Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV la Cluj 34


199 raspunsuri la acest subiect

#31
AleDutulescu

AleDutulescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 16:44

Citat:
citat din mesajul lui mara72

georgicule [:-)))][:-)))] io te-as ajuta cu mare placere da nu stiu zau....las ca poate se pricepe vreuna din fete. Si las ca nu esti batrana... esti numai buna [:D] uite ce frumos ai deschis tu capitol nou[flo]
Deci ajutati-ma ca am pierdut sirul : georgicu e in focuri adica in perioada de inhibare(bine am inteles?)ale Dutulescu e in perioada de asteptare de dupa ET- muuulta rabdare si vrem vesti bune neaparat [flo]cristina se pregateste de inseminare iar coriviosi Fami de fiv.Mi-a scapat ceva? [:D]



sarumanaa! pup Fetele!
sunt in asteptare. in afara de faptul ca am sanii cat capul, asa zic colegele, si sunt balonata, deci am burta :D, imi este somn, dar asta ar putea fi si din cauza vremii. dar nu este nu? :D
recapitulare: vineri pe 7 am facut ET, 3 embrionasi.
ASTEPTAM!

[pup][pup][pup]



http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png

[copil]

Ale

#32
corivio

corivio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 16:49

Ale-tinem pumnii[bum]la bb-i.
[pup]you

Corina,in curand o [gravired] fericita

#33
alinutahu

alinutahu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 17:29

ale ma alatur si eu lui corvio[bum][cor][majoreta][majoreta][majoreta] hai curaj ca totul o sa fie ok...o sa ne aducu II liniute[pup]
cristina ...cei trei muschetari ...[:D]
pupici la restul fetelor plec putin la cupmaraturi o sa revin...[pup]
brunadria de cat timp stai in Franta ?[flo]

buburneak

#34
mara72

mara72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 797 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 18:20

Citat:
citat din mesajul lui saboupetruta

marace planuri ai? tu ai facut ceva analize genetice?ati fost la genetician? eu parca as merge dupa acest esec desi doctorii recomanda doar dupa a doua sarcina oprita in evolutie , mai ales ca inca nu am eliminat sarcina cred ca implantarea a fost ok(asa zice si dr) dar o fi fost ceva problema de cromozomi!tu esti mai experta poate ai citit si ai auzit mai multe ! da-mi un sfat!


petruta imi pare rau ca treci prin asta, cred ca trebuie sa fie ingrozitor sa treci prin asa ceva, eu m-am rugat tot timpul in perioada tratamentelor pt fiv sa nu trec prin asa ceva. Mi se pare mai usor de suportat esecul cind stii din start ca nu ai reusit decit sa te bucuri si apoi sa se opreasca in evolutie. Dar D-zeu stie mai bine ce planuri are cu noi si de ce ne da toate incercarile astea asa ca nu trebuie sa disperam, trebuie sa ne mobilizam si sa mergem mai departe. Nici eu nu am facut foarte multe analize, aici la cluj mi-au spus ca nu e cazul, ca am un raspuns bun la tratament ca embrionii se dezvolta bine doar ca nu se implanteaza.Din cele 4 fiv-uri 2 au fost cu blastocisti eu mai am si unele probleme imunologice(hashimoto + ATPO crescuti)si probabil ca la implantare e ceva ce nu merge, am avut de fiecare data beta 0,1 deci nici macar o tentativa de implantare. La Cluj se fac doar analize standard pentru fiv iar ungurii au cam facut abstractie de tratamentele anterioare si mi-au zis ca nu e cazul deocamdata sa fac alte analize. Acum ma gindesc sa ma duc eu de capul meu si sa fac si restul de analize imunologice si de trombofilie (am facut doar o mica parte)iar in toamna prin sept. oct sa o iau de la capat. Probabil voi merge tot la debrecen. Tu vei incerca tot la budapesta? Iti tin pumnii si ma rog pentru tine sa fie bine [pup]

#35
mara72

mara72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 797 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 18:23

Citat:
citat din mesajul lui brunadria
mara cam scumpa esti la vedere..ce planuri mai ai?



bruni intru des sa vad ce mai fac fetele dar nu prea am ce povesti ca deocamdata sunt in pauza, incerc sa ma detasez si sa imi conserv fortele pentru la toamna.Tu? Esti in sesiune sau urmeaza licenta?

#36
mara72

mara72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 797 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 18:25

ale[bum][bum] daca ai sinii umflati eu zic ca e de bine. E musai sa vii cu un beta mare, da?

#37
AleDutulescu

AleDutulescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 20:16

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

salutare..
mara cam scumpa esti la vedere..ce planuri mai ai?
georgi, corivio bafta fetelor, sa fie cu noroc..
multumim de casuta noua, te ai descurcat de minune eu habar nu am , trebuie sa recunosc..sa fie un capitol norocos!
fami bine ai venit si mult noroc si tie ..
aledutulescu ai grija de tine! pe cand testul?
cristina,alinutahu [pup]
crisule te bate gandul sa intri in linie dreapta in iunie?
hai ca ne tinem de manuta..
petruta [pup]fata draga, doamne ajuta !curaj sa poti sa o iei de la capat..
uratica unde ramasesi? care e urmatorul pas la tine?
mamicilor voi ce mai faceti? pupici la bebei..
eu astept cu nerabdare sa intru in linie dreapta , astept sa mi treaca raceala asta ma cam indispune..intru in sesiune indata si dupa plec in frantia, sincer e ok in romanica dar in franta e mult mai cald si bine..
o seara frumoasa [pup]


draga mea,
cred ca peste o saptamana fac testul. doctorul a zis 14 zile, pe site-uri am gasit 12 zile. o sa fie greu sa decid cand o sa fac testul?

va rog sa va rugati Domnului pentru mine!
Ale

[pup][pup]



http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png

[copil]

Ale

#38
AleDutulescu

AleDutulescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 20:19

[flo][flo][flo][flo][flo]

SARUMANA FETELE DE INCURAJARI!

Dumnezeu sa va asculte rugile si sa ne ajute pe toate sa ne implinim visul.

[pup][pup][pup]



http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png

[copil]

Ale

#39
alinutahu

alinutahu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 21:40

na ..acuma am papat si am discutat putin cu sotisor si nu putem ajunge la un punc comun asa ca va intreb pe voi ...deci de vreo doua zile simnt un gol in stomac,balonare si intepaturi in patrea ovarului drept ,niste ameteli si ma doar sani foarte tare dar inainte sa-mi vina cm de obicei ma dor ...sunt in z25 voi ce ziceti o iau iara razna si produc eu semne iara sau....?[bang][bang][bang]
a si am fost la cump si am trecut pe langa doua farmaci si bineantales ca in adoua am intrat si stand la coada asta imi era in cap...Alina ce naiba faci ? iarasi vrei sa vezi liniuta aia nenorocita ..intre timp ma intreaba ce vreau si ii raspund dupa putin timp ca vreau o cutie de algoflex de care nici macr nu am nevoi ..sunt normala?

buburneak

#40
alinutahu

alinutahu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 21:45

iubitelo ....unde umblati?[q][q][q]

buburneak


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -