Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV in Ungaria 106


199 raspunsuri la acest subiect

#31
Motzishor

Motzishor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 03:19

Buna fetelor,

Eu sint noua pe acest forum desi il citesc de ceva vreme...

Se pare ca o sa bat si eu drumul Ungariei ca si voi dar eu o sa merg la dr. Zadori pe la sfirsitul lui Iunie inceputul lui Iulie depinde de cind imi vine CM.

Este cineva dintre voi in Szeged in perioada aceea? Daca da, unde va cazati si la ce preturi? Ceva sfaturi?

Eu o sa vin cu avionul in Budapesta iar apoi trebuie sa gasesc un mijloc de transport in comun sa ajung la Szeged. Stie cineva cum sa fac?

Dumnezeu sa ne auda rugaciunile.

#32
luck

luck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 09:48

tammy [pup]
hmmmmmmm , ce semnatura frumoasa ai , ce-mi place !!!!!!!
Iti doresc din suflet sarcina usoara si la termen.
cristal [pup]
bafta multa , multa la interventia chirurgicala.
mamai vreau [pup]
distractie placuta la botez , nici eu nu stiam de faza cu cadita , asa ca neaparat te asezi pe cadita.
adipapazi [pup]
roxi [pup]
te asteptam astazi cu vesti bune !!!
Ai reusit sa cumperi merionalul?
Fetelor
daca va aduceti aminte eu am intrerupt stimularea din cauza unui chist.
PK a zis inainte de urmatorul CM sa fac un eco si daca chistul a disparut sa incep stimularea si daca nu sa iau AC o luna si sa incep in urmatoarea luna.
Miercuri am facut eco , chistul este tot acolo.
I-am scris lui PK si spre mirarea mea raspunsul lui a fost sa vorbesc cu ginecologul meu sa imi punctioneze si absoarba chistul.
Ma sperie putin acest lucru pt ca eu nu am avut niciodata chisturi si m-am trezit deodata si cu chist si cu indicatia punctionarii lui.
Nu stiu de ce mi-a indicat asta , probabil considera ca daca merg cu AC nu ma mai incadrez cu procedura pana la sfarsitul lunii iulie cand ei intra in concediu , nu stiu ce sa zic.
Pana in sept , oct va fi tarziu avand in vedere ca eu am facut laparo in martie si cred ca este indicat sa fac cat mai repede fivul?
Va rog daca ati trecut prin asta sa imi dati un sfat!!!
roxi stiu ca tu ai experienta in asta,parca ai luat AC pt chist dar nu mai stiu este suficient 1 luna de AC pt eliminarea chistului?
Nu stiu ce sa zic , as merge mai bine pe AC decat pe punctie.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi

#33
asb77

asb77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 10:47

Motzishor -eu tocmai am facut al 3 FIV in Szeged in aceasta luna si te pot ajuta cu informatii recente. Iti pot da o cazare super ok; pretul este 10000 huf/noapte. Este vorba de apartamentele Mossoly si sunt la max 7-8 min de mers pe jos de clinica. Pot sa revin cu un nr de tel dupa amiaza, dar daca te uiti pe net la cazare szeged probabil gasesti.
Daca te mai pot ajuta cu alte inf te rog sa-mi spui.

#34
asb77

asb77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 11:00

adipapazi, atena - discutati despre cresterea estradiolului. Eu din cate stiu cresterea estradiolului nu are legatura cu cresterea endometrului. Acum la FIV 3 mi-a fost masurat estradiolul si endometrul din 2 in 2 zile. In ziua 7 de stimulare endometrul meu era de 9, iar estradiolul 240 ceea ce era o valoare foarte mica. Zadori mi-a spus ca e pe baza de stres (am avut o perioada foarte grea la servici in ultimul timp) si ca aceasta inseamna ca nu voi avea multe ovule bune, desi in acel moment aveam 3 foliculi frumosi pe ovarul stang si 4 pe dreptul (restul foliculilor erau mai micuti). Mi-a dat apoi si merional pe langa gonal si in a 8-a zi a vrut sa vada iar ce s-a intamplat cu estradiolul meu - era 369, iar endometrul 11. La Punctie am avut doar 4 ovule bune, chiar daca endometrul mai crescuse (nu stiu exact la cat, dar in ziua ET era 14). Asadar la mine endometrul era ok, dar estradiolul...., deci nu stiu ce sa zic au sau nu legatura...

#35
suzana26

suzana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 11:07

Buna dimineata fetelor.
Nu am mai reusit sa scriu deoarece e nebunie la servici, am scris o singura data iar acum am intrat sa va povestesc despre prima mea vizita la Szeged.
Am fost programata la dr. Zadori si a fost totul bine, mi s-au dat sanse sa raman spontan natural luna aceasta in procent de 60%, daca nu se intampla nimic in ziua 2 de CM sa ma prezint la ei sa mi se faca analizele si sa incepem protocolul pt FIV.
Acum as avea o intrebare, care nu mi-a venit pe moment sa o pun Dr. Zadori, din ce zi se incepe stimularea cu injectabil, din ce zi a ciclului, doar a spus ca in ziua 2 cand merg deja o sa mi se administreze o prima injectie, am inteles bine sau nu??
Va pup si va doresc multa multa bafta celor care sunteti deja in protocol pt fiv si pt cele care faceti embriotransfer in curand sa fie cu ochisori.

#36
pogonici1977

pogonici1977

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.039 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 11:48

sunt suparata..ca pe mine dct ma amanat cu operatia ed scoaterea trompelor..ptr nu avea nici un loc ptr mine....

deja azi trebuia sa sa nu el mai am..ufffff

mia yis sa astept ziua 1 de ciclu si sal sun sa ma programeze special..deci mai am de asteptat putin
cred ca dupa 5 iunie ma operez..ca menstra imi vine in jur de 30 mai

mia prelungit asteptarea..si eu care vreau cat mai repede sa merg la budapesta..de unde mai am de asteptat

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

#37
denisa220972

denisa220972

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 12:15

Citat:
citat din mesajul lui suzana26

Buna dimineata fetelor.
Acum as avea o intrebare, care nu mi-a venit pe moment sa o pun Dr. Zadori, din ce zi se incepe stimularea cu injectabil, din ce zi a ciclului, doar a spus ca in ziua 2 cand merg deja o sa mi se administreze o prima injectie, am inteles bine sau nu??
Va pup si va doresc multa multa bafta celor care sunteti deja in protocol pt fiv si pt cele care faceti embriotransfer in curand sa fie cu ochisori.

suzana26 Inceperea tratamentului poate fi: in a doua zi sau a treia zi de CM, in functie de analizele tale hormonale si cum stabileste medicul.
Eu am inceput in ziua a treia din motive de CM abundent, asa a hotarat doctorul .
Bafta multa[pup]

mami_vreau [pup][pup][pup] si iti tin pumni ptr. interventie programata. Am ramas datoare cu un rezultat la ce am vb.la telef.- totul este OK (la graviduta+ BB).


O zi buna



#38
denisa220972

denisa220972

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 12:21

Citat:
citat din mesajul lui Motzishor

Buna fetelor,

Eu sint noua pe acest forum desi il citesc de ceva vreme...

Se pare ca o sa bat si eu drumul Ungariei ca si voi dar eu o sa merg la dr. Zadori pe la sfirsitul lui Iunie inceputul lui Iulie depinde de cind imi vine CM.

Este cineva dintre voi in Szeged in perioada aceea? Daca da, unde va cazati si la ce preturi? Ceva sfaturi?

Eu o sa vin cu avionul in Budapesta iar apoi trebuie sa gasesc un mijloc de transport in comun sa ajung la Szeged. Stie cineva cum sa fac?

Dumnezeu sa ne auda rugaciunile.



Motzishor Draguta incerca sa treci macar o adresa de email unde sa pot sa-ti spun cum am facut eu sau scrie 10 mesaje sa poti sa-ti activezi PM.
O zi buna

#39
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 13:16

MAMI putem sa venim si noi sa stam pe cadita?[:D]
simonia scumpa mea, te-a programat in locul meu, la aceeasi ora...ce ma bucur ca nu i-am dat programul peste cap! sa fie intr-un ceas bun, ca eu "simteam" ca va fi bine!

Weekend placut, scumpele mele [pup]

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

#40
roxi25

roxi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 28 mai 2010 - 13:54

m-a sunat kovacs si avem 4 embrioni buni, 3 de 8 celule si 1 de 6 celule; ceilalti 2 nu au o calitate asa buna, 1 are 8 celule si 1 are 4 celule; mergem cu ei la blasto; se mai uita si maine la ei, ma suna daca e vreo problema, sa speram ca nu

daca totul e ok, duminica dimineata fac transferul cu alt doctor, asa mi-a recomandat kovacs

din pacate, aseara si azi noapte am avut niste dureri f puternice, am luat vreo 4 no spa si acum ma simt mai bine; kovacs a zis ca pot aparea aceste dureri si sa nu imi solicit abdomenul

atena, eu voi pleca miercuri din budapesta, daca ma simt bine; poate ne vedem

luck, am reteta pt 12 fiole de merional, daca ma simt bine, le iau azi; nu au avut pana acum la farmacia deli





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -