Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008(42)


227 raspunsuri la acest subiect

#211
bitza2008

bitza2008

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 18:53

Sabinel multumesc pt link.....am admirat si eu vedetele noastre Nerantula si Gruia [olala][olala]dar de ce ati disparut dupa publicitate?!

Eva [pup]nu pot sa cred ca incepi sa ai dubii in legatura cu alaptatul exclusiv pana la 6 luni...eu diversific pana la 6 luni doar daca nu ia Lucas in greutate.Sunt sigura ca vei lua cea mai buna hotarare, as always.

AlexaM felicitari!!!



FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

poze

#212
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 18:58

salutare!

noi veniram mai tarziu, ca e mama la mine... inca...[bang][bang]... no comment.



suntem mai bine, putin maraiti la 11.00 si 22.00, avem orele noastre de scandal[alcool] si cam atata...



300 - cred si eu ca bbii huni par putin grasuti, mai ales in comparatie cu fetele si cu bebica ta, dar nu sunt grasuti si au si 67 cm... ups... asta imi aduce aminte ca n-am completat datele in tabel... of... te pup, ramo



babytza, sa-ti traiasca Davidutzu soricelul scump, la fel si Maria de Kid si Mara de Simodina!! [s] tuturo! Hunii ori s-au vorbit sa iaba aceeasi greutate, ori nu mere cantarul... e din ce in ce mai greu sa ii cantaresc, ca nu stau locului o clipa si le ies si cracii din cantar...lunganii mamei![olala]



CD, ma bucur mult, mult ca sunteti mai bine!!![pup]



nerantula, abia azi am citit din urma si am vazut anuntul tau cu antena... dar, noi oricum ne uitam dimineata la emisiune, cu gemeneii, si cand l-am vazut pe Gruia am simtit ca seamana cu cineva (il stim din poze). ei bine, cand ai si spus ca-l cheama Gruia, am stiut instant ca voi sunteti!!! Numi unu' e Gruia... Bravos, mi-ati placut (iar tati tremura de frica sa nu vreau si eu 2 slings........[:D][:D]).



amik, multumim de aprecieri, sa-ti traiasca copilashii!! [pup]



Cosmyb, Ada, Laura [hia]



Anca, super e Carla!!! [olala]



giulianna, si eu zic ca 15 pics vigantol pe zi e infiorator de mult, si bag mana in foc ca bb Edi nu are rahitism! merci ptr link-urile legate de fimoza, pe noi ne-a verificat pediatra vineri, dar tot m-ai pus pe ganduri... of, sanatate multa, tine-ne la curent!



fetili, va pupacesc, nush daca mai intru azi... tre' sa readuc bbii la normal dupa vizita de azi....



Luminita

[mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26 septembrie 2008



Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…



poze cu gemenei dulci povestea noastra

GHIDUL MAMEI









#213
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:13

Ia vedeti aici daca ati baut suficienta cafea pe ziua de azi...



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



#214
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:15

Noah ne intorseram si noi din plimbari[:D].Am fost si pe la ai mei si sa nu-mi fie fata cu deochi a stat cu maica-mea juma de ora ,fara sa planga,pana m-am dus dupa Andy la gradi[bis][bis]



Am vazut si eu doua vedete frumoase Nerantula si Gruia...ati avut emotii?...adica tu ca Gruia era tare relaxat[:)]



Luminita spor la linistit hunii[pup]



Ramo m-am apucat de cura de ingrasare,respect cam tot mai putin partea cu copii aia nu poci[:D]



giulianna ce-ai hotarat cu vigantolul??Ce ati mai mancat azi??[pup]







laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei



#215
LUCUTTA

LUCUTTA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:18

300.multumesc pt raspuns,asa este ca nu vreau sa-l indop ca el este prea grasunel pt varsta lui dar si lungut.Arata de 6 luni .Poate daca o sa incep diversificare nu o sa mai fia asa grasut.

Am mancat mar si i-am dat si lui sa puna limbuta si apoi prindea marul intre gingii si sugea pe el iar cand l-am luat de la el a plans.Semn ca i-a placut.Abia astept divesificarea.

Eu sunt singura cu el de luni pana vineri si nu imi este usor deloc,dar asta este nu putem fi cu toate.Imi rupe spatele asa greu este.Va trebui sa merg si eu la un tratament pt spate dar nu am cand pt ca nu am pe nimeni cu care sa stea.Nu stau in acelasi oras cu parintii si nici cu socrii.Oricum cu maicamea nu ma inteleg,ea este casnica si a venit decat o data cand avea Sergiu vreo 3 saptamani si atunci ne-am certat.De la 3 saptamani sunt tot singura cu el .Off ,nu mi-e usor.

#216
Piersicutza

Piersicutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:19

Mi-am activat si eu PM, va rog pentru a treia oara, imi trimite si mie cineva parola noua de la mailul comun [pup].

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

#217
babymom75

babymom75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.249 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:24

salutare

Sunt foarte, foarte fericita! Motivul: azi, in sfarsit dupa multe zile, bebe Dragos a dormit ca in vremurile lui bune! Adica 2 ore dimineata si inca o ora 1/2 pe masina cand ne-am dus impreuna dupa fratior la gradi. Sper sa-si fi revenit, sa fi iesit de sub influenta norului negru si sa-l tina!

Acum iesim din nou la plimbare pt. inca o tura de somnic in aer liber.

L-am vazut pe Gruia si pe mami! Super draguti![olala]

Pupici!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

#218
simodina

simodina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 585 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:27

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia



Simodina eu sunt sigura ca nu se putea fara operatie la Teo. Adica mi-a inspirat incredere dr. Andrei, si am crezut in diagnosticul lui. Ce bine ca la Serban n-a fost cazul.

Oricum, si la el a fost momentul bun, adica pana in 2 ani, pentru a evita traume psihice ulterioare.







Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si

Radu (22 octombrie 2008)

povestea nasterii

my blog

Topic: mama... de mai multe ori!

Topic: nu renunta! Informeaza-te!





Ada si eu am incredere in el, Stanciu ne-a trimis la el si am fost ft incantata de cum se poarta cu copiii precum si de faptul ca nu a resimtit interventia decat pe moment fi-miu ( a avut anestezie locala din cate imi amintesc dar tot a urlat; iar eu il tineam si plangeam cu fata ascunsa de ochii lui sa nu ma vada [bang] - nu ma puteam abtine ). Nu am pus la indoiala diagnosticul vostru am vrut doar sa spun ca pana la urma doar chirurgul dupa ce vede copilul va spune ce fel de interventie este necesara. [pup]



Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)



#219
Paula-Laura

Paula-Laura

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 659 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 19:43

buna si de la noi!



CD ma bucur ca sunteti ok

Nerantula, uite asa ati devenit vedete! [pup]



Bebeii nostrii bag seama ca evolueaza de la o zi la alta de nu iti vine sa crezi!

O sa sufar mult cand ma voi intoarce la munca, dar nu am ce face. Eu o sa ma intorc in mai, de bebe o sa aiba grija mama.



Intrebare : voi mai plimbati bebeii in landou? Si ei mai dorm in timpoul plimbarii sau examineaza lumea?

De vreo 2 zile Mihnea nu mai doarme la plimbare si face scandal sa ii scot mainile din geaca, se foieste...ma intreb daca e cazul sa trecem la varianta sport sau daca e doar o faza ?



[pup] fetele



Mami de Mihnea (09.10.2008)

poze

filmulete

#220
_giulianna_

_giulianna_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 20:16

Citat:
citat din mesajul lui andy.p
giulianna ce-ai hotarat cu vigantolul??Ce ati mai mancat azi??[pup]laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)AlexiaAndrei
Nu i-am dat vigantolul azi, o sa-i dau normal dupa baie 2 picaturi.Maine cand o sa merg la Grigore Alexandrescu pentru fimoza [q] o sa mai cer si parerea altor medici.Legat de diversificare am mancat azi piure de fructe (mar+gutuie) + completare compot. Acum tocmai am terminat piureul de legume (morcov, telina, pastarnac, cartof, dovlecel, patrunjel) + completare supa.L-a mancat excelent de bine, aproape tot bolul. Dovlecelul sau patrunjelul, una din astea doua ii place. M-am scos! Sper sa o tinem tot asa si de acum inainte! Cu fructele n-am probleme, le mananca in 2 timpi si trei miscari.Mami de [copil]Eduard-Gabriel (17.08.2008) Ticker Edi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -