Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ortoped bun in Targu Mures sau in alt oras


5 raspunsuri la acest subiect

#1
principessa

principessa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 01 februarie 2009 - 20:58

Buna!
ma poate ajuta cineva cu un nume(sau mai multe)de doctori ortopezi din Targu Mures sau un alt oras,fie el si din strainatate la care as putea apela pt o problema la genunchi(entorsa genunchi in septembrie 2008, devenita dureroasa din nou la sfarsitul lui decembrie in urma unei miscari bruste). Mentionez ca am facut fizioterapie, gimnastica medicala inca mai fac. Durerea e tot acolo. Saptamana viitoare e programat RMN-ul. Va scriu din Timisaora, unde din pacate medicii cam lasa de dorit...
Multumesc anticipat


#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 00:23

Dr. Prejbeanu si Timisoara este vestit pt. tratarea problemelor in special la nivelul genunchilor , iar Dr Patrascu tot din Timisoara a fost solicitat in Dubai ca sef de sectie la clinica de ortopedie de acolo, unde a stat 1 an jumate si unde se va mai intoarce.
Mai mult de atat , in Timisoara s-a facut in permiera o operatie tot la nivelul genunchiului.


Ce ti-au spus medici din TM la care ai fost si ce analize ai facut pana acum ? Si la ce medic ai fost? Daca vrei poti sa-mi raspunzi pe PM.



"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/

#3
principessa

principessa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 00:01

Multumesc pt raspuns xio.
Diagnostic initial:entorsa genunchi stang-> fizioterapie si gimnastica medicala si unguent antiinflamator
Apoi:sinovita genunchi stang
Din cauza durerii am vizitat doctorul din nou si a zis ca poate e nevoie de o artroscopie.
Urmeaza rmn unde diagnosticul cu care m-a trimis doctorul e tot de entrosa genunchi stang. Sa vedem rezultatul rmn-ului. Dar asta doar vineri.
Insa din punct de vedere al artroscopiei pot spune ca am auzit despre experiente neplacute cu dr Patrascu. Adica a fost facuta artroscopia, nu i s-a dat pacietnului un cd cu operatia aceasta si in urma artroscopiei rezultatul a fost ca va trebui facuta o operatie de realiniere a rotulei si de coasere a aripioarei rotuliene. De cateva luni amana pacientul respectiv cu aceasta operatie, iar acum la sfarsitul lui ianuarie i-a spus ca o sa fie nevoie sa faca sedinte de fizioterapie si ca nu mai e nevoie de operatie. Cum? Nu stiu.
Cam asta e.
Doream sa cunosc experiente cu doctori din alte orase.

#4
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 16:38

Crede-ma , Patrascu este cel mai bun alaturi de Prejbeanu.
Patrascu are artroscopii zilnic , cel putin 1-2.
Depinde si ce a avut prietenul tau la genunchi.Nu a primit CD pt. ca exista la ei in sala de operatie 2 turnuri de artroscopie, unul era imprimutat si cel restant avea probleme. A mai avut artroscopii interesante care erau de control si a trebuit sa filmam , din cauza defectiunii respective.La artroscopie nu are ce deforari sa faca , deci depinde ce probleme avea inainte prietenul tau si ce a mai facut dupa.
Oricum , eu sunt de parere ca asa se fac zvonurile si etichetarile, prin pareri subiective ale oamenilor neavizati(in cazul asta de exemplu si nu numai). Fara nici o intentie rea ti-o spun!(flo)
Eu am vazut ligamentoplastii facute de el cu externare a doua zi care au mers snur.
Colega mea a avut ruptura de ligamente incrucisate si s-a operat in Bucuresti.
Prietenul meu , care e fiziokinetoterapeut si se ocupa cu recuperarea mi-a spus ca trebuia sa se opereze aici la Patrascu sau Prejbeanu , ca era mai bine.
Asta a spus-o si inainte de operatie , iar dupa , cand s-a dus la el la control i-a spus si ei ca avea rezultate mai bune aici.


Bineinteles ca faci cum doresti tu , ti-am explicat atatea doar pt. a te lamuri de fapt.
Si nu -ti face griji , artroscopia e foarte ok , nu ai probleme decat daca ai ceva ligamentar sau meniscul rupt, si atunci ai probleme in sensul ca se opereaza , dar atat. Operatia in sine e mica, nu , dureaza mult, recuperarea va fi enervanta.



"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/[:D][flo][flo]

#5
principessa

principessa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 17 februarie 2009 - 23:09

Multumesc pt informatii! Dr prejbeanu e intr-adevar un om cu suflet bun si are pareri care mi-au parut obiective. Mi-a creat o impresie buna. Mersi de indrumare.
Multa sanatate!


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - Ieri, 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • o noua minune

    Onyoana
    - Ieri, 19:14

  • Dulapul lui bebe

    Julix94
    - Ieri, 17:39

  • Am primit geanta bebelusului

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 15:56

  • Al treilea trimestru - saptamana 28

    IonIza
    - Ieri, 15:19

  • Al doilea trimestru - saptamanile 14 - 27

    IonIza
    - Ieri, 15:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -