.2009 si [copil] Andrei Luca -15.12.2006POZE
cum liniste? Nu vezi ce gura mare am eu?!?[:D]Simona mami de 2 [baietel]: Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!

#5
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:13

cum linishte pe forum.eu tocmai am ratat shansa de a face un dush cat doarme bb ca sa recuperez vreo 10 pagini.
adee - [:(]cam asa e si la mine doar ca al meu urla de foame nu gluma.

petra - da tot cu mameloanele alea, ii mai dau si fara cateodata dar ba nu stie sa apuce sanul,ba incepe sa ma doara. nu vad cum i-ar face rau,doar sunt o gramada de copii care mananca doar biberon.
stiu ca sunt si avantaje,dar de multe ori tare ash vrea sa ii pot da si eu un biberon si in timpul asta sa nu trebuiasca sa ma izolez de toti prieteni intro camera separata.
plus ca e groaznic cand plec pe undeva,de exemplu la terasa. stau cateva ore si in timpul asta ma duc in mashina de vreo doua ori si stau acolo cate o jumatate de ora. sau cand plecam undeva si il apuca crizele in mashina,
nu pot sa fac nimic. sa trag pe dreapta si sa dau pe toata lumea jos din mashina ca sa il alaptez?e cam nashpa. mai ales ca e f cald si piticul cere de multe ori doar de sete,adica ma ridic de unde sunt,ma izolez bine si el suge doar 5minute[bang]
. nu pot sa il las cu mama cat sa imi fac si eu ceva la par,sau sa ma duc la un epilat. eu nu ma mulg pt ca ash pati ca florinela. am muls o zi acum o saptamana si am avut nevoie de o saptamana sa ma reglez si sa nu mai shiroiesc tot timpul.

si exact cum spune florinela,curg apele pe noi amandoi cand mananca. la aer nu dau drumu pt ca deja e fleashca si ma gandesc ca ii fac mai rau....offff

ramona - nu vreau sa te sperii,al meu a avut colici din prima seara acasa si am avut doar o singura seara fara. acum doua seri. nu m-am bucurat prea mult pt ca aseara a reintrat in program. si da,doar seara il apuca. daca a scapat la 21.30 ai avut noroc[:D] poate totushi au fost doar crize de oboseala...nu doresc nimanui sa treaca prin crizele alea de durere.


uite sa va jucati si voi: http://www.sheknows.com/baby-names

galushca - nu mama,alaptatul in sine imi face chiar placere,am explicat mai sus ce sa doare. eu nu prea am unde sa plec o ora pt ca stau cam departe de orash,asa ca fac o ora pana in centru,plus o ora intors[bang]si nici nu ma lasa sfletul sa-l las cu nimeni.eu vreau sa il car dupa mine[alcool]
nici al meu nu e pufos. abia acum are 5100 la 2 luni jumate.
si al meu sta in nishte pozitii tare tampite,dar eu am zis ca daca lui ii place insemna ca ii e bine.daca il durea ceva plangea el.si tot pt aer conditionat votez...imi aduc aminte cu groaza de perioada "dacia 1310". indiferent cat de deschise erau geamurile tot eram lac de transpiratie,dar el saracu lipit in permanenta de scoica aia.

cativ - discuta un pic cu galushca,pe mine m-a sfatuit f bine si acum e chiar o placere baia.


daca nu se dezactiveaza air-bagul nici intr-un caz in fata...scrie pe toata mashinile. a mea nu are optiunea de dezactivare. asa ca de multe ori merg cu concert pana acasa,nici suzi nu pot sa i-o dau[bang] si eu l-ash pune in fata ca sunt destul de experimentata,dar si mare fun al caiilor putere.
nu am nici o mashina sub 200cp[:D]

simona - si eu care credeam ca la noi e diferenta mare(13 ani)

#6
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:18

incercsi un dush deshi doarme deja de 2 ore,parca ma vad cu shamponul in cap fugind pe scari[alcool]

#7
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:26

vai aris...Catalin..cica e nume de fata[:D][:D][:D]inteleg ca am sot femeie??si sunt lesbiana?[:-)))][:-)))]

fa dus..eu cand era andrei mic..mi-am dat in cap...in viteza..in holul de la baie...[bang][bang]



[baietel]Vlad si [baietel]Catalin-17.03.2009 si [copil] Andrei Luca -15.12.2006



POZE



#8
SimonaMami

SimonaMami

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:28

Citat:
citat din mesajul lui aris26
cum linishte pe forum.eu tocmai am ratat shansa de a face un dush cat doarme bb ca sa recuperez vreo 10 pagini.adee - [:(]cam asa e si la mine doar ca al meu urla de foame nu gluma.petra - da tot cu mameloanele alea, ii mai dau si fara cateodata dar ba nu stie sa apuce sanul,ba incepe sa ma doara. nu vad cum i-ar face rau,doar sunt o gramada de copii care mananca doar biberon.stiu ca sunt si avantaje,dar de multe ori tare ash vrea sa ii pot da si eu un biberon si in timpul asta sa nu trebuiasca sa ma izolez de toti prieteni intro camera separata.plus ca e groaznic cand plec pe undeva,de exemplu la terasa. stau cateva ore si in timpul asta ma duc in mashina de vreo doua ori si stau acolo cate o jumatate de ora. sau cand plecam undeva si il apuca crizele in mashina,nu pot sa fac nimic. sa trag pe dreapta si sa dau pe toata lumea jos din mashina ca sa il alaptez?e cam nashpa. mai ales ca e f cald si piticul cere de multe ori doar de sete,adica ma ridic de unde sunt,ma izolez bine si el suge doar 5minute[bang]. nu pot sa il las cu mama cat sa imi fac si eu ceva la par,sau sa ma duc la un epilat. eu nu ma mulg pt ca ash pati ca florinela. am muls o zi acum o saptamana si am avut nevoie de o saptamana sa ma reglez si sa nu mai shiroiesc tot timpul.si exact cum spune florinela,curg apele pe noi amandoi cand mananca. la aer nu dau drumu pt ca deja e fleashca si ma gandesc ca ii fac mai rau....offfframona - nu vreau sa te sperii,al meu a avut colici din prima seara acasa si am avut doar o singura seara fara. acum doua seri. nu m-am bucurat prea mult pt ca aseara a reintrat in program. si da,doar seara il apuca. daca a scapat la 21.30 ai avut noroc[:D] poate totushi au fost doar crize de oboseala...nu doresc nimanui sa treaca prin crizele alea de durere.uite sa va jucati si voi: http://www.sheknows....y-namesgalushca - nu mama,alaptatul in sine imi face chiar placere,am explicat mai sus ce sa doare. eu nu prea am unde sa plec o ora pt ca stau cam departe de orash,asa ca fac o ora pana in centru,plus o ora intors[bang]si nici nu ma lasa sfletul sa-l las cu nimeni.eu vreau sa il car dupa mine[alcool]nici al meu nu e pufos. abia acum are 5100 la 2 luni jumate.si al meu sta in nishte pozitii tare tampite,dar eu am zis ca daca lui ii place insemna ca ii e bine.daca il durea ceva plangea el.si tot pt aer conditionat votez...imi aduc aminte cu groaza de perioada "dacia 1310". indiferent cat de deschise erau geamurile tot eram lac de transpiratie,dar el saracu lipit in permanenta de scoica aia.cativ - discuta un pic cu galushca,pe mine m-a sfatuit f bine si acum e chiar o placere baia.daca nu se dezactiveaza air-bagul nici intr-un caz in fata...scrie pe toata mashinile. a mea nu are optiunea de dezactivare. asa ca de multe ori merg cu concert pana acasa,nici suzi nu pot sa i-o dau[bang] si eu l-ash pune in fata ca sunt destul de experimentata,dar si mare fun al caiilor putere.nu am nici o mashina sub 200cp[:D]simona - si eu care credeam ca la noi e diferenta mare(13 ani)
Aris, eu n-am nici o jena din a-l alapta pe bebe de fata cu toata lumea. L-am alaptat in masina, cu masina plina. In parc, la resturant, in fine... oriunde! Cine are probleme sa nu se uite!Nu cred ca sunt multe lucruri mai frumoase decat un copilas care suge. Da, intre noi diferenta e de foarte multi ani. Si uneori se simt[bang][bang] Stiu insa ce norocoasa sunt ca-l am, ca ma iubeste, ca e al meu...Simona mami de 2 [baietel]: Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!

#9
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 15:59

gata![pk]
dak ma lasa sa ma si usuc eram cineva.

petran - [:-)))]strainii astia habar nu au. numele meu nici nu apar,probabil nici al tau.eu l-am bagat pe alexandros[:D]
sa inteleg ca sunt o norocoasa ca m-a lasat sa ies in linishte din baie?[:D]

simona - daca ash putea si eu....ce bine ar fi. dar nu pot nici in ruptul capului.m-au vazut alaptand doar sotul,mama,sora si o prietena buna[alcool].daca nu ash fi asa tarshaloasa ar fi cu totul altceva[:I]

#10
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 11 iunie 2009 - 16:00

aris26 eu nu am nici o jena cu alaptatul. alaptez oriunde: parc, terasa, restaurant, mall, hipermerket. cui nu-i place sa nu se uite.
si cu andrei am procedat la fel.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - Ieri, 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Surioara mai mare vrea un frățior ! 🥰

    Gyo98
    - Ieri, 23:04

  • Curs puericultura

    Roxxxi
    - Ieri, 21:25

  • Bagajul de spital

    dianaa___
    - Ieri, 15:14

  • Stresul de la lucru

    Anda130691
    - Ieri, 14:01

  • 34 de săptămâni de sarcină

    MAM16
    - Ieri, 10:39

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -