Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Juniori de iunie-iulie 2003 (1)


289 raspunsuri la acest subiect

#281
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 18:10

Aditzu Felicitari! Te-a mai pus sa faci parcarea laterala cu spatele?
Eu am examenul pe 3 octombrie, cind deja o sa fiu la servici. SPer sa-l iau data viitoare ca deja m-am saturat de stat pe acolo si asteptat. In plus imi doresc mult sa conduc. Unde oi parca masina... habar n-am.

Andra Dar la clinica respectiva nu aveau rezultatele pe calculator ca sa-ti faca o copie? De ce trebuie sa le repeti?


Gabi Ce bine ca ati reusit sa va aranjati apartamentul inainte de a se neste fetita. Un pupic pe burtica.


In privinta concediilor cu trei copii mici... eu nu va mai povestesc deoarece numai odihna nu a fost. Ei nu au prea mincat ( nici nu ma mir). Noroc ca am ajuns sanatosi acasa.

Problema mea acum e Alin.

Nu stiu daca o sa manince la gradi. Nu vrea sa manince singur, nici nu m-am omorit sa-l invat. In plus nu ii place orice fel de mincare si de la anumite mirosuri i se face greata. Oricum are de unde slabi ca e grasut.
Copiii vostri mincau singuri cind i-ati dat la gradi? ( ca nu mai tin minte de acum un an)

La intilnire m-as gindi sa vin si eu ( in functie de ora si de loc). Dar nu promit nimic.


Va pup.



http://www.geocities...unie_iulie_2003



Nulla dies sine linea!

#282
martta

martta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 10:25

Aditzu: felicitari pt carnet!



Noi am mai fost cateva zile la mare si am vrea, daca vremea se mai indreapta, sa mai plecam sapt. viitoare la Balvanyos. Ca si Kehleyr, am sentimentul ca am profitat din plin de vara asta. Ma indoiesc ca voi reusi in urmatorii ani performanta de a calatori la fel!



Vlad asteapta sa inceapa gradi. Alexia merge singura. Mai bine spus, alearga si se catara peste tot...spre disperarea mea.



Paturi suprapuse avem si noi de un an. Deocamdata Vlad doarme jos si Alexia in patutul de bebe.



Romana : reincepi serv cand implineste Maria 2 ani sau de la 1 oct.?



[mamica]de Vlad(13.06.03)& Alexia(08.08.06)

poze



#283
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 18:27

Martta Ma duc cind implineste Maria 2 ani. De fapt ma gindesc sa merg pe 20 cu o zi mai repede, ca sa pot cere o zi libera cind am examenul cu scoala de soferi.

Claudya: Ce mai faci? Cum esti? Bine?

Bychi: Voi ce faceti?

http://www.geocities...unie_iulie_2003



Nulla dies sine linea!

#284
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 00:09

Romana: dar stiu ca profiti la maxim de concediul de maternitate :). Ai anuntat ca te intorci? Referitor la intrebarea ta, Stefania nu manca singura cand a mers la gradi, si a fost un dezavantaj. La noi gradinita a insemnat o perioada in care a slabit mult, nu manca, probabil si pentru ca se gatea altfel. Plus ca a invatat de la copii sa isi faca scarba si a venit cu teorii ca nu ii plac legumele, sau nu ii place nu stiu ce...

Aditzu: felicitari!! Am mai auzit aceleasi impresii despre Albena, ca e bine dar totusi nu stralucit. Cred ca Turcia bate tot :) (bine, nu vorbim acum de Maldive sau Seychelles ;) )

Magda: tu ce mai faci? Cum mai esti cu sanatatea? Stiu ca te plangeai ca nu reusesti sa iei in greutate...

Marox: da, am inregistrat ca ati fost, si ma bucur mult ca v-a placut :).

Nma, ai nascut?? Mai stie cineva ceva de ea?

Sofia a inceput sa mearga - destul de tarziu, de altfel. Acum suntem la capitolul sertare/dulapuri si la imitat tot ce face Stefania. Vrea sa se incalte, vrea sa isi puna ochelari de soare... e o dulce. Am mai trecut prin asta dar tot nu ma satur de dragalasenii :). Este ingrozitor de mancacioasa, nu am mai pomenit copil sa tipe ca ea de foame sau sa faca asa urat daca se mananca langa ea si ea nu primeste.

Stefania m-a surprins facand litere. Nu am insistat pe chestia asta, a venit de la sine... Poate ai vostri au facut asta deja, dar pentru mine a fost ceva extraordinar, m-a emotionat teribil, aproape ca atunci cand a inceput sa mearga. Ii face pe T, M, A, C, B, E.

#285
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 00:55

Aditzu, felicitari pt carnet!
Romana, bafta mare data viitoare!
Gabi, bine ca v-ati aranjat apartamentul, noi n-am terminat nici acum [bang]

Va citesc dar nu resusesc sa mai si scriu.
Claudya e bine, eu sunt purtatoarea ei de cuvant vad [:D] Claudyaaa, mai scrie si tu cate ceva [:)]

Razvan are febra a doua zi dupa ce au plecat ai mei si l-am dus la gradi a inceput cu de-astea, toata vara n-a avut nimic[bang]


Magdone si Razvan (19.07.2003)
_________________________________________
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."



#286
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 18:02

Kehleyr: Felicitari pentru litere.
EU inca n-am anuntat in scris, dar mi-am propus sa merg saptamina viitoare sa vad ce si cum. Oricum m-au tot intrebat cind vin, cin vin . Ma gindeam azi ca poate imi va fi greu acum la inceput sa intru in ritm, adica sculat dimineata devreme ( trebuie sa ajung la 7 la servici), apoi dupa masa cumparaturi si facut mincare plus de scos sopii de la gradi. Si nici macar masina nu avem inca din motiv ca nici sotu nu are carnet. Noroc cu tata ca are grija de Maria, poate mai face si ceva cumparaturi.

Andra: Cum sa fost prima saptamina de gradinita?
Ce mai face Fred?

Magdone: Multumesc pentru urare. Sanatate lui Razvan. La voi se cer analize pentru intrarea in colectivitate sau ii verifica acolo la gradi?





http://www.geocities...unie_iulie_2003



Nulla dies sine linea!

#287
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 19:43

Romana, da iti cere sa fie cu toate vaccinarile la zi, atat.

Azi l-am dus la gradi, prima lui zi oficiala de gradinita, aici incepe la 4 ani, doar 2 ore pe zi. Sunt curioasa cu ce impresii vine.

Dana, felicitari pt Stefania (litere) dar si pentru Sofia (mers)

Va urez un an scolar foarte bun tuturor si plin de realizari!

uite ca am ajuns si pana aici...

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_________________________________________
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."



#288
aditzu

aditzu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 20:40

Buna Fetele,

Incredibil astia mi-au dat carnetul in 24 de ore, s-au modernizat, cand l-a luat al meu sotz prin 1999 dura 2 saptamani. In fine, il am in buzunra, mi-am luat si lamaiile (Marox - inca se pun)) acum sa vedem unde le lipesc [:D], ca masina mea personala o sa mai astepte un pic.
Romana - m-a pus sa fac gararea cu spatele, adica parcare perpendicular pe sensul de mers. Mi-a iesit superb, atata doar ca nu mai puteam sa deschid portiera la mine [:D]. Pentru greseala de parcare iti scade 7 puncte dar poti sa scazi maxim 20 la mine n-a fost cazul ca n-am mai avut alta greseala. Omul a contat enorm, prima data politistul era pus pe picat , acum a fost de treaba.

In week-end plecam la Busteni sper sa nu ne ia apele,

Pa Adi



#289
gabitz78

gabitz78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.227 mesaje

Postat 08 septembrie 2007 - 07:44

neatza...
in sfarsit ma mut! sunt in al noualea cer![bis][:D]
magdone - eu astept de un an sa fie gata apartamentul...dar deh,,,,asa-i la noi!
dana- felicitari fetelor [pup]
aditzu - ce bine ca ma mut....poate scap cu viata (sa nu dai peste mine cu masina)[:)][:D]
multa sanatate si sa auzim numai de bine.
cand imi voi pune net, o sa va anunt.
pupici dulci tuturor![pup]

#290
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 08 septembrie 2007 - 09:14

Dragelor,



aveti continuarea aici, va astept sa animam impreuna subiectul, acus ca a venit toamna si se aduna lumea pe acasa.



pup u,

Andra


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -