Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.3)


126 raspunsuri la acest subiect

#121
almo

almo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 721 mesaje

Postat 08 aprilie 2010 - 22:09

Citat:
citat din mesajul lui Amely


Voi ati mai fost in situatia in care a trebuit sa returnati sau sa schimbati un produs? Cum ati procedat, ati completat formularul de returnare si ati expediat coletul prin posta, sau prin ups? Si daca da, la cat timp v-au returnat banii pe card?

pupici, si Paste Fericit![flo]




da, am returnat eu. e f important sa iti faci copii dupa formularul de returnare si sa ai o dovada de la posta ca ai expediat pachetul.
eu am returnat anul trecut si urma ca in maxim 2 saptamani (eu fiind in Toronto si tinand cont ca au aici in oras o adresa unde sa trimit coletul) sa imi puna banii pe card, adica imediat ce coletul era primit. a trecut f mult timp, poate mai bine de o luna si am realizat ca nu am primit banii pe card. am sunat si au zis ca nu l-au primit. le-am zis ca am dovada de returnare si mi-a pus banii pe card atunci pe loc la telefon. m-am dat si suparata ca tot ce am primit era f mare, adica marimea S arata marimea XL si ca am pierdut banii de returnat colectul, au zis ca nu pot sa imi dea banii pt returnarea coletului dar mi-au trimis un ghift card contra cost. a fost ok.
eu insa niciodata nu am fost multumita de ce am primit. tot timpul am primit haine super mari pt marimea S iar sutienele marimea S la costumele de baie enorme.
am fost recent in State si am facut o vizita la Victoria Secret, sa vad si eu care e marimea de sutin care mi se potriveste la costumele de baie si acolo marimea S era intr-adevar marimea S. deci nu stiu ce sa cred. of si costumele de baie din magazin erau super frumoase nu le-am gasit si pe site insa.

Album
http://picasaweb.goo...com/nicole.poze



#122
Ioana_Hotea

Ioana_Hotea
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 09 aprilie 2010 - 18:52

Asa am patit si eu destul de recent. Am vazut niste pruduse f frumoase din colectia PINK care nu erau pe site, dar le-au bagat dupa o luna si ceva. Insa sunt si produse promotionale, la PINK cel putin, tricouri (tanks), sepci, s.a. care nu apar niciodata pe site. La costume de baie nu am observat niciodata, dar nici nu am fost atenta.
In ce priveste numerele la sutiene, din fericire nu am avut probleme niciodata, am 4 costume (comandate online) pana acum si la toate nr se potrivesc. E drept ca marimea s mie personal imi e putin mare, dar asta din vina mea, ca la masuratoare eu port ceva intre xs si s, si am optat pt s din obisnuinta.. E ceva psihologic probabil, nu vreau sa recunosc ca am bustul xs :(
Insa e adevarat ca unele numere nu se potrivesc. Am patit se eu, si cumnata mea.. Banuiesc ca asta e riscul comenzilor online.. Beneficii si riscuri :)
Pa pa

#123
almo

almo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 721 mesaje

Postat 09 aprilie 2010 - 22:51

apropo de sutien, eu in canada port 36B si in state cand am fost la victoria secret mi se potrivea cel mai bine 34B.
la haine as comanda de aici inainte XS in loc de S. in magazin insa am uitat sa incerc si ceva haine sa ma conving de marime. era intr-adevar doar magazin de lejerie si nu mi-a trecut prin cap sa incerc totusi o pijama. asta e, data viitoare.

Album
http://picasaweb.goo...com/nicole.poze



#124
Amely

Amely

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 26 aprilie 2010 - 01:43

Citat:
citat din mesajul lui almo





da, am returnat eu. e f important sa iti faci copii dupa formularul de returnare si sa ai o dovada de la posta ca ai expediat pachetul.

eu am returnat anul trecut si urma ca in maxim 2 saptamani (eu fiind in Toronto si tinand cont ca au aici in oras o adresa unde sa trimit coletul) sa imi puna banii pe card, adica imediat ce coletul era primit. a trecut f mult timp, poate mai bine de o luna si am realizat ca nu am primit banii pe card. am sunat si au zis ca nu l-au primit. le-am zis ca am dovada de returnare si mi-a pus banii pe card atunci pe loc la telefon. m-am dat si suparata ca tot ce am primit era f mare, adica marimea S arata marimea XL si ca am pierdut banii de returnat colectul, au zis ca nu pot sa imi dea banii pt returnarea coletului dar mi-au trimis un ghift card contra cost. a fost ok.

eu insa niciodata nu am fost multumita de ce am primit. tot timpul am primit haine super mari pt marimea S iar sutienele marimea S la costumele de baie enorme.

am fost recent in State si am facut o vizita la Victoria Secret, sa vad si eu care e marimea de sutin care mi se potriveste la costumele de baie si acolo marimea S era intr-adevar marimea S. deci nu stiu ce sa cred. of si costumele de baie din magazin erau super frumoase nu le-am gasit si pe site insa.



Album

http://picasaweb.goo...com/nicole.poze





[/quote]



Merci de raspunsuri[flo]. Am reusit sa returnez pantofii prin posta (intre timp mi i-au trimis pe ceilalti cu un nr mai mare, care imi vin perfect[bis]).

Nu am trimis si formularul de returnare odata cu pantofii, intrucat pe el scria clar ca nu este necesar sa fie completat daca returnarea se comanda telefonic. Sper sa nu am pb. din cauza asta. Oricum asa o sa fac si eu, o sa sun la ei si o sa ii iau "tare" daca constat ca nu mi-au pus banii pe card.

Si eu tot 34B port la sutienele VS, iar la hainute...clar XS![bonjovi]



mami de David Christian



Minunea noastra: David Christian









"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."





#125
OanaSwimm

OanaSwimm
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 septembrie 2010 - 16:27

@alexmom
Eu comand de cativa ani de pe site si as dori sa gasesc pe cineva din state cu care sa lucrez direct pentru aceste comenzi. oana.catalina@gmail.com este emailul meu, pentru mai multe detalii.

#126
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 28 septembrie 2010 - 15:38

Fetelor, ma bag si eu ca musca-n lapte. Eu am tot comandat produse de pe amazon.co.uk, insa as dori sa imi extind cumparaturile si pe amazonul din SUA. Vreau sa va intreb;in acest caz, cat costa taxele vamale?34%?Multumesc mult!

[gravired] 33+[baietel] [9cer]


#127
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 09 septembrie 2021 - 18:04

Buna tuturor!!!

 

Resuscitez putin subiectul, poate, poate obtin raspuns. As vrea sa dau comanda din Romania pe site-ul https://www.victoriassecret.com/us/vs si nu stiu daca se mai platesc taxe, TVA etc??? Aveti idee cum sta treaba cu shopping-ul de pe site-ul VS in 2021???

 

Multumesc frumos pentru orice info!!!

 

PS Raspunsul lor pe chat a fost asta: Great News ! We’ve simplified your shopping experience, and the taxes and duties are now included in the product price for each item! They are based on the merchandise’s location of origin/manufacturing and the classification of that merchandise.

 

Ce inseamna oare ca the taxes and duties are now included in the product price for each item! They are based on the merchandise’s location of origin/manufacturing and the classification of that merchandise???


Editat de geniest, 09 septembrie 2021 - 18:59 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -