Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

GRADINITE CONSTANTENE(2)


230 raspunsuri la acest subiect

#231
Teia10

Teia10
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 00:06

Buna seara! Nu stiu unde va veti inscrie copiii, dar feriti-va de gradinita (atestata ME) Green Land Constanta! Pacat de curatenie si mancarea buna, in rest o mareee minciuna! Se respecta programa ministerului si atat! Dar stim si ca statul nu-si doreste copii prea destepti.

Ce comunicare si dezvoltare personala, ce activitati sau jocuri de grup? Nimic! Toti copiii stau tristi pe scaunele sa-si termine educatoarea lectia din ziua respectiva, apoi completeaza o fisa si gata. Sunt pedepsiti daca vorbesc intre ei sau recompensati cu buline daca mananca tot! Nu li se citesc povesti ci se difuzeaza desene animate. 

La 9.30 micul dejun pana la 10 . Se aseaza pe scaunele si incepe ora daca ai noroc, daca nu inseamna ca a venit asistenta sa-i controleze (triajul se face la intrarea in gradinita nu dupa o ora), continua ora sau nu, ca vine fresh/ul si s-a facut 10.30. Urmeaza o optionala unde nu se invata nimic dar fiecare vine cu cate o bulina. Este trecut de 11. Educatoarea continua vreo ora, cu cate o poezie invatata mecanic si se face si o fisa. Copiii stau cu manutele la spate pana vine la fiecare, sa nu cumva sa o greseasca si sa zica mami ca nu se face carte. Apoi sunt lasati sa se joace, fiecare in legea lui, cu aceleasi 10 jucarii, dar in liniste. Doamnelor educatoare, avem si noi acasa jucarii, noi nu avem inca 10 copii cu care sa ne jucam organizat! Sunt atat de multe jocuri frumoase in echipa, unde copiii invata sa imparta si succesul dar si esecul. In fine, urmeaza si un desene si apoi la 12.30 sunt scosi din clasa si dusi la baie pana la 13 cand urmeaza pranzul. Mananca, apoi dorm si vine mami sa-i ia acasa. Educatoare fara experienta si ingrijitoare frustrate ca nu-s educatoare (ca pedepsesc si ele). Eu mi-am mutat copilul, devenise prea trist...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -