Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt amanta (2)


459 raspunsuri la acest subiect

#21
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 18:56

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
Citat:
citat din mesajul lui Deianira
As vrea sa scriu si eu la acest subiect dar am o dilema: am prieten - deci nu sunt nici sotie, nici amanta. Ce e de preferat? Sa ma marit cu el si sa scriu din calitate de sotie [pk] sau... sa il insor cu alta si sa ma fac amanta [^]?Astept sfaturi [8D].
io propun ca intai sa stabilim ce intelegm prin amanta.ca uite ce zice la dex:AMÁNT s. concubin, iubit, prieten, (pop.) amorez, dragut, ibovnic, (inv.) libovnic, (arg.) gagic, gagiu.dupa dex poti participa deja la discutii
Deci clar am fost toate amante inainte de casatorie. [:D]Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)A ticket to hell has never been funnier"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent. If he is both able and willing, then whence cometh evil? If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

#22
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:09

Citat:
citat din mesajul lui adelle6

Va mai aduceti aminte de mine ?Pentru ca sunt si eu amanta ,voi participa la discutia la care ne-a invitat lisaelisa. Asadar , voi putea sa-mi dau cu parerea in dubla calitate sau chiar tripla ca-s si mamica.

Eu sunt amanta unui singur barbat si-n "restul timpului" sunt sotie . Nu vin sa dau lectii si nici sa raspund ironic .Sa nu va mire ca nu voi reactiona la postarile jignitoare .Cam asta ar fi , aveti dovada ca in vara nu a fost o aparitie de-o saptamana pe forum , aparitie menita sa revigoreze discutiile intr-o perioada de concedii. Sunt reala si povestea mea e adevarata . Si nu cred ca-s singura !






OK, eu nu iti cunosc povestea.
Asadar, vorbeste-ne din calitatea de amanta. Amantul tau este casatorit? Ce te-a facut sa ai accepti legatura extraconjugala?
Ce doresti de la el? Bani? Sex? Casnicie?

[flo] fara misto.

#23
adelle6

adelle6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:22

ladyj, citeste te rog subiectul deschis de mine in vara "Nu-i asa simplu cu amantele", ca sa nu ma mai repet .

Este si el casatorit cu copii. Ca sa-ti raspund la intrebare : "Ce caut la el ?" Bani , casatorie , nu . Caut niste amintiri , senzatii,emotii ,o prezenta calda ,sentimentul f placut ca cineva se gandeste la tine cu dor, un amic cu care pot discuta multe, pe mess...Ajunge pt a justifica o legatura extraconjugala ? Intra in calcul si ceea ce ai sau nu acasa ...

#24
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:31

Citat:
citat din mesajul lui adelle6

ladyj, citeste te rog subiectul deschis de mine in vara "Nu-i asa simplu cu amantele", ca sa nu ma mai repet .

Este si el casatorit cu copii. Ca sa-ti raspund la intrebare : "Ce caut la el ?" Bani , casatorie , nu . Caut niste amintiri , senzatii,emotii ,o prezenta calda ,sentimentul f placut ca cineva se gandeste la tine cu dor, un amic cu care pot discuta multe, pe mess...Ajunge pt a justifica o legatura extraconjugala ? Intra in calcul si ceea ce ai sau nu acasa ...



Intreb si eu :

Daca i-ai spune sotului tau ca toate astea le doresti de la el, nu ar fi mai placuta viata de femeie maritata ?

Eu una asa procedez, cand vad ca mi se lasa barbatul pe tanjeala : il zgaltai...[:D]Si da rezultate...[olala]










lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#25
ANDREEA11

ANDREEA11

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.021 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:36

adelle, ce prezenta revigoranta, chiar imi amintisem de tine de cand cu subiectul asta!!!
Doamne, devine chiar palpitant. Deja a aparut si a 3 a amnata, de data aceasta povestea ei e si mai picanta.... Cred ca imi fac o punga de floricele si o sa stau sa urmaresc cu sufletul la gura noile idei[balcon].
O sa fac o invitatie celor de la tabloidele de scandal sa vina sa-si ia subiecte de prima pagina de pe DC[:D], sunt urmarite la maxim...
Acum ma duc sa fac curat in sifonier (deh, de frustrare, sa sortez chilotii berbantului pt a avea o imagine imp[ecabila in fata amantei[pk]), apoi cu cupilu in nisip (in felul asta imi fac si un piling[:D]), apoi castronul cu floricele si viu sa va citesc.
Dragi amante pana atunci mai dati detalii despre viata voastra picanta, ca deh, poate renunt la sortat chiloti si nisip in cap si intru si eu in bransa[asia] m-am cam saturat de atata monotonie[olala]

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.web...ser/andreeagogo

#26
Anna23

Anna23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:46

OF OF LadyJ am mai "trambitat" pe aici ca daca a sunat a generalizare ca toate sotiile sunt asa si pe dincolo,fac mea culpa si zic din nou:NU MA REFEREAM LA TOATE SOTIILE,CI DOAR LA SOTIA IUBITULUI MEU!!!!Si n-am zis eu ca dau lectii ce sa faca sau ce sa nu faca o sotie,am spus doar ca daca eu as deveni sotia iubitului meu,as sti ce greseli a facut sotia lui si nu le-as mai repeta...atata tot!Da' vad ca orice a zice eu sau Natasha voi luati doar partea care va convine,unde aveti ce critica.

#27
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:48


Natasha ti-am vazut pozele, daca esti tu esti f draguta,insa.....am eu un feeling ca nu ar fi ale tale[alcool].

Lol:) De ce nu as fi eu?

http://community.web...er/Natasha_Pisi
Even an angel can end up falling ... :)

#28
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:53

Citat:
citat din mesajul lui Anna23
[as sti ce greseli a facut sotia lui si nu le-as mai repeta...atata tot!Da' vad ca orice a zice eu sau Natasha voi luati doar partea care va convine,unde aveti ce critica.

Pentru ca ca sa putem trai in societate, trebuie cumva sa stabilim ce e aia bine si ce e rau. Si in acest context oricum o intorci, ce faci tu e urat si rau. Mai ales dc amantul are un copil, e f. urat, f. rau ce faci si sper sa existe Dzeu si nu te ajute in viata. Ai doar 24 de ani, habar n-ai ce e aia viata, esti ca un chiuaua care se crede tigru fioros!

#29
Anna23

Anna23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:56

Ruxi iti doresc ce-mi doresti tu mie dar sa ti se intample tie[pup]

#30
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 19:58

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

Ruxi iti doresc ce-mi doresti tu mie dar sa ti se intample tie[pup]

Dupa fapta si rasplata draga babei! Dumnezeu e sus si ne vede tuturor faptele. Si pe ale mele si pe ale tale.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -