Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vacanta la vila in Grecia


73 raspunsuri la acest subiect

#11
inapopescu

inapopescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 16:36

Liliana, la complex Miramar exista si piscina?



Ina si Andreiutzu

#12
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 17:09

Citat:
citat din mesajul lui inapopescu

Liliana, la complex Miramar exista si piscina?

Ina si Andreiutzu


Nu, nu exista asa ceva. Este doar un mic complex cu camere de cazare si taverna la poarta. Camerele aveau AC, TV si o mica bucatarie complet utilata (plita electrica, frigider, vesela, tacamuri...)asta daca voiai sa te autogospodaresti. Camerele sunt de 2 si 3 pers. Pentru ca eram si cu copilul (pana-n 5 ani) ni s-a repartizat o camera cu pat matrimonial si pat pt copil. Asta era cam de 2 pers. Cele de 3 pers aveau un dormitor cu pat matrimonial si un living cu canapea si un pat de o persoana. Din ceea ce mi-am dat seama este o mica afacere de familie.
Din punctul meu de vedere este doar un loc linistit de petrecere a timpului liber pentru cei fara prea multe pretentii. Eu am recomandat-o tinand cont de ceea ce ar fi preferat Lora. Daca s-ar fi vrut ceva sofisticat...nici n-as fi indraznit sa scriu.

Noi am fost cu masina si-am haiducit ff mult asa ca pentru ceea ce ne-am dorit sa fie a fost excelent.

Daca va intereseaza va pot spune si ce excursii se pot face [:D]


Liliana& [comoara] Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

#13
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 17:26

Ursolili, faina si vila aia, multumesc! Am trimis un mail, sa vedem acum ce-mi raspund cei de acolo. Tu ai fost? Imi poti da ceva detalii? Cum e plaja? Cum sunt apartamentele? Un atuu al vilei pt. noi e ca are loc de joaca in curte.
Liliana, am cautat pe diferite site-uri si am gasit referinte f. bune pentru Miramare, sa vedem acum...plaja cu pietre nu prea-mi convine, dar cred ca ne putem deplasa spre una din apropiere, nu? Ai idee cam cat faci pe jos pana la o plaja cu nisip? Asta ca sa nu ne trambalim cu masina zi de zi, ca nu e de preferat... Am si primit raspuns de la ei, f. prompti si asta chiar mi-a placut.
Noi nu cautam ceva sofisticat, am fost in alti ani la hoteluri de 4 stele, vrem ceva linistit, la o vila pe malul marii, sa nu coste mult ca doar e criza, nu?...[:D] sa putem sta in gradina seara...
Vad ca la Miramare e plin de romani...o fi un atuu asta sau ar trebui sa ma feresc?? Ma gandesc ca daca e vreounul care-si pune manele seara innebunesc eu sau il strang pe el de gat...sper sa nu fie cazul.
Noi nu vrem sa mergem prin agentie.

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)




#14
usorlili

usorlili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 18:20

Draga mea, noi am petrecut acolo cateva dinte vacantele noastre. Trebuie sa iti spun ca avem 2 copii si faptul ca vila avea acea curte mare si pentru ca era foarte aproape de mare ne-a atras cel mai mult.
Vila se afla la 1.5km de Polichrono si 1.5 km de Hanioti.In ambele orase poti gasi nenumarate taverne, baruri, magazine, etc.
Ce pot sa iti spun despre camere, la parter exista 4 studiouri fiecare cu cate un pat matrimonial si un pat de o persoana, o bucatarie complet dotata(plita electrica, frigider, tacamuri,farfurii,oale,etc) in cazul in care vrei sa gatesti ceva( probabil va fi inevitabil sa nu pregatiti barbeque seara).La etaj exista cate un apartament(2 dormitoare si o bucatarie mai mare) si doua studiouri.Studiourile de la etaj sunt putin mai mari,dar nici la parter nu este rau.Toate camerele dispun de AC-FREE.
Plaja de la vila este super ok.
Pentru copii este excelent pentru ca nu este f aglomerat,copii se pot balaci in liniste fara nici un fel de problema si poti face si tu plaja linistita.
Familia care detine aceasta vila este super OK. Cred ca si la pret poti negocia daca stai mai mult.

Si totusi exista iubire!


#15
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 19:05

usorlili, multumesc mult pentru detalii! [pup] Tu cum ii contactai? Pe mail vad ca nu au raspuns inca si eu ma agit ca pana acum ce mi-a placut vad ca e pe jumatate cel putin ocupat pentru septembrie...se grabeste lumea. Ai o alta adresa de mail decat cea de pe site? Sau un numar de telefon...

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)




#16
usorlili

usorlili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 20:16

Alta adresa de email nu am dar tot ce pot sa iti spun este ca tipul-Thomas are si job si de regula raspunde la mail atunci cand ajunge acasa sau la birou.
Oricum sa stii ca este posibil sa il gasesti si la targul de turism care are loc in primavara, in zona rezervata Greciei.Noi asa am dat de el.


Si totusi exista iubire!


#17
monicutza_bb

monicutza_bb

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 21:40

usorlili am un sentiment ciudat... esti chiar tu? sau iti foloseste cineva userul? oricum daca esti tu meriti trasa putin de urechi [nervo]. Pai cu barbata-miu te mai conversezi dar cu mine nici macar un semn? (stii ca ma gasesti la sezatoare, acolo imi fac veacul acum) Si btw vezi ca am ceva reclamatii despre finutul tau la cabinetul psi, ce zici? Hai da si tu un semn, o poza cu Tudoras, ceva... [pup]



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13





Monica + printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) + nazdravan de Alex (18 iunie 2006) + tati



"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer


#18
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 22:27

usorlili, inca o intrebare si incerc sa nu te mai innebunesc, promit! Cum arata apartamentele cu 2 camere? Sunt cat de cat spatioase? Am rezervat pe site unul pt. 4 adulti si 2 copii de 1 si 4 ani. Sper sa avem destul loc.

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)




#19
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 23:12

Noi am fost in Polichrono pe bratul Kassandra la hotel Odisseas. Hotelul e micutz si cochet, nu are nimic din hotelurile la care te gandesti. E la 150 m de mare, plaja e o parte foarte buna, cu nisip fin dar mai aglomerata si o parte cu nisip mai dur. Plaja e lunga si frumoasa, statiunea mica si cocheta, e ca un sat cu hoteluri mici si vile. Noua ne-a placut tare mult, am fost cu 2 copii acum 2 ani. Am avut un apartament cu 2 camere legate cu un holisor unde era baia, un balcon mare, aer coditionat. Totul e intr-o zona linistita, magazine la 2 pasi. Hotelul are si piscina. Se pot vedea toate in poze. Am avut mic dejun inclus, e mic dejun bufet. Pranzul si cina le luam pe plaja, e plin de terase si nu ai probleme decat ca nu stii pe care sa o alegi ca sa te asezi la masa.



Succes in alegere, pe Kassandra sunt multe locuri frumoase, pe Sithonia la fel. Vacanta placuta![flo]





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#20
inapopescu

inapopescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 06 februarie 2009 - 01:09

Gata am rezervat in seara asta ultima camera tripla la hotelul odisseas..indicat de miha..mi-a placut si asta e..sper sa nu regret



Ina si Andreiutzu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -