Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sezatoarea canadiana (114)


197 raspunsuri la acest subiect

#191
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 07:35

Cred ca al meu mai ia inca pacienti, e cel la care a fost si Dana. Dca vreti si nu va vine departe Westmount Square, spuneti si va dau coordonatele, macar sa intrebati.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)


#192
Dragaica

Dragaica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.783 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 08:00

Simi eu am ginecologul pe Sherbrooke, cred ca mai ia pacienti, daca vrei iti trimit numarul de telefon.

http://community.web...m/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

#193
Diana2007

Diana2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 972 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 08:03

Hop si eu din nou la sfarsit de capitol !

Ca sa nu uit, cine are bilete de plecat spre Ro in weekendul asta prin Paris, nu e o alegere prea buna, toti pilotii francezi sunt in greva pana luni si 50% din zborurile AF sunt anulate.

Multumim pentru urarile de Sf Victor si uram asemenea (intarziat) lui Victor al Cristinei si sotului lui Maru (n-am uitat pe nimeni, nu ?)

Uau, ce frumos, vorbiti de gym ... ce mai vremuri cand mergeam de cinci ori pe saptamana, step-ul si boot-camp-ul erau favoritele mele dar mergeam cu placere si la aqua-fitness, pilates sau jazz-exercice. Deocamdata am alte prioritati dar sunt sigura ca va veni momentul cand voi reveni la "vechile iubiri" pana atunci trag de mine din cand in cand pentru niste abdomene obosite...
Din ce am incercat, cu YMCA votez si eu doar ca aici, la cel din Pointe Claire abonamentul familial e la vreo 72CAD, fata de ce scria MQQM de 20$ (you got a good deal !).

Ziceam sa nu mai scriu despre ciorapi, dar daca tot a scris toata lumea, sa-mi zic eu off-ul. Eu la servici port uniforma, am si cu
pantaloni si cu fusta sau rochie. Si ma imbrac dupa cum am chef de lucru, adica: sunt naspa (de cele mai multe ori) - trag pantaloni pe mine si un pulovar, sunt ok si am nevoie de o schimbare-imi pun fusta si daca simt nevoia de un compliment, pai apoi imi trag o rochie si un machiaj (ceea ce se intampla de cateva ori pe an). Faza naspa e ca dresurile de aici nu sunt cu lycra in ele, sunt o porcarie care fie cad de pe tine, fie te strang de iti fac rani, nu au pic de finete sau de luciu. Asa ca atunci cand merg in Ro imi fac stoc de dresuri Gatta ! Daca ati gasit o marca buna pe aici de dresuri si care sa nu coste peste 5 dolari perechea, pai apoi sa-mi ziceti si mie ca fac cinste!

Mikiion, inca o data multumesc pentru PM, sper sa iasa ceva iar pentru voi sper sa luati decizia cea mai buna pentru Marc.

Pe curand,






Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007



#194
laurajr

laurajr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 08:38

Almo, mersi de raspuns cu fitnessul, dau si eu o cautare pe Kitchener, sa vad ce iese.
Mi-ai luat piuitul cu ciorapii…faini rau de tot !

Ktrinel,umblatul vara in flip-floape si iarna in balerini, la majoritatea, hai ca merge ca asa e moda pe aici, dar eu nu pot intelege in ruptul capului, de ce canadiencele astea se incapataneaza o parte din ele sa umble pe tocuri dupa ce au stat o vesnicie in flip-floape ? N-au pic de echilibru ! Iti vine sa le dai o mana de ajutor cand le vezi asa chinuite sa mearga…
Habar n-au sa-si cumnpere pantofi cu toc : ii iau obligatoriu cu 2 numere mai mari, ca sa-I poarte ca pe slapi, si neaparat pe picior gol…pai s-avem pardon, pana si vecinul meu Vasile stia ca pantofii cu toc se poarta cu ciorap…dar ele si iarna isi iau papucii direct pe picior gol ! Asta nu-mi place ! E chestie de estetica…si scuze ca scriu iar de ciorapi, da eu eram pe la pag 12 cand am inceput scrie, sin u mai sterg..
Cat despre rezistenta lor la frig, jos palaria, bafta lor ca nu le-a zis nimeni cand erau mici ca au ovare, sinusuri, shale, si ca-I trage curentul ! Daca nu le-a zis, se cheama ca nu exista, asa ca de ce sa se streseze ?

Try, nici nu stii ce mult imi doresc sa vin la intalnire cu voi, dar pana in ianuarie, tot din chef in chef o ducem ! Da’ pe urma gata, ne cumintim !

Mikion, daca ne intalneam in Bacau, inainte de a emigra spre zari mai friguroase, te invitam la noi, stateam in jurul sobei ( pe bune !!!!), duduia totul in jur de caldura si depanam povesti de pe vremea liceului…btw, iti mai amintesti ce frig era iarna, in clase ? Ma duc sa mai bag un grad in sus la thermostat !

Maru, zi-I by-by la parade lu’ Mosu, ploua maine cu spume…da’ lasa, vine Craciunul nemtesc, si e mai mult indoor, de abia-l astept !
Cred ca din cauza trenuletelor expuse va trebui sa merg zilnic cu David si Ioana sa le admire !

MQQM, cand vii pe 401, ori opresti in downtown Kitchener la pIata, se deschide de pe la 7, ori iei hw 7 si te duci pana in St Jacobs…de acolo te duci spre London…da de ce tre sa ajungi asa dimineata ???


Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

#195
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 09:47

Simi, curs de-ala intensiv de o zi, ori e ceva mai profesional? Expira anual mai nou, oare? Si fiu-miu cred ca tre sa se recert first aid si CPR, bine ca ai pomenit sa-i amintesc.



Diana, pai e cam 20 de persoana. Familial ai tu, deci e 70 pt toti din familie, asa si pe noi ne costa 90/luna, dar pe toti 4.



Laura, mersi, sper sa fie semnalizat bine centrul vostru si piata din el, si nenea cu carnatzii din piata. [:D]

Pai turul campusului si a univ incepe la 9 dimineata, de-asta tre sa ajungem asa devreme.




Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...


#196
Anda Panda

Anda Panda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 10:49

katrinel, si uite-ma raspunzind dupa... o saptamina sau doua... ca de doua zile citesc ce ati scris intre timp.

intr-o saptamina ati devorat cred ca un catralion de subiecte, ca daca vreau sa deschid un topic nu mai pot din cauza voastra.

in RO a fost frumos, trist, obositor, .. la plecare am avut sentimete amestecate ...pareri de rau...ginduri ca am facut decizia cea buna....

Cind am venit aici m-am simtit de parca o luasem de la capat (ca acum 5 ani), iar nu imi gaseam locul, linistea, nu-mi placea nimic..etc. Diferenta de data asta a fost ca m-am acomodat mai repede [:D]. in RO am stat 2 sapt si in italia 2 sapt. initial am crezut ca stau prea putin in RO insa dupa aia am realizat ca a fost ok doar atit.

***

si in leg cu ovarele, am fost si eu la doctor. dupa ce am stat un an sa imi vina rindul la programare, pt o anexita (explicatii date doctorilor in engleza, adica pe limba lor), vazuta de 2 doctori, raspunsul a fost ca ei nu au auzit de ce zic eu (i-am mai lasat sa se si documenteze intre programari), si ca daca vreau sa ii las sa ma taie, si daca gasesc ceva fixeaza; daca nu..asta e. si eu le-am zis ca daca mai vor maimute la nasa sa se duca in jungla sau la zoo. si m-am enervat si am plecat. si in acest mod simplu doar cind vad una despuiata pe strada ma iau ovarele instantaneu. na ca doar ma gindesc si m-au apucat [:D]

***

cit despre stilul de imbracat al canadiencelor am fost socata initial. acum nu stiu daca mi se pare ok pt ca m-am obisnuit sau s-au mai schimbat. parca-parca de vreo 2 ani incoace au inceput sa mai renunte la costum business + adidasi (femeile); iar barbatii sint ok si ei, n-am prea mai vazut sandale (cu bretele...) si ciorapi flausati. evit de foarte mult timp sa port discutii la serv despre cit am dat pe nu stiu ce bluza pt ca le apuca risul.

altii insa nu se dezic, si aici ma refer la indieni, pakistanezi si altii asemenea.

copii de pina in 10-12 ani sint cam lasati de izbeliste, multi am vazut purtind pantofi, geci cu 3 numere mai mari, multe codite in par dar nepieptanate, aspect dezordonat, neingrijit si sleampat. + au haine murdare rau !!

gagicile tinere parca au inceput sa puna pret pe felul in care arata, si aici ma refer si la greutate si la felul de a se imbraca.

****

cit despre gym nu pot sa va incurc, si nici cu tururi de universitate. stau mai prost la capitolul timp + ca sint ceva mai incolo de voi.

***

am vrut sa vin in Montreal de Craciun insa am un amic care mi-a zis "nu te duce ca E FRIG!". asa ca probabil o sa ma orientez catre sud.

***

rude nu am iar romanii de pe aici sint ... prea romani. se cearta pt un consul onorific de mai bine de o luna.

***

despre regimul de slabit eu am folosit cu succes (am si poze !!! ) Montignac. treijdakile in 10 luni. norocul meu e ca nu maninc cu pofta mai nimic. imi place enorm sa gatesc si sa gust din ce fac, nu sa maninc.



va pup si mai potoliti-va si voi cu postatul asta ca sa apuc si eu sa citesc tot ce scrieti[:D]



POZE + FILMULETE

#197
pitilache

pitilache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 17:48

Poftiti la noul capitol 115.



"Less is more" - Mies van der Rohe



Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -