Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Purificator aer


14 raspunsuri la acest subiect

#11
Nicolest

Nicolest

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 16:36

Eu am un aparat de purificat aerul de la Zepter se numeste Therapy Air are 4 filtre si emite si ioni pe langa purificarea aerului.
Am schimbat primele doua filtre si am ramas impresionata de cat de murdare aratau ... din asta rezulta ca isi face treaba.
E adevarat ca e cam scump decat ce exeista pe piata dar e bun.
Eu ma declar multumita.


#12
Medeea76

Medeea76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 23:28

Nicolest, sincera sa fiu, mi se pare ca Philips si Zepter (pe care il poti folosi intr-o singura camera) dau aceleasi rezultate, desi diferenta de pret e foarte mare, cu banii pentru un Zepter cumperi Philips in toata casa.
Dicirstea, am gasit Philips la Carrefour Ploiesti (600 ron fiecare), modelul este 4052 (deci nu ala smecher, pentru 40 m3, digital, ci manual). Philipsul digital schimba programele singur, dupa ce analizeaza calitatea aerului, insa eu nu am gasit dintr-ala in Ploiesti. Oricum, sunt foarte multumita.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)
www.medeea76.blogspot.com



#13
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 00:41

Ce parere aveti despre aparatul Salin? Noi nu avem probleme cu praful, dar cred ca noaptea se usuca aerul din dormitor si baietelului meu i se cam infunda nasucul si-l deranjeaza. M-am gandit la Salin pt ca creeaza si aerosoli. Are cineva asa ceva?

Bucurie!

#14
Dany1967

Dany1967
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 septembrie 2009 - 18:41

Buna Medeea,
Daca inca n-ai rezolvat cu purificatorul, am testat eu unul, cel despre care scraia dicirstea, model HM 988 A ULPA si sunt super incantata. Merge si pe automat si pe manual, are si o telecomanda micuta, pot sa-l manevrez din pat, are si niste luminite si alessia e superincantata sa-l priveasca. Din cate am inteles aerul trece prin 7 modalitati de filtrare. Cel mai tare m-a bucurat ca absoarbe vazand cu ochii fumul de tigara de la tati, fum care ma exaspera. In pliant zice ceva si de ozonizare si generator de ioni negativi, dar pana nu vorbesc cu pediatra nu ma risc. L-am luat de pe langa fostul restaurant budapesta (nu-ti dau numele firmei sa nu se creada ca fac reclama si sa supar moderatorii) cu vreo 430 ron cu tva. La firma unde ai zis tu iqcasa era vreo 1400 ron, adica de trei ori mai mult. Diferenta e ca unii sunt importatori, iar altii revand produsele. Daca nu cauti pe net si alte oferte, plangi dupa banuti. dar pt asta s-au inventat forumurile, sa ne sfatuim si sa ne informam. pup

#15
adrian_oprea

adrian_oprea
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 00:13

Eu am un aparat de purificat aerul de la Zepter se numeste Therapy Air are 4 filtre si emite si ioni pe langa purificarea aerului. Am schimbat primele doua filtre si am ramas impresionata de cat de murdare aratau ... din asta rezulta ca isi face treaba. E adevarat ca e cam scump decat ce exeista pe piata dar e bun. Eu ma declar multumita.

Nicole, te rog, imi spui cam cat costa de schimbat filtrele la zepter si cam la ce interval trebuie schimbate?

 

 

 

 

Buna Medeea, Daca inca n-ai rezolvat cu purificatorul, am testat eu unul, cel despre care scraia dicirstea, model HM 988 A ULPA si sunt super incantata. Merge si pe automat si pe manual, are si o telecomanda micuta, pot sa-l manevrez din pat, are si niste luminite si alessia e superincantata sa-l priveasca. Din cate am inteles aerul trece prin 7 modalitati de filtrare. Cel mai tare m-a bucurat ca absoarbe vazand cu ochii fumul de tigara de la tati, fum care ma exaspera. In pliant zice ceva si de ozonizare si generator de ioni negativi, dar pana nu vorbesc cu pediatra nu ma risc. L-am luat de pe langa fostul restaurant budapesta (nu-ti dau numele firmei sa nu se creada ca fac reclama si sa supar moderatorii) cu vreo 430 ron cu tva. La firma unde ai zis tu iqcasa era vreo 1400 ron, adica de trei ori mai mult. Diferenta e ca unii sunt importatori, iar altii revand produsele. Daca nu cauti pe net si alte oferte, plangi dupa banuti. dar pt asta s-au inventat forumurile, sa ne sfatuim si sa ne informam. pup

 

Te rog, da-mi un pm sau scrie aici la ce magazin ai gasit la pretul asta.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -