Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dr Petrache Magdalena - de la Polizu


15 raspunsuri la acest subiect

#1
fflori75

fflori75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:17

buna. a nascut cineva cu dr Petrache Magdalena? cat costa o nastere la Polizu?cum se poarta asistentele de acolo?

#2
fflori75

fflori75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 19:19

chiar nu stie nimeni nimic de dr Petrache?si nici de maternitatea Polizu?

#3
Deanny

Deanny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 05 februarie 2009 - 16:21

Buna Flori, eu am o parere foarte buna despre Dna Petrache, mi-a urmarit pana acum sarcina si majoritatea consultatiilor si ecografiilor le-am facut la Polizu, unde in afara de faptul ca este foarte aglomerat, totul a fost ok. Nu stiu detalii despre nasterea la Polizu pt ca o sa nasc la Euroclinic, dar daca mai doresti alte amanunte cu cea mai mare placere.
Am vrut sa-ti trimit PM, dar nu il ai activat.
[flo]

Deanny

#4
Kora_B

Kora_B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 19:54

Buna,

Eu am fost la dr. Petrache la o ecografie de morfologie.

Intrucat a intarziat o ora la programare s-a grabit sa faca ecografia, iar la final a spus ca vede niste anomalii care semnaleaza sindromul down. Am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare.
Bi-test si triplu-test au iesit cu risc scazut, fusesem deja la alte 2 ecografii 3d/4d si ceilalti doctori nu au vazut nimic in neregula.

Evident ca dupa asa 'verdict' am fost la alt doctor, la Medlife, unde e doctorita care imi urmareste sarcina, si mi-a infirmat ceea ce a spus dr. Petrache.

Eu am ramas cu o parere foarte proasta despre dr. Petrache dupa acest incident, atat despre ea ca doctor cat si ca persoana.

Toate cele bune!


#5
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 15 februarie 2009 - 14:54

Doctorita Petrache este cea care mi-a "gasit" anomalii la ecografie in 1999. M-a stresat toata sarcina, nu mi-a lasat o clipa de liniste, asta proababil ca este o manevra ca sa pompezi bani!

Am nascut normal un copil sanatos, in ziua in care eram programata pentru o alta ecografie [bang][bang]

Nu am nascut cu ea, si intr-un fel chiar ii multumesc ca pot aprecia corect copilul ce il am. Dar mai degraba as infia, decat sa mai fac unul.



ne apropiem de 9 ani



si :)

#6
Cr3@t@

Cr3@t@

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 78 mesaje

Postat 16 februarie 2009 - 15:00

doamna doctor mi se pare o dulceata,fiecare cu parerea lui,cu mine se comporta exemplar in ciuda faptului ca nu am mers de la inceput la dansa ci de la 18 saptamani pana in prezent,te asculta cu atentie tot ce ai de sp,eu cu dansa am sa nasc,si daca sunt atat de multe pareri mai negative sincer la usa cabinetului e full de gravidute si daca intrebi din curiozitate ce parere au,raspunsul va fi intotdeauna pozitiv,si parerea mea e ca nu cred ca exista vre-un medic caruia sa nu ii dai "o mica atentie",asta e Romania...deci in concluzie am o parere fff buna despre doamna doctor Magda Petrache si am auzit ca operatiile decurg ff bine cu dansa atat cele normale cat si cezarianele ,fiind o adevarata artista in ale cezarienei

viitoare mamica

#7
anamariacs

anamariacs

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 18:58

dragelor, imi pare rau..dar TREBUIE sa va spun ce stiu eu despre dr Petrache..CAZURI REALE!
sunt o graviduta de 26 de saptamini..si as fugi cit m-ar tine calciiele de acest medic..
de ce?
cazul 1: mamica care are copila cu 2 boli genetice: SD! de neimaginat!! sa nu credeti ca e vb de vreo mamica iresponsabila..din contra..asa femeie cu capul pe umeri rar..s-a interesat de ea si copil lunar, chiar si de 2 ori pe luna, ecografii peste eco, TT, amnio..tot ce se poate! initial a presupus SD, a trimis mamica la testul combinat, dupa la TT - test gresit facut de cabinet-, dupa..amnio..dna dr i-a ascuns efectiv rezultatele de la amnio..i-a spus atit: copilul e perfect! si copilul are aceasta boala genetica grava; boala ce putea fi depistata din timp si nu se ajungea aici! singura "greseala" a mamei a fost ca a avut incredere oarba in Dr. Petrache si acum trage de viata copilei, numai DD stie cum si cu ce sacrificii!
cazul 2: sarcina gemelara, mamica 33 ani, prima sarcina; dna dr refuza cezariana..se naste baietelul greu, iar cind sa se nasca si fetita a astepat un miracol, neajutind mama in vreun fel. rezultatul? fetita a murit ca citeva zile dupa un teribil travaliu si o nastere f grea!

asadar, ginditi-va bine ce decizii luati in ceea ce o priveste pe Dr. Petrache.

sa auzim numai de bine![pup]

ana-maria [gravi] 26 weeks

http://picasaweb.goo...anamaria.coroni


#8
fflori75

fflori75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 19:39

la cine mergi tu anamariacs?poti sa-mi recomanzi pe cineva?
sau oricare dintre voi....imi puteti recomnda pe altcineva?

#9
psj

psj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 936 mesaje

Postat 04 martie 2009 - 10:35

Eu nici nu stiu ce parere sa am , cred ca e buna ecografista, am mers la ea pana aproape de sf. sarcinii cand a spus ca ea imi face cezariana peste 3 zile ca nu ajungem termen cu copilul viu. A refuzat sa-mi spuna motivele, am zis ca poate a vazut ea ceva la eco.Am fugit la alt medic, unde am ajuns la termen si copilul e bine-mersi si azi. Cam spagara.Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!
Infertilitatea este o boala



#10
capra cu trei iezi

capra cu trei iezi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 550 mesaje

Postat 05 martie 2009 - 20:08

nici macar buna ecografista, dupa parerea mea. nu am avut de-a face cu dansa decat "accidental", dar nu s-a purtat prea grozav si nici macar nu a vazut ceea ce era da vazut...

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -