Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 12 voturi

The Catedrala neamului


136 raspunsuri la acest subiect

#1
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:03

Va place?

Imagine postata

Hm... cand am vazut proiectul nu mi s-a parut ceva tipic romanesc. Desigur, e o chestiune subiectiva.

In plus, costa 200 milioane.



Dar voua, va place?



sursa http://www.adevarul...._273573110.html



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#2
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:06

pana la constructia in rosu costa 200 de mil, dupa se estimeaza inca pe atata pt finisaje...o sa fie a -doua ca marime din Europa si proiectul final inca nu a fost ales:-)

nu nu-mi place[bang]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#3
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:08

 Ca sa raspund strict la subiect, nu-mi place, arata ca o hala cu turle si probabil vreo firma de termopane trimite deja oferte la preafericitu'. Vreun Michelangelo n-am vazut prin Romania si chiar de-o fi vreunul, tot cine trebuia a cistigat concursul de proiecte.




#4
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:09

Natasa, asta e culmea, nu mai am voie sa pun topicuri pe forumul asta?



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#5
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:18

Da eu nu am tangente cu arhitectura dar chiar ma intreb de ce trebuie sa fie asa ca o biserica babana si sa nu fie ceva de secolul 22?



ceva cam de genul asta poate ar fi devenit ca o emblema pentru Bucuresti, de exemplu...



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#6
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:20

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Natasa, asta e culmea, nu mai am voie sa pun topicuri pe forumul asta? **************Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook
Nu te supara, e site-ul tau si faci ce vrei cu el si asta am sustinut intotdeauna. M-am amuzat doar ca, desi nu e stilul tau (si de ani de zile de cind sint pe forumul asta mi-am facut oarecum o idee despre cum gindesti si ce discutii agreezi), de la o vreme postezi subiecte care clar nu valoreaza prea mult dar aduc trafic (vezi si ala cu Firea) si pe urma nu mai intervii cu vreo parere. E un site comercial, o afacere pe care eu una o admir, dar sa-mi spui daca risul e interzis, macar sa ma retrag. Subiectele cu catedrala si cu firea se incadreaza la "Birfe", dar evident ca tu ai voie sa le pui unde vrei, e casa ta.

#7
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:21

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Da eu nu am tangente cu arhitectura dar chiar ma intreb de ce trebuie sa fie asa ca o biserica babana si sa nu fie ceva de secolul 22?ceva cam de genul asta poate ar fi devenit ca o emblema pentru Bucuresti, de exemplu...**************Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook
Pentru ca o construieste Biserica Ortodoxa Romana, care inca nu a ajuns nici macar cu gandul in secolul respectiv.

#8
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:24

Natasa - eu postez de 9 ani in stilul asta- ba deloc ba in cascade, cand am putin timp liber. Imi face o mare onoare oricine raspunde la intrebarile sau topicurile mele, serioase sau puerile cum ori fi ele. Nu inteleg de ce trebuie sa te intereseze pe tine traficul sau alte chestii tehnice - sper ca nu dai telefon la tevuri si ii intrebi acelasi lucru.

In fine, daca tu iti imaginezi ca fac asta pentru trafic, e treaba ta desi te asigur ca nu am nici cea mai mica strangere de spate pentru asa ceva (cand sunt plecata in concedii - DCul are traficul cel mai mare [alcool]). Site-ul asta poate trai si fara mine - eu nu mai sunt demult importanta pentru trafic. Am devenit insa si eu dependenta de el si e singurul site unde imi dezleg inima si parerile. Sunt diasporeza, urasc prostiile de la TVul romanesc si imi place internetul - adica DC. Desprecopii este familia mea.Sper ca e ok pentru tine si nu mai revii cu alte rautati mici.

[pup]



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#9
trischa

trischa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 676 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:31



Mie una nu-mi place,nu-i vad rostul si nici nu am de gand sa intru pe acolo.
Si de mai sunt inca 20 mil de oameni care NU or sa intre pe acolo o sa falimenteze[:D][:D][:D].

mami de fetita cu ochii albastrii ca marea,04-10-06

#10
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 23:32

Nu mai vin cu rautati nici mici, nici mari. Am un of ca troneaza la generale subiecte gen "firea-boureanu" (adica niste scursuri ale societatii) insa atunci cind am deschis un subiect despre olimpiada a fost mutat la "si altele". Adica sa facem ordine in forum, sa-l facem functional, dar unele subiecte fac exceptii, la fel si unii membri. Cu ce ti-ai dezlegat inima la subiectul cu firea?? :) Ai dat doua linkuri si ne-ai lasat sa birfim, de aici am dedus ca e doar pentru trafic.
Si daca tot m-am apucat sa scriu, mie una imi lipseste forumul de acum 6 ani, atmosfera de atunci, unii oameni care au plecat. Stiu, mergem inainte, progresam si nu ne uitam in spate.
[pup] si tie


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -