Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 20 voturi

Juma de neuron


179 raspunsuri la acest subiect

#171
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 03 martie 2010 - 16:47

Hehehe, hai sa tinem subiectul asta cald, ca e tare amuzant.
Mi-am mai amintit super faza. Acum, ca atunci a fost groaznic de penibil.
Se fac 6 saptamani de la nastere, deci control la dr cu care am nascut. Vine nasica mea sa ma ia cu masina. Stau in spate cu bb in brate. Plecam de la dr si lui bb i se face foame, deci il alaptez si il demufez. Lumea se uita ciudat si radea la mine la fiecare semafor, dar am pus-o pe seama dragalaseniei lui bb.
Cand ajung acasa realizez cu groaza urmatorul lucru: de la Medicover din Victoriei si pana la mine in Vitan-Dristor am mers cu sanii descoperiti. Fiind obisnuita in casa doar sa dau sa pape la bb, obisnuiam sa las in jos bretelele de la bluza si sa stau asa, pur si simplu, in ideea ca il mut de la un san la altul sau poate mai vrea...[:D]
Pot doar sa-mi imaginez ce-o fi gandit lumea, care vedea perfect in masina, fiind atat de aproape masinile la semafor. [:I][:I][:D]

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007



#172
notquiteso

notquiteso

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 08:02

Macar noi avem o scuza ca suntem asa uituce si zapacite. Sotii nostri nu prea :)

Azi la baita o apuca pe Dora urletele fiindca ii intrase apa in urechi. Intru dupa ea in cabina de dus fiindca nu reuseam sa o spal altfel, ma ud si eu din cap pana in picioare.

Vine sotul: ce e mai cu urletele astea?

Ii explic, ii spun sa mai stea o clipa sa ii pasez copilu', termin de spalat fata, i-o dau, si intre timp ii zic de vreo 3 ori sa nu uite sa o stearga in urechi.

Sotul nervos, in timp ce se chinuia sa indese copilul in haine curate: bah, dar mai lasa-ma ca m-ai zapacit de cap! Mi-ai zis de 3 ori sa nu uit sa sterg fata in urechi! Da' ce, crezi ca-s tampit? Nu trebuie sa-mi repeti de atatea ori.

Eu ii arunc privirea care spune: hai sa vedem daca tii minte pana iesi din baie sau nu, si-mi termin dusul inceput cu hainele pe mine. Ies si-i vad uitandu-se la desene. Cutia cu betisoare era inchisa, deci sotul nu umblase la ea, ca el mereu o lasa deschisa. Si-l intreb: ai sters fata in urechi?

Nu. Am uitat.



********************



Eu uit sa mananc, uit sa beau apa, uit ce am vrut sa spun cu 10 secunde inainte..

Si desi am trecut printr-o sarcina plus ani de nesomn pe motiv de copil urlator, parca totusi neuronii mei sunt mai "acasa" decat ai barbatului meu.



POZE

Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

#173
Mickey_Pooh

Mickey_Pooh

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 21 aprilie 2010 - 23:18

Dupa ce m-am distrat cu sotul pe tema "aluia unde e frigu' ", uite ca am ajuns sa le fac si eu:

- am vrut sa cer furculita, denumire care a refuzat cu inversunare sa vina, asa ca in disperare de cauza am cerut "aia de se-nfige in mancare ca sa nu iau cu manuta!"

- spumiera a devenit "aia cu gauri in ea de scoate cartofii"

- azi, dupa ce am pus niste apa plata din sticla de 5l intr-una mai mica (al carei dop il asezasem cu grija in cel al sticlei de 5, ca sa nu uit de el), ma grabesc sa pun capacul la loc la sticla de 5...cu tot cu cel mic in el...care acum pluteste chiar dragut in "acvariul" lui personal [batcap]



Imagine postata

#174
rodicaosoian

rodicaosoian

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 22 aprilie 2010 - 18:11

Am ras cu lacrimi,sau am plans???[bang]
si eu credeam ca sant singura,imi si era rusine sa spun la sotul meu ce nebuni faceam de-a lungul zilei.Eu am un baiat care merge la scoala pe clasa 1 si o fetita care are un an si 4 luni.sant distrusa,el are homework,trebuie dus pe la activitati,mofturos la mancare,asta mica nu il lasa sa isi faca homework-ul,scoate tot ce pauca,trage hainele de prin dulapuri,se catara peste tot,vrea afara dupa ce sa plictisit de aruncat si tras totul pe jos...si lista poate continua[q]sant in miscare non-stop
Edit - am uitat sa va zic ca unele femei ma intreaba "dar nu te plictisesti sa stai toata ziua acasa"?cred ca voi stiti ce inseaman sa vrei sa stai 5 minute in LINISTE nu desene sau zgomotul unei jucarii,as vrea eu sa ma mai plictisesc, nici nu imi mai amintesc cum este sa fi plictisit[pk]eu nu apuc sa fac tot ce imi propun in aceiasi zi,dupa cum se vede ma invart intr-un cerc[alcool]macar de ar avea ziua 36 de ore poate atunci as face si eu mai multe.

rodicaosoian

#175
mamicipitici

mamicipitici
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 aprilie 2010 - 18:20

Io tre sa recunosc, poate ar trebui sa ma simt vinovata da' toate mamele stiu ce inseamna sa ai grija de un copil o zi intreaga, mai ales de unul care parca are artificii in fund, ca al meu, ca noaptea e prietenul meu. Momentele de dupa ce Matei adoarme sunt, pentru mine, momentele mele de relaxare. Ca in rest, toata ziua lucrez cu juma' de neuron [:D]

#176
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 22 aprilie 2010 - 18:32

Citat:
citat din mesajul lui Mickey_Pooh
- spumiera a devenit "aia cu gauri in ea de scoate cartofii"
Asta-mi suna foaaarte cunoscut [:D].Zilele trecute sotul imi cerea, dar nu oricum ci cu insistenta, sa-i dau "aia alba, aia alba cu coada!!!" "Adica pe Cipi???" incerc eu sa ma lamuresc.Nu, dorea spumiera.Cipi e pisica noastra. Este alba si are, desigur, coada.see details

#177
rodicaosoian

rodicaosoian

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 22 aprilie 2010 - 18:39

Mi-am amintit si eu una,a mele sant de groaza si nu de ras[bang]
Robert aproape intotdeauna facea temperatura dupa vaccinurii,asa ca nu dormeam in noptiile alea,si intr-o dimineta pe la 2:30 ii iau copiluli tep. zic eu wow 106F OMG CE FEBRA MARE scol pe sotul meu,sun repede la salvare,le zic ca are temp 106,copilul 6 luni,ei inceraca sa vb cu mine,cum este?ce alte simptome are.etc,al meu copil,parea ok,radea daca vb cu el,dadea din picioruse,vine salvarea,intra vreo 6-7 oameni in casa(erau asa de multi ca abeau incapeau toti in fatat usi)vn una si il consulta, si Robert radea si imi amintesc si in ziua de astazi ca femeia avea o parul impletit si al meu copil era cu maine tot sa o traga de codita.La un moment dat imi zice ca ok,temperatura nu mai avea de loc(intre timp ii dadusem si Motrin") si ma intreaba:Doamna sigur a avut 106F sau 100.6F?
Nu cred ca mai are rost sa va zic si continuarea[bang][bang],abea atunci ma-m trezit[:D]

rodicaosoian

#178
Anka74

Anka74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 658 mesaje

Postat 23 aprilie 2010 - 01:42

O Doamne...
Am citit tot, dar tot, n-am scapat nimic! Ca odata ce am inceput...nu m-ai m-am putut opri![:)][:)][:)]
Sunteti de-ale mele!
Ati incercat sa descuiati vreodata usa de la lift?[:)] Eu da, si afurisita sa fie, ca nu se lasa deloc!
Alta.. avea fiimiu vrep 8 luni, ma duc cu un film foto la developat...pun filmul pe masuta de la centru foto, le spun ca vreau sa-l devlopeze, baiatul statea si se uita la mine, nu ma intreba de dimensiunea pozelor, nu-mi cerea avns, nimic , insist sa-mi developeze filmul, el e de acord , numai sa ii dau filmul! Pai asta? intreb eu...Aste-s bateriile doamna![bang] Am crezut ca lesin acolo, si ca sa nu plec fara sa zic ceva ce credeti ca-mi debita neuronul ..."o sa intelegeti, cand o sa fiti mamica!"[bang] I-am povestit sotului si dragul de el, mi-a luat aparat digital![:D]
Alta...pe vremea cand era piticania mica il luam cu mine peste tot. Ma duc intr-o zi la farmacie, cumpar ce aveam de cumparat, ies din farmacie sa iau caruciorul (farmacia aia era singurul loc unde intram si lasam caruciorul afara, in siguranta) si surpriza, caruciorul ne era...fac taraboiul de rigoare, , intreb in stanga si-n dreapta, intr-un final imi dau seama ca l-am lasat acasa si, cu coada intre picioare, o iau spre casa...peate cateva zile o doamna care asistase la show ma vede cu caruciorul si-mi zice "Ce bine c l-ati gasit, Doamna, m-am rugat la Dumnezeu sa il gasiti"[:)]

Si multe altele! Chiar astazi ne-am intors din drumul spre gradi ca uitasem ghiozdanul acasa![bang]
Acum chestia asta cu neuronul...la mine ca sunt blonda, ce sa se mai injumatateasca? La mine, au disparut de tot, ca dinozaurii!


#179
Annie80

Annie80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.739 mesaje

Postat 23 aprilie 2010 - 22:30

Citat:
citat din mesajul lui Anka74

Ati incercat sa descuiati vreodata usa de la lift?[:)] Eu da, si afurisita sa fie, ca nu se lasa deloc!


da, eu, de fapt vroiam sa deschid usa de la apt, cu telecomanda de la masina, si odata chemam liftul tot cu telecomanda masinii, n-a mers !

mentionez ca maine poimaine sunt la 7 ani de la nastere [alcool], dar aici mai dau vina si pe caldura

---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"

Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -