Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

hipotonie axiala = 5q21.3q22.3


164 raspunsuri la acest subiect

#151
vn_edelweiss

vn_edelweiss

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 12 iulie 2011 - 20:07

Multumesc din inima pentru mesaj Mihaela si multumesc tuturor mamicilor care s-au gandit la noi si ne-au citit. Pe sase iulie, la ora 19h29 s-a nascut Matei Alexandre, darul meu de la Dumnezeu.
Am visat ca o sa am baietel cu numele Matei inainte sa stim.
Pe sase iulie sufletul eu a zambit din nou....va imbratisez, cu drag, din suflet

Mami de Emma Alessia si [gravi] + 39 [baietel]


#152
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 12 iulie 2011 - 20:11

Citat:
citat din mesajul lui vn_edelweiss
Multumesc din inima pentru mesaj Mihaela si multumesc tuturor mamicilor care s-au gandit la noi si ne-au citit. Pe sase iulie, la ora 19h29 s-a nascut Matei Alexandre, darul meu de la Dumnezeu.Am visat ca o sa am baietel cu numele Matei inainte sa stim. Pe sase iulie sufletul eu a zambit din nou....va imbratisez, cu drag, din sufletMami de Emma Alessia si [gravi] + 39 [baietel]
Valentina,ma bucur din suflet pt voi!sa va dea Dumnezeu sanatate si multa putere![pup][flo]MIHAELA [mamica] DE [zana] ANDREEA(03.04.1997) SI [bonjovi] MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&MViata...

#153
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 13 iulie 2011 - 00:13

Super veste!!! Sa fiti sanatosi si norocosi, Floare-de-Colt!!! Dumnezeu sa va vegheze[ruga]



(off topic- @mihaela770, arunci un ochi la "Glaucom", te rog?-multumesc!)





Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein


#154
stefanut-08

stefanut-08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 14 iulie 2011 - 10:41

Felicitari Valentina!!
Ma bucur tare mult ptr voi. Sa dea D-zeu sa revina bucuria in viata ta.Si pe puiul meu il cheama si Matei.
Iti doresc sa iti revii repede dupa nastere si sa fiti sanatosi.
[pup][pup]

#155
vn_edelweiss

vn_edelweiss

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 16 iulie 2011 - 02:16

Multumesc din suflet pentru urarile voastre [pup]
Elena, sper ca sunteti bine, ma gandesc adesea la voi, va pup, cu drag

[pup]

Mami de Emma Alessia si Matei Alexandre

#156
Vio_irina

Vio_irina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 17 iulie 2011 - 11:58

Valentina,draga mea,felicitari!!![flo][flo][flo]
Ma bucur enorm!Sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte de bucurii!


#157
vn_edelweiss

vn_edelweiss

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 25 iulie 2011 - 12:55

Multumesc din suflet, Vio. [pup]
Multa sanatate si tie, micutei Irina si tuturor celor dragi[flo]

Mami de Emma Alessia si Matei Alexandre

#158
dastefa

dastefa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.617 mesaje

Postat 19 august 2011 - 17:32

Valentina -felicitari si sa dea Dumnezeu ca Mateisa va aduca numai bucurii



p.s. ma intrebai mai demult ce fac fetele? sunt bine,Miruna si-a dat drumul si s-a dezvoltat minunat,doar cu vorbitul nu se prea grabeste dar nu imi mai fac nici n fel de griji.Acum imi dau seama ca toate manifestatile care ma ingrijorau la ea(si care m-au facut sa ma gandesc la atatea rele) nu erau decat efectul tratamentelor si a bolii prin care trecuse

din pacate nu am avut suficienta credinta si rabdare

te pup,cu drag



Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010

cresc fetele



povestea Mirunei



#159
vn_edelweiss

vn_edelweiss

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 04 decembrie 2011 - 22:13

Mihaela, imi cer scuze ca scriu asa tarziu, multumesc mult pentru mesaj. Ma bucur mult ca Miruna este bine, ai doua fetite minunate, mai scrie-mi despre voi cand ai timp[pup]
Despre noi, imi cer mii de scuze ca n-am mai scris, am avut momente libere si linistite cand as fi putut sa scriu, pur si simplu am tot amanat.
Emma continua sa progreseze, in ritmul ei, cu decalajul de rigoare, pediatra vorbeste de sase luni, pentru mine este mult mai adanc dat fiind faptul ca inca nu vorbeste. Emma, la trei ani, iubeste activitatile cu finalitate, puzzle, incastrari, cartile cu puzzle, jocurile de asociatie si cele simbolice, arata cu degetul imagini, imita animale, recunoaste imaginile, rosteste si cateva cuvinte, nu mereu adaptate situatiei, dar am inceput un alt program de logopedie si PECS, Makaton (pentru cunoscatori), incercam o metoda de comunicare.
In rest, multe crize de plans, tipete, de dimineata pana seara, acasa, in parc, pe strada, in magazine, lovit cu pumnii in cap sau cu capul de perete,de pat dar nu atat incat sa isi faca rau, intoleranta la frustare sau altceva datorita faptului ca nu poate comunica sau pur si simplu tulburari de comportament. Are si cateva tulburari de somn, se trezeste noaptea, mereu, vine in patul nostru sau se culca pe jos, tocmai ce a am facut un EEG asteptam rezultatele la sfarsit de decembrie.
Matei mi-a infrumusetat si luminat viata dar e atat de greu, Doamne, cat este de greu sa ma impart intre ei, parca am sufletul sfasiat, as vrea sa fiu cu amandoi in acelasi timp. Matei e doar un bebe, are nevoie de atentie. Emma e inca un bebe si cere atentie. Venirea lui Matei in viata noastra a bulversat o, Emma e mai pretentioasa, tipa mai mult, vrea mai mult, vrea in brate, nu accepta sa ii dea nici o jucarie. Emma e cateodata in lumea ei, am senzatia ca vorbeste cu o alta persoana imaginara, am senzatia ca priveste o alta persoana imaginara, se deconecteaza de la realitate, chiar si pentru scurt timp. Si sunt atat de obosita, de epuizata si culpabilizez bineinteles tot timpul, ca nu ii acord atentia necesara nici ei nici lui Matei.
Sunt multe de spus despre noi dar ma opresc aici.
Doar m-am gandit la toate mamicile deoseboite pe care le-am intalnit pe acest forum, Elena, Vio, Mihaela, Sybille, Diuna, Leditia, ma iertati daca am omis pe cineva, ma gandesc deoseri la voi, daca ma cititi lasati un mesaj, ce mai faceti, cum sunteti ?
va pup pe toate cu drag[pup]


#160
stefanut-08

stefanut-08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 05 decembrie 2011 - 17:32

Draga Valentina,

Ma bucur sa citesc vesti despre voi, nu v-am uitat.Ce face micutul Matei?? Sigur este greu sa te ocupi de amandoi copiii, stiu cum este. Si eu vreau sa le acord la amndoi atentie dar nu stiu daca reusesc mereu. Irina este in clasa I si are mai multa nevoie de mine iar Stefanut a ramas bebelus asa ca nevoiele lui sunt la fel de mari.
Am facut prima cura de tratament in Ucraina si a fost foarte bine, foarte obosritor si stresant dar a meritat. Pe 26 martie mergem din nou. Acum merge dus doar de o manuta, speram sa mearga pana la sfarsitul anului. Psihis nu prea se vad schimbari, doar ca doarme mai bine si nu mai este asa de agitat.
Va pup si va doresc numai bine!
Elena


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -