Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (19)


224 raspunsuri la acest subiect

#41
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 02:04

Gata , esti in lista cu datele complete [flo]

Le: erai deja in lista, eu doar am completat cate ceva [:)]



[zana] Printesa mea iubita Valentina





[copil]Soricelul meu iubit



poze



poze David

#42
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 02:09

[pup][pup][pup]
Multumesc frumos.

Cand aveti timp, spuneti-mi si mie cum pun poze la album si cum se foloseste mailul comun. Merci!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)

#43
_irina_

_irina_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.425 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 02:14

Nausica interesant conceptul de junk sleep. Cred ca piti numai din astea are, ca pana nu e moarta de obosita nu adoarme si pace. [bang]





[mamica] fericita de [bebic] Andreea-Maria



#44
Nerantula

Nerantula

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.451 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 07:31

Fetelor, iar sunt suparata ... tareeee [q]

Piticul meu a luat in ultimele 4 saptamani numai 400gr (in ultimele 5 zile doar 10gr in total!!), ma dispera cu luatul asta in greutate [:(]. Si nu inteleg de ce! Lapte am (foarte rar goleste un san, in general se satura inainte si il impinge afara cu limba), nu plange de foame, mananca ziua mai des de 3 ore, noaptea insa si-a scos 2 mese: si cea de la 2, si cea de la 5, se trezeste direct la 7:30-8 si mananca, nu stiu cat mananca la o masa ca nu i-am facut proba suptului, e foarte greu sa stea locului pe cantar. Am ajuns sa-mi para rau dupa mesele de noapte, macar in perioada aceea lua 10gr/zi, tot putin, dar acum nu mai ia deloc!

Nu stiu ce sa fac, ce sa zic .. stiu ca cica nu exista lapte de mama care sa nu fie bun, dar de ce al meu nu il ajuta sa ia in greutate???



Gruia - soricel iubit 16.09.2008



... once upon a time ...

#45
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 08:14

Musette, La Multi Ani [s]pt. Luca. Sa va traiasca si sa va bucurati de el [flo]. Cum ati petrecut?



Denisa, copilasul nu e dragut, e superb [:)]



Joy, bravo pt. vestile bune. [:)]



Giuliana, tare vocal copilasul...un dulce [olala]



Nausica, eu stiam de junk sleep mai ales la adolescenti, cand vin pe jumatate adormiti la scoala fara nici un chef de carte, fiind privati de somn [:D], nu stiam ca exista si la bebelusi. [bibe] Cred ca micuta ta incepe sa se agite seara deoarece e obosita de peste zi si e normal sa se manifeste astfel, sistemul lor nervos nefiind total adaptat inca.



Babytza, 9:30 zici? Yasmine la 7:30 e in pat deja si la un minut [nani][:D] altfel nu rezista.



Nerantula, eu as returna cantarul in locul tau...probabil copilul are pur si simplu o perioada mai lenta de crestere.



Piolica, ce mai face Elsa? [pup]



Eu am o dilema...ma tot uit ca bebelusul meu are gingiile umflate si albe in dreptul caninilor si mi se pare absolut imposibil sa-i dea caninii la 2 luni...as intelege macar cei doi dinti de jos [bang]. Voi ati mai auzit asa ceva, in conditiile in care alaptez, nu iau vitamine sau calciu suplimentar si nici lui nu-i dau? [alcool] Sint cam puzzled in conditiile in care fiemii i-a dat primul dinte pe la 7 luni... In alta ordine de idei, in seara asta am facut si noi bradul. A fost nebunie mare cu amandoi copiii si bunicii pe langa noi, am intrat aproape in spiritul Craciunului. [pegeam]



Cristina



le bébé [baietel] Chris Anthony



noi, poze mai noi si AOB



“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

#46
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 11:09

Khristin canini la 2 luni? De fapt la bebelusii astia noi nu trebuie sa ne mai mire nimic.



Cum ai reusit s-o obisnuiesti pe fetita sa doarma asa devreme?



Eu pe Anda o culcam la 9-10 cat eram la ai mei, acum in jur de 11 pt ca la 7-8 tine tatal si vad ca am inceput sa pun baia la 10, vreau sa ma intorc la vechile obiceiuri sa am timp si de altceva.



Azi o sa scriu perioadele de somn ale lu bebe. Nu mai am nici notiunea timpului nici memorie si mi se pare ca ieri am avut zi alba cu bebe.



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



#47
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 11:21

Nerantula si 500g pe luna sunt in grafic.



Se spune ca atunci cand cre#351;te in inaltime nu prea ia in greuta. E cazul la voi?



Daca tu spui ca adoarme la san in cat timp face asta? Cand Bebelina adoarme la scurt timp dupa ce isi cere san, data viitoare i-l dau pe acelasi. De obicei aceasta data viitoare e destul de curand daca papa putin.



Fruntea sus si te rog mult nu te gandi ca e ceva in neregula cu tine. Daca te linisteste, cat am citit pe help line am intalnit mai multe mamici care se plangeau de acelasi lucru. Inclin sa cred ca treceti printr-o etapa normala.



Daca Gruia uda nr regulamentar de scutece (5-6 zilnic) si are scaun ca de obicei, problema nu pare a fi alimentatia deficitara. [pup]



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



#48
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 11:28

Buna dimineata.

Noi am intrat in plin puseu de 3 luni:mancam haotic,dormim haotic...daca pana acum nu se trezea noaptea,azi noapte s-a trezit la 3 dupa ce de abia am reusit sa o culcam pe la 12.Plange nu-i convine nimic,nu vra numa in brate plus ca se cearta parac tot timpul cu tot ce e in jur..mai ales cu noi si e ffff agitata.

Legat de somn..as vrea sa o fac sa doarma mai repede,dar daca adoarme pe la 9 sau 10 se trezeste pe la 11-12 si vreo doua ore nici vorba sa mai doarma.

Ma tot uit la ea in gurita ca saliveaza la greu si pumnul e prietenul ei cel mai bun..n-o mai pot face sa si-l scoata din gura,suzeta o scuipa cat colo.



Ramo[hia]



Khristin nici nu stii la ce sa te mai astepti la copii de acum...la Andy ia iesit primul dinte la 9 luni[:)]



nerantulaimi pare rau ca esti ingrijorata.nush ce sa-ti spun..eu nu o cantaresc pe Alexia decat o data la 2 luni[flo]



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei



#49
sabinel

sabinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 11:47

buna dimineata! nerantula, eu zic sa stai linistita si sa nu mai cantaresti cupilul ca devine o obsesie si asa esti nelinistita si tu. lasa-l sa se dezvolte in ritmul lui. sa-ti mai zic ca si amalia pana acum lua peste un kg pe luna iar acum are in plus doar 500 g? pup mamica ingrijorata[pup] si pe ginere[pup]



poze

povestea nasterii

_________________________________________________________________________________________

Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

#50
clau_geo

clau_geo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.085 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 11:49

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula
Fetelor, iar sunt suparata ... tareeee [q]Piticul meu a luat in ultimele 4 saptamani numai 400gr (in ultimele 5 zile doar 10gr in total!!), ma dispera cu luatul asta in greutate [:(]. Si nu inteleg de ce! Lapte am (foarte rar goleste un san, in general se satura inainte si il impinge afara cu limba), nu plange de foame, mananca ziua mai des de 3 ore, noaptea insa si-a scos 2 mese: si cea de la 2, si cea de la 5, se trezeste direct la 7:30-8 si mananca, nu stiu cat mananca la o masa ca nu i-am facut proba suptului, e foarte greu sa stea locului pe cantar. Am ajuns sa-mi para rau dupa mesele de noapte, macar in perioada aceea lua 10gr/zi, tot putin, dar acum nu mai ia deloc!Nu stiu ce sa fac, ce sa zic .. stiu ca cica nu exista lapte de mama care sa nu fie bun, dar de ce al meu nu il ajuta sa ia in greutate???Gruia - soricel iubit 16.09.2008 ... once upon a time ...
DE vreo saptamana si Irina face la fel si a pus doar 10 gr ceea ce nu s-a mai intamplat. Daca inca nu ii dai supliment de lapte praf as zice ca e cazul, deoarece piticul trebuie sa creasca. Eu una nu pot decta sa schimb laptele dar la tine e inca ok ca suge de la san si ii poti da doar un supliment. Oricum in treaba si medicul daca e ok insa la noi cand am avut aceiasi problmea ne-a recomandat supliment de lapte praf.BaftaMami fericita de [fetita] Irina Alexandra Poze noi cu Irina Noi si bebita


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -