Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dieta Daneza sau dieta de 13 zile


18 raspunsuri la acest subiect

#11
mutze

mutze

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:25

Zi drept ca esti fan Monti! (ceea ce nu e rau). Mi se pare o dieta foarte bine gandita (Montignac, adica), doar ca efectele se vad pe termen lung.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

frumoasa mamei
Catinca

hello,nu cred ca ma pot numi fan Montignac,si nici nu privesc alimentatia mea ca pe o dieta.Am citit ce a scris el si tb.sa recunosc ca"mi-a deschis ochiiï"in ceeace priveste un mod inteligent si normal de a manca,de a combina diverse alimente sau principiul pentru care se ingrasa cineva(de aici putem sa deducem cum putem slabi si,cel mai important,cum ne putem mentine la greutatea optima).Dar,cel mai important,mi se pare ca am invatat sa mananc sanatos.E atat de simplu,incat imi vine sa-mi trag palme ca n-am fost capabil sa vad asta mai devreme.Multumesc pentru ca ai citit ce am scris.

#12
mutze

mutze

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 05 august 2010 - 17:36

randurile scrise,fac referire la ce ai scris tu,cgeea.scuze,sunt nou pe aici si nu mi-am dat seama cum sa inserez un citat.

#13
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 06 august 2010 - 00:30

Monti este intr-adevar o dieta inteligenta, gandita cu cap pt. oameni care vor sa faca din ea un stil de viatza. Bravo celor ce reusesc sa isi insuseasca principiile lui, iar voua va multumesc ca mi-ati raspuns. Eu voiam sa o tin ca sa scap de vreo 5 kg. in 2 saptani. Nu sper si nici nu cred ca este posibil sa slabesti 20 de kilograme in 2 saptamani fara ca la sfarsit sa zici ca te-a calcat trenul.[:D]
Mutze interesant mesaj. Multumesc pt. informatiile pretioase. [pup]

#14
mutze

mutze

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 06 august 2010 - 01:17

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Monti este intr-adevar o dieta inteligenta, gandita cu cap pt. oameni care vor sa faca din ea un stil de viatza. Bravo celor ce reusesc sa isi insuseasca principiile lui, iar voua va multumesc ca mi-ati raspuns. Eu voiam sa o tin ca sa scap de vreo 5 kg. in 2 saptani. Nu sper si nici nu cred ca este posibil sa slabesti 20 de kilograme in 2 saptamani fara ca la sfarsit sa zici ca te-a calcat trenul.[:D]
Mutze interesant mesaj. Multumesc pt. informatiile pretioase. [pup]



Ma bucur daca ti-au fost de folos.Cinstit,mi se pare cam fortzat(nu imposibil)sa slabesti 5kg in 2sapt.,dar...Oricum ai proceda,imi permit sa-ti dau un sfat:daca poti,UITA PENTRU TOTDEAUNA de painea alba(poti alege paine integrala sau neagra dar nu cea din comertz,inegrita cu coloranti),orezul alb((poti alege pe cel integral),faina alba,,zaharul(poti alege fructoza),cartofii si derivatele lor,,porumbul si derivatele lui.Astfel te poti chema pe jumatate invingatoare in lupta cu kg.in plus.Mai sunt si alte aspecte despre care se poate vorbi,insa cel enuntat mai sus mi se pare cel mai important .[flo]

#15
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 06 august 2010 - 16:18

La painea alba am renuntat de mult pt. ca la mine este principalul factor care ma ingrasa, zahar nu prea consum, iar faina alba nu o folosesc decat foarte rar, cu orezul nu sunt prietena, daca mananc o data pe luna preparate din orez e suficient. Cu cartofii stau mai prost, pt. ca imi plac sa ii mananc in ciorbe sau la cuptor. Nu am inteles bine de ce nu e bine sa mannc porumb. Adica eu mananc dimineatza sana cu fulgi de porumb neindulciti si cu fructe proaspete amestecate.

#16
cgeea

cgeea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 06 august 2010 - 17:10

iulix, poti manca foarte bine musli din alte cereale, dar trebuie sa te uiti atent pe eticheta, sa verifici ce contin. Multe din sortimentele de pe piata contin zahar sau miere, fructe, nuci, alune.... Iar iaurtul cu care le amesteci trebuie sa fie fara grasimi....

Scuze, am acaparat subiectul cu discutii despre Monti, si vin acusica moderatorii si ne trimit la topicul dedicat.[alcool]

Un ultim lucru: da, am slabit 5 kg in 2 saptamani, dar n-as repeta experienta niciodata. Si a fost un start bun pentru Monti. Imi este mult mai usor sa mananc dupa regulile lui cand nu am un target. Pur si simplu nu vreau sa ma mai ingras, dar daca mai si slabesc putin, nu m-as supara... [:D]



Gea, mami de Catinca-Ruxandra



frumoasa mamei

Catinca

#17
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 08 august 2010 - 00:15

Cgeea ma bucur ca ai gasit o dieta pe placul tau. Eu am o nunta pe 21 luna aceasta si de aceea voiam sa mai dau jos cateva kilograme. Nici eu nu sunt de acord cu slabirea brusca, dar acum in situatii de urgenta m-am gandit ca ar fi putut mearge, dar intre timp m-am razgandit. Asa ca mai bine ma duc la sala, mai fac exercitii si acasa si daca mai slabesc e super, daca nu, nu cred ca ma da nimeni afara de la nunta ca nu am 90-60-90. [:D] Nici nu prea cred in masurile astea obtinute prin infometare.

#18
Anda Panda

Anda Panda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 31 mai 2011 - 23:58

salut

mai este cineva care tine dieata asta in momentul de fatza?



eu am tinut montignac - este o dieta foarte buna, insa rezultatele se vad pe termen lung.

as dori sa incerc dieta asta timp de 13 zile dupa care as reveni din nou la montignac.



mersi



POZE + FILMULETE


Panic Questions

  • Deformarea valgus a piciorului

    MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

Last Blogs

  • Prima luna cu bebe

    Julix94
    - Astăzi, 14:30

  • MiÈ™cări ritmice in burtica= sughiÈ›

    E241298
    - Astăzi, 14:14

  • MiÈ™carea în sarcină

    DeeliaElena
    - Astăzi, 13:33

  • O grasuna ❤️

    DeeliaElena
    - Ieri, 22:35

  • Am aflat sexul copilului

    ABIGAILREBECA
    - Ieri, 22:28

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -