Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
cocutica

cocutica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 226 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:01

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef
Era vorba la un moment-dat pe aici despre un articol cu puseele de crestere cerebrala. Ma ajuta cineva sa il citesc si eu?Simona, mama lui [bebic] Tudor Gabriel (13.09.2008)poze[url="http://b1.lilypie.com/XhR7p2.png" alt="Lilypie 1st Birthday Ticker"]Evolutia lui Tudor[/url]
e pus pe mail-ul comunCocutica, mami de Elena (4 iunie 2006) si Maria (5 septembrie 2008)

#192
Nerantula

Nerantula

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.451 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:01

Eva (am intrat cam tarziu), tinem pumnii sa treceti cu bine peste vaccinuri [pup], sa nu-l doara mult pe Luca si sa nu aiba nici o reactie! Bafta la amandoi! [pup]



Gruia - soricel iubit



... once upon a time ...

#193
aly_c20

aly_c20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:03

dya, la tine nu e mult deloc, e f bine zic eu [pup], Andrei s a nascut si marishor, 4 kg...

parca voi ati ales tot vaccinul gratuit, nu?



clau, joy, july, teomaria...ce mai faceti?Sper ca sunteti bine voi si puiutzii vostri.



Ratonelu[pup], sanatate lui Sasha!



[9cer] Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)[loveyou]



Minunea noastra



Sonia are nevoie de ajutorul nostru!





#194
cocutica

cocutica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 226 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:03

simo ai pm cu parola

Cocutica, mami de Elena (4 iunie 2006) si Maria (5 septembrie 2008)

#195
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:04

Fetelor, citind de vaccinul bcb mi-am dat seama ca aici nu se face asa ceva....deloc.



Aly, pai daca papa san chiar nu vad de ce ti-ai face pobleme....lasa copilul sa creasca [:)]



Dyanira, nu cred ca e asa mare bb-ul tau, relax [;)]...eu stiu ca pana la 4-5 luni trebuie sa-si dubleze greutate, si pana la un an sa si-o tripleze...asa ca happy growing [pup]. Iar de somn 5 ore legate e super bine, numai adultii dorm 7-8 ore/noapte [:D]



Cristina



le bébé [baietel] Chris Anthony



noi, poze mai noi si AOB



“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

#196
CosmyB.

CosmyB.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:07

nausica ce dulce e [olala] Ania [olala] si ce nume frumos ati ales. imi place ff tare![pup]



Pozici

Mami super happy de [bebic] Maya


#197
aly_c20

aly_c20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:13

cosmy[pup],multumesc!



[9cer] Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)[loveyou]



Minunea noastra



Sonia are nevoie de ajutorul nostru!





#198
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 18:38

CAPITOL NOU

#199
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:14

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui babytzaE mortal, uneori face ca un calut, zici ca necheaza [:D]
Da,da, si Ania necheaza la greu. Noaptea asa face, nu plinge, incepe si scoate sunetele astea de calutz, de ma trezesc si eu rizind de ea.Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
Asta e faina. A mea scartaie, are asa un fel al ei de a mieuna ca ma termina. Zici ca face misto de mine in loc sa planga. Dar daca ajunge la claxon cred ca se aude la doua blocuri :))[mamica] de Anda Teodorapuiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei

#200
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:22

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui anca81Muuh, esti bestiala!Eu stiu asa: nu e bine sa-i pui nimic bebelusului pe gura pentru ca respiratia calda si aerul rece de afara formeaza condens si ii tine umezeala. Mi se pare o explicatie foarte logica si un motiv beton sa-i lasam in pace sa respire in voie. Daca are caciulita pe cap & urechi plus e bine imbracat, nu are ce sa pateasca.
Si deja celebra mea soacra mi-a zis, in zilele alea cu avalansa de sfaturi, sa-i pun copilului o patura peste gura daca iesim afara. Ma rog, nici n-am comentat. Dar m-am intrebat mai tirziu: daca-l infofolesti de nu se mai vede si-i mai pui si o patura peste gura, la ce dreaq il mai scoti afara? Ca sa plimbi costumasul de cosmonaut?Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
Ca sa nu te simti singura :)): Din acelasi calup de aventuri, mama dadea imediat drumul la centrala cum inchideam geamul la mine in camera. In 5 minute nici nu zici ca s-a aerisit, nuu simti aerul ala curat care te taie la nari. I-am zis ca de ce face asta, temperatura in camera e OK. Raspuns: ca sa moaie aerul, ca se simte ca e rece chiar daca e cald in camera [bang]. La care eu am intrebat ca de ce mai aerisesti atunci, ca io simt ca ma sufoc acolo, nu asta-i logica, sa simti aerul ala tindu-ti narile? Oricum am devenit o friguroasa de cand stau la ei. Concesie: lasa 23 de grade la bebe daca peste bluza de corp si pantalonasi ii dau salopeta [bang] [bang] [bang]. Sa nu ami zic ca daca trebuie sa o scot don camera trebuie sa fac aceeasi manevra si nu pricep de ce. Cica mai flurura o usa, mai intra cate un fir de aer rece. Mor... Oricat de OK ar fi in rest, abia ii mai scot din ale lor cand vine vorba de infofolit bebe. Am si ajuns sa fac ca ei sa scap odata de gura lor. Cand le-am zis asta au zis ca eu am o doaga lipsa, ca ei au zis doar sa mai pun ceva subtire pe fata, nu ditamai hainele (i-am dat odata un costum mai gros numai de-a naibii sa am ce le reprosa :D).[mamica] de Anda Teodorapuiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -