Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 14 voturi

Ati ales civilizatia pentru copilul vostru?


421 raspunsuri la acest subiect

#421
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 21 iunie 2009 - 03:16

Citat:
citat din mesajul lui maru
tarziu, stiu, dar ma bag: in Canada nu te primeste fara vaccinuri, iar noi a trebuit sa il vaccinam de urgenta pe Andrei (imi scapa acu ce vaccin) ca ni-l exmatriculase
Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui Marina
mie imi place teribil ca toata lumea e mare doctor pe aici. Citit 3 carti si 2 tratate si gata cu opinia. Iar daca ai alta opinie nu esti informat.Pana una alta in Romania exista vaccinare obligatorie. Fara de care nu esti primit nici in gradinita de stat nr 3, nici in aia particulara nu stiu care, nici in scoala franceza, americana sau britanica. Si nu pot sa trec peste subiect fara sa remarc ca s-a intors Conchita. Ma bucur sincer[flo]Marina
ei uite exemplu personel, de lipsa de vaccinuri, io n-am vaccinat copii si ia primit peste tot, astept cu interes inscrierea la facultate sa vedem daca-i primeste.si cand i-am inscris la scoala in Elvetia nu mi-a cerut nimeni nici un vaccin. dovada de bun simt, sau nepasare?*************************Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA! MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU***************************Karinna"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"
Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
iar eu repet, din nou, mai ales ca m-am si interesat mult in ultima vreme, aici in Deutschland la fel si in Elvetia, nimeni nu-ti cere carnetul de vaccinuri. e adevarat ca se vaccineaza copii la scoala, dar numai cu acordul scris al parintilor. si daca le spui ca nu doresti, nimeni nu te ia la ochi ca esti "anti". respectul pentru OM, predomina peste tot.*************************
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro********************0 900 900 325-pt 5 euro**********Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Astăzi, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -