Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2008


195 raspunsuri la acest subiect

#191
zambetmic

zambetmic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 15:46

ziua buna tuturor, v-am gasit la scutecele [:D]
vin si eu la apel , cu aceleasi probleme se pare ca toata lumea (am fost cuminte si am citit mai intai)
deci la noi e cam asa:
- noapte papa bine si face nani, ziua e jale, n-are nicio noima, program ...
- nu reusim sa-i scoatem aerul decat f rar, si deci avem parte de varsaturi dinalea de ma sperii, sughit ... tot tacamu'
- cea mai buna metoda de trezire a Vladutului: il pui la el in pat [bang], in maaaxim 2 min are ochii larg deschisi si incep foiala si comentariile, in concluzie, ziua si-o cam petrece in balansoar, mai rar in pat, noaptea e ok in patut
- papa san si formula ...
- face kk tot cu inrosit ca racu si scremut la greu ... urlete, da apoi e taaare fericit ... si eu pe langa el
- asta e a doua sapt de cand suntem singurei acasa, tati la servici si ne impacam f bine, ma mir si eu cate o data ce rabdare am, sper sa ma tina [:D]
cam asta e despre Superpici
eu sunt bine, si am o intrebare pt fetele cu cezariana: cat timp nu aveti voie sport? ca mie mi-a spus medicul 3 luni ... da mi se pare mult, adica as vrea sa fac acolo ceva de chi-chi,nu sa ma dau de ceasul mortii, doar sa nu stea degeaba muschii burtii
Mami de Vladut Superpici

#192
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 16:18

babytza, aly_C[pup]



mamica fericita de [baietel] Radu Gabriel (7.10.2008)



[bis][bis][bis]

poze cu burtici si pisoi



povestea pisoiului Raducu



#193
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 17:00

Eva eu stiu ca se poate face sport, evident in limite normale, nu te apuci acum sa faci 5 ore pe zi si sa transpiri ca nebuna. Dar e ok si un alergat pe banda, deci bicicleta poti sa faci linistita. La spinning nu stiu daca m-as baga inca dar nu cred ca asta faci tu acasa [:D]. Si abdomene se pot face. Eu tot cezariana am facut si la controlul de 2 luni Herghelegiu a dat dezlegare la orice sport [:I]. Asa ca eu zic ca e safe. Din cate am inteles e bine ca dupa ce termini sa nu alaptezi circa jumatate de ora ca e posibil sa refuze sanul. aaaa .. si sa va mulgeti bine inainte daca vreti la sala, ca dor tzitzile daca sunt pline [bang]



Sa stii ca si Alex se ineaca. Tot cu jetul ala de inceput.. sau nu. Ca mai exista si supturi in care jetul vine mai la mijlocul suptului. Si atunci ori face niste ochi cat cepele si incepe si suge disperat ca sa nu se inece ori trage capul si instantaneu e plin de lapte peste tot. Eu stau cu o carpa sa prind jetul [:D]. Dar s-a intamplat de multe ori sa se inece si mi-e asa mila de el saracu ..





Mami de [copil] Alexandru



[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#194
Nocom

Nocom

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.503 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 17:02

Buna ziua si de la noi,



In primul rand babytza iti multumesc tare mult pt colief. Inca nu am inceput sa-i dau caci am zis sa incep de dimineata , daa cumva are intoleranta la lactoza sau ii face si ei rau cum i-a facut puiului tau macar sa fie ziua si nu noapte. Sper sa mearga. Pupici multi! [pup][pup]



Apropos, fetelor care le dat bebeilor COLIEF! Cum faceti, va mulgeti de fiecare data inainte de masa?? Ca am inteles ca trebuie dat inainte de masa in lapte!! Cand se trezeste piticul noaptea, stati mai intai sa va mulgeti ca sa puteti sa-i dati?? Mie mi se pare fff greu de administrat. PLease help cu sfaturi!!!!!









mami de [fetita] Daria Anastasia



Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)



poze cu noi





poze DARIA







#195
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 17:17

CAPITOLUL DOI


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -