Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt amanta (2)


459 raspunsuri la acest subiect

#441
dany_m

dany_m
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:34

Buna la toate fetele
Sa fereasca D-zeu de asa ceva, si al meu a avut o relatie si este ingrozitor de dureros cand afli.

#442
simali

simali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.349 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:36

Olguta... m-am tavalit de ras. Ai talent. Dar si plansu parca-mi vine pe undeva. Misto faza cu "Io nu-l las". Pusese fatuca mana pe un tichet de masa... cum sa-l lase asa... cu una cu doua?

"Calea de mijloc este calea ZEN"

Alice

#443
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:45

ok...continuam cu "aventurile babei"..[bang]

incepe dama sa-l injure si pe "iubit", ii ia si lui neamul la rand- de-acum e pe speaker fata, s-a trezit si mama, si soata(tata-ghinionul lui e plecat la drum deci nu e cu noi la circ)... ma invita in Romania sa ne paruim- ma uit la pozele ei, si rad ca proasta, ca-mi vine pina SUB sutien, si daca ma impiedic de ea, ii rup vreo 2-3-10 coaste... Sotul incepe sa o injure si el, si-i inchide tilifonu'..

Ma duc, scot 9mm Glock din safe, bag gloantele si ma duc sa-l asasinez pe nemernic(sper ca stiti ca asta chiar nu e gluma!!!)- s-a luptat cu mine -la 4 dimineata- lupte de-alea ...greco-romane- ca la Olimpiada- "esti nebuna, Termina, te iubesc" POFTIM?? Da-i si arde-l picioare, pumni, copila in burtica, la caldurica. Pina la urma reuseste sa imi ia chistolu', si ma duc in bucatarie dupa cutit. Intra si mama in hora, ca deh- in 3 e mai palpitant. Un sfert de ora- da cutitu, ia cutitu- mai dai niste picioare, niste pumni, palme(+ o cratita). N-a ridicat nici GLASUL la mine. De ce? Pt ca era vinovat!!!

A luat toate armele din casa(si alea ce le foloseam la servici), si mi-a lasat gloantele[bang]. I-am zis..ce vrei sa fac cu ele? Pai... poti sa arunci cu ele in mine[:D].. Da, las' ca mai bine le "desfac", si-ti pun praf de pusca in mancare, canalie ce esti[cusca][haibat].

Cu "duduia" a mai durat vreo 2-3 zile...pina cand si-a inchis el contul de mobil. NU inainte de a mai primi vreo 100 de SMS-uri... unul din ele..sanchi balama- de la o "pretena" de-a ei...care ii transmitea soatei ca "Anna Karenina" si-a taiat venele, si a fost dusa cu salvarea la spital ..."nu se stie daca mai scapa"...

SMS-ul fusese trimis la 5 dimineata ora noastra. Doua ore mai tarliu, gasesc eu SMS-ul si sun din nou... imi raspunde...sinucigasa. Buey neamule! Asta e mai ceva ca Wolverine din XMEN!!! S-a refacut in doar 2 ore!!!!!!!!!!!!!![pk]

Cand mi-a auzit vocea, i-a pierit piuitul "di tat".. A inceput sa ma ia cu "tanti" cu "doamna" "domnita"[:-)))][:-)))]daca mai vorbeam cu ea de 2 ori, ajungeam ducesa, dreq..

Oricum... chiar m-am gandit sa fac o intrerupere de sarcina( la 4 luni[bang]), sa imi iau belet de avion, si sa ma duc peste ea.

Asta DUPA ce il ingrop pe el- de viu.

Numai el stie cum a rezistat cu mine. Si numai eu stiu cat am plans si am FUMAT. Simteam ca mor pur si simplu. Nu mai aveam putere sinci sa ma ridic din pat. Aprindeam lumina, ma lua plansul. Trageam apa la WC... ma lua plansul. Din orice. Sentiment de disperare ca ala, n-am avut si stiu SIGUR ca nu voi mai avea si nu voi mai simti cate zile mai traiesc.

Si eu si sora mea sintem ...razboinice de felul nostru- si asta datorita educatiei pe care am primit-o. Bunica si mama- ne-au bagat in cap cu "forta" ideea ca femeia este EGALA cu barbatul. Nu rabda, nu suferi in taina, nu-i da apa la moara. Amandoua stiam de cand eram de-o schioapa- cand il prinzi cu cioara vopsita- AFARA PE GEAM, Gicule. Ca tine 1000. Ca mine...mai rar[:D].

Eh... si cu toate astea... l-am IERTAT. Din pacate, nu pot sa uit. Am incercat, dar am obosit, si m-am lasat pagubasa.

Daca stau bine sa ma gandesc, AZI se implinesc 4 ani de cand am aflat de "aventura Bombonelului". Si de-atunci el tot incearca sa repare TOTUL..sa fie ca la inceput. Dra Piscot ne-a trezit pe amandoi la realitate, ne-a ajutat sa decidem ce e important in viata, ce insemnam unul pt altul, si sa ne amintim de ce ne-am indragostit, si de ce ne-am casatorit.

Mereu isi cere iertare, mereu spune ca a fost un idiot, dobitoc, las, ca s-a purtat ca un pusti gaozar. Si eu- agreez cu el 500%, de fiecare data. Durerea... sentimentul ala de disperare si neputinta... s-a cicatrizat. Dar experienta pe care o am acum- datorita aventurii soatei- o voi purta cu mine MEREU.

DECI- nu poate raspunde NIMENI la intrebarea "ce ati face de v-ar insela sotul?" decat atunci cand te afli in fata faptului implinit. Eu am spus ca nu iert. Dar am iertat. Si nu doar pt copila noastra. Pt noi- daca pot spune asta.

Grrrr..iar m-au apucat nervii... daca mai ma gandesc mult, diseara il pun sa se culce pe canapea[drac]





olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE





POVESTEA DREI PISHCOT
[bis]



[comoara] Amintiri de alta data...

#444
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:49

Citat:
citat din mesajul lui simali
Olguta... m-am tavalit de ras. Ai talent. Dar si plansu parca-mi vine pe undeva. Misto faza cu "Io nu-l las". Pusese fatuca mana pe un tichet de masa... cum sa-l lase asa... cu una cu doua?"Calea de mijloc este calea ZEN"Alice
SIMALI- esti eroina mea[flo][asia][pup]!!!!!!!!!!AIA e buba- o mare parte din VINA am avut-o eu.!!!Dar nu mai continui acum, ca deja m-am intins aici cat caciula lu' tata. Dar ai MARE dreptate!!!!!!!!!TOTI avem o vina!! It takes TWO to tango , and three to f**k things up!!!Numa ca mie mi-a luat cam doi ani pina sa-mi recunosc partea de vina[bang](fie ea si una mica).olguta12"Fear less, hope more;Whine less, breathe more;Talk less, say more;Hate less, love more;And all good things are yours." [copil] GALUSHCA IN ACTIUNEPOVESTEA DREI PISHCOT[bis][comoara] Amintiri de alta data...

#445
nickm

nickm
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:51

pot sa comentez si eu ceva la faza asta cu "amantele"?[asia]

nu conteaza daca da sau nu oricum o sa comentez :D (chiar daca nu am citit toata tarasenia de aici :D )

din umila mea experienta de viata am observat ca oricine (barbat/femeie)[bine in urma procentelor mai mult barbatii] "has his/her weakness" in sexul opus indiferent de varsta/situatie financiara/stare civila. Puteti sa imi spuneti "pesimistul" dar sunt de parere ca oricine indiferent de cat timp este intr-o relatie/casatorie, cati copii are o sa cada prada tentatie, deoarece fiecare avem acel/acea barbat/femeie care o sa ne suceasca mintile si o sa uitam de tot si de toate pentru o mica perioada de vreme.
Chiar daca este doar un flirt, o corespondenta pe mail/chat/site sau pur sex :D

Cel care rade la urma , rade mai bine! Dar cel care rade primul,intelege poanta

#446
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:56

Citat:

TOTI avem o vina!! It takes TWO to tango , and three to f**k things up!!!
Numa ca mie mi-a luat cam doi ani pina sa-mi recunosc partea de vina[bang](fie ea si una mica).



[pup][flo]

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

#447
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:56

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine
Citat:
citat din mesajul lui Luna1
Mai fetelor nu mi-ati raspuns si mie la intrebare Cate dintre voi/noi sotiile v-ati ierta sotii in cazul unei aventuri? Si in ce circumstante. Ma macina intrebarea pentru ca in urma unei discutii cu mama mea referitoare la subiectul de fata m-a intrebat daca eu l-as ierta pe al meu. Am raspuns categoric NU pentru ca eu consider ca nu m-a inselat numai pe mine ci intreaga familie, ca nu i-a pasat de noi (nu numai de mine ci si de copii). Mi-a raspuns ca sunt naiva, ca e omeneste a gresi si ca rar se intalnesc barbati monogami.Deci sunt eu total naiva sau mama e exemplul real al mamei romance care isi sfatuieste copilul sa stea si rabde ca el e baiat bun si e omeneste a gresi?Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)
Daca omul meu m-ar insela, m-as uita critic si la mine. INTOTDEAUNA cind ceva nu merge sunt de vina doi, mi se pare foarte corect cum a relatat Vikinga, femeie isteata. Cred ca daca multe sotii ar fi un pic mai cu capul umeri ar fi mai putine amante pe lume.Sa-mi fie cu iertare daca am gresit cu ceva.>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Atit de nervoasa sint, incat am dat "reply cu quote" pt Simali, nu pt Yasmine. (Nu ca nu mi-ar fi draga Simali[:D][flo]).Dar ma refeream la ce a scris Yasmine- intr-o relatie, ambii parteneri sint responsabili pt reusita. Chiar daca unul este mai mult vinovat decat celalalt. Yasmine, mii de scuze pt incurcatura..dar vaz negru inaintea ochilor[cusca][flo][asia][pup]olguta12"Fear less, hope more;Whine less, breathe more;Talk less, say more;Hate less, love more;And all good things are yours." [copil] GALUSHCA IN ACTIUNEPOVESTEA DREI PISHCOT[bis][comoara] Amintiri de alta data...

#448
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 18:58

Olguta, you made my day!!!![floare3]



Am ras de m-a durut burta de modul cum ai povestit, dar in situatia ta de atunci nu vreau sa fiu ever never!!!!!!





Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] Poze cu noi ***** Povestea nasterii ***** Slide show David


#449
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 19:03

olgutza, sper ca Bombonelu stie ca nu va mai calatori singur, nicaieri, ca a doua oara nu mai exista, stii vorba aia, plus ca viata lui va fi jalnica numai daca ridica privirea din pamant!

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#450
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 19:05

Am sa va povestesc ce i s-a inamplat cuiva tare drag mie.
Ea a cunoscut pe cineva casatorit, si a avut o aventura cu el, el casatorit, dar separat de sotie, n-au divortat ca era prea complicat. Dar la o saptamana dupa ce a cunoscut-o pe ea, a cerut sotiei divortul ... si au trait fericiti impreuna pana la adanci batraneti. Fara bani, banii a fost constrans sa-i lase sotiei. Totul s-a intamplat la inceputul anilor 1900 ea era strabunica mea [:I].

Olgutza, am observat, de acolo si floricelele.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Morfologie trim 2

    RoxiMada
    - Ieri, 20:09

  • Gata pastele

    FloreClau
    - mai 07 2024 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - mai 07 2024 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - mai 07 2024 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - mai 07 2024 10:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -