Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Miresele anului 2006 (103)


194 raspunsuri la acest subiect

#191
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 28 martie 2009 - 12:51

Neatza!!!

beau [cafea] alaturi de voi. Piticul la desene....mai stam putin si mergem la Real la cumparaturi. Clau nici nu stiu cand a plecat la Arad...asa bine am dormit.



Ne-am intors in aseara .....drumul aglomerat, se lucreaza la greu intre TM SI LUGOJ[bang].

nu am avut timp de net, am colindat la greu orasul, piticul cu mama sau soacra, Clau la Tg Mures.

aha Oana cu ce treburi prin Alba? de fapt...de ce te mai intreb...caci e clar...

Clau a fost doar pana la intrare in Tg Mures....se face un mall pe acolo sau ceva de genul asta....a intrat doar pana la promenada sa ia o shaorma si pe urma spre casa, adica spre Alba.



Marco stranuta de miercuri noaptea. o fi de la inot...incepe sa-i curga si nasul si tuseste. dar putin...asa ca l-am trecut pe stodal. sper sa nu se agraveze si sa scapam rapid, mai ales ca luni merge iar la inot.



Toti de-a casei au zis ca s-a mai inaltat, noua nu ni se pare.

Se da super fain cu trotineta lui vara-sa. am si adus-o aici, ca nu am scapat de el, si Jessi nu o mai foloseste. Mi-a zis cumnata ca vrea sa-i cumpere de Iepuras, asa ca pe asta o vom lasa la Alba.

Bicicleta am depozita-to la soacra, caci nu vrea pe ea,zice ca e prea mic[bang]. I-am gasit bicilceta fara pedale, adusa din Germania, noua, la 45 lei...de fapt e un mag. cu lucruri dintr-astea super faine. Nu vrea sa se dea pe ea, vroia mama sa-i cumpere de Iepuras.



Ieri am fost la o vecina, prietena cu mine din copilarie, sa se joace copiii putin. Anna e cu 3 sapt. mai mica decat marco, dar are peste 110 cm si nu mai putin de 24 kg[wow]. sa vedeti cum arata pe langa marco....ii dai pe putin 5 ani.

M-a pus sa ma joc cu papusile barbie si imi povestea cum se imbraca ea cu rochitele...am inceput sa [q]. of doamne ce tare mui-as fi dorit o fetita. sunt altfel decat baietii....m-as fi jucat cu ea non stop cu papusile, i-as fi facur rochite....

Marco era cu masinutele ei...nu avea treaba cu noi.

Sincer nu am crezut ca sunt chiar asa afectata si asa sufar.

Plec, ca am treaba si ma apuca nostalgia pe aici.



Krelia vazut bobul negru...pare ca aduce a [baiat][:D]. si astept rosiile de rigoare acum. E totul ok cu sarcina?

Ma bucur ca te ocolesc greturile, doamne ajuta sa te ocoleasca cat mai mult.

Botic pe tine luna iunie, eu nu vreau in iulie canicula...ma rog sa nasc noaptea...poate o fi mai racoare, caci AC ioc....prea multe vreau de la aceasta maternitate.

[pup] si un weekend fain sa aveti.



_________________________

Gio[gravi]23+ si Marco(06.01.2006)

poze



#192
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 30 martie 2009 - 13:35

[hia]

pe unde sunteti gagici?

cum ati petrecut weekendul?

sambata pe acasa, ieri la fel. Dupa amaiaza am fost la party-ul unei colege de grupa de-a piticului si atat.

ma bucur ca vine vreme buna, sa incep si eu incet-incet curatenia de paste.

[pup] si sa incepeti sapt. cu bine.



_________________________

Gio[gravi]23+ si Marco(06.01.2006)

poze



#193
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 30 martie 2009 - 14:39

bonjur, fete!



eu sunt pe aici...pe la servicel, cu treburi...sa ma iertati ca nu am intrat in week-end..insa m-am trezit sambata cu o sangerare de toata frumusetea ...si toata s + d am stat in pat de frica sa nu mai curga...si vad ca a fost cuminte...insa mi-am facut programare pt miercuri...sper din tot sufletul sa nu primesc vreo veste negativa

nu-mi explic de ce s-a intamplat asa..ca am fost cuminte ...nu am facut efort...nu m-am suparat.....



sa-mi tineti pumnii pentru miercuri, m-am programat la ora 11 dim.....Doamne ajuta sa fie totul ok!



s + d nu am facut mai nimic...am stat in pat, la orizontala...a venit mama la noi, ne-a facut ciorbissa...iubi a facut curatenie....a spalat geamurile, a intins rufele, a dat cu aspiratorul..treburi de barbat in casa, vorba aia [:I]



haideti la capitolul 104 [:)]




____________________________

krelia [gravi] 7+

tzutzupida noastra creste si pozeaza [il]


#194
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 30 martie 2009 - 15:26

Kreliutz daca nu te-a durut burta si n-au fost cheaguri, atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme, eu oricum iti tin pumnii sa fie totul ok. In primul trimestru sangerarile sunt frecvente din diverse cauze fara sa inseamne neaparat ceva rau [pup] Tu sa fii cuminte si linistita c-atunci si bb o sa se simta ok.

Acuma cum esti? Si nu ai gasit undeva loc mai repede sa nu mai stai pana miercuri? Sa fii tu mai linistita...

Gio si eu tre sa incept curatenia de sarbatori, asa mi de groaza....cu toate ca in fiecare weekend facem curat k la carte si de sarbatori de obicei in plus ne raman geamuri, perdele, si mai dam mobila la o parte, da oricum, taaare greu ma apuc de curatenie generela. Noi in weekend n-am facut mare lucru, sambata am fost la ai mei cu diana, ca alin a fost la job, si bolnvav saracul, cu febra, da a fost musai sa mearga, duminica dimi am fost la plimbare eu cu diana si dupa-aia la socri, si pe la 6 au fost ei cu diana afara si eu am stat la calculator [:D]



Poze Diana

Povestea nasterii





Raluca [mamica] de [copil] Diana (24.04.2008)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -