Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Tata in Ro


236 raspunsuri la acest subiect

#11
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 14:52

asta ce se vrea??? "T_A_T_A reloaded"...??? din ciclul:"povestea merge mai departe..."...
draga domn "simpatic", pana la proba contrarie, noi nu ne indoim de intentiile tale bune...dar cum ai citit si la "drame paterne", ai vazut cam in ce ipostaza ne-a pus dnul TATA...asa ca, speram ca povestea ta va fi mai aproape de adevar decat a lui...

ps.:de ce nu ai postat tot la acel subiect? ca in fond tot despre o drama este vb.? sau cum apare cineva nou, deschide un alt subiect, si asa umplem pagini....muuulte despre cate un caz...[flo]

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!


#12
coltofeanu

coltofeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.101 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 15:10

Citat:
citat din mesajul lui ionica

coltofeanu,

Crezi sau nu ,mai exista si barbati care se implica cu adevarat in viata de familie,chiar daca este Global Team lider la o multinationala si se urca in avion cel putin de cinci ori pe saptamana.
SOTUL MEU este unul din acele modele care in weekend merge cu copilul in parc,o schimba,ii da de mancare,chiar daca o face dor de 2 ori pe saptamana,restul zilelor imi plateste o doamna ajutor in familie.

Deci exista si femei care ne-sifilitice, care sunt cu adevarat implinite chiar daca-si petrec timpul, frumos, in compania copiilor.

Nu inteleg de ce faceti acest amalgam sii blamati pe toti barbatii, ei nu sunt toti la fel.

Daca ati cazut voi in bratele unora ca cei sus enumerati ,stiti cum se spune,cine se aseamana se aduna.

dati cu rosii scoflocite fie ele.

Sophia 2ani
[gravi]+15 [fetita]




Nu dau cu rosii...[flo]
De ce iti compari sotul cu un barbat divortat. Desigur ca exista barbati (soti) care se ocupa de copiii lor, asa dupa cum ai spus, atunci cand au timp - 2 ori pe saptamna - in cazul tau. Dar esti TU cea care te ocupi de copil. Eu vorbeam ca in cazul custodiei, tatal nu poate sta IN FIECARE ZI cu copilul, ci il duce la bunici. Si tot de 2 ori pe saptamana poate il vede. Dar este o MARE diferenta. Copilul nu are mama langa el. Poate un tata sa stea tot timpul langa copil? Nu...plateste poate o persoana straina sa se ocupe de el in locul mamei. Atunci de ce sa-l ia de langa mama ?

Si nu am "cazut" in bratele unuia dintre cei enumerati... dar, vezi tu, majoritatea barbatilor fac parte din categoria enumerata. Ceilalti sunt... pasari rare.[:D]

#13
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.460 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 15:19

Citat:
citat din mesajul lui ionica
coltofeanu,Crezi sau nu ,mai exista si barbati care se implica cu adevarat in viata de familie,chiar daca este Global Team lider la o multinationala si se urca in avion cel putin de cinci ori pe saptamana.SOTUL MEU este unul din acele modele care in weekend merge cu copilul in parc,o schimba,ii da de mancare,chiar daca o face dor de 2 ori pe saptamana,restul zilelor imi plateste o doamna ajutor in familie.Deci exista si femei care ne-sifilitice, care sunt cu adevarat implinite chiar daca-si petrec timpul, frumos, in compania copiilor.Nu inteleg de ce faceti acest amalgam sii blamati pe toti barbatii, ei nu sunt toti la fel.Daca ati cazut voi in bratele unora ca cei sus enumerati ,stiti cum se spune,cine se aseamana se aduna.dati cu rosii scoflocite fie ele.Sophia 2ani[gravi]+15 [fetita]
Pt ca nu vreau sa inteleg gresit, te rog sa-mi explici aceasta fraza.Merci.________________________________________ Daria & [zana] GIULIA(2004 08 16)

#14
catale

catale

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:26

Ionica, nici eu nu vreau sa inteleg gresit, asa ca astept si eu aceeasi explicatie ca mamagiuliei.

Tu acuzi de generalizare (toti barbatii sunt la fel) cu un proverb (cine se aseamana se aduna) care este tot o generalizare.[:D][:D]

#15
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:27

coltofeanu,
cunosc foarte multe mame care, lucreaza de dimineata pana seara si isi vad copiii doar cand dorm.
Acei copii se dezvolta bine,chiar daca au baut lapte de formula,se incadreaza excelent in societate si fac chiar studii superioare ajungand uneori sa-i depaseasca pe acei copii cresuti de mama cu tzatza in gura pana la 3 ani.

Eu sunt de parere ca un tata fie el si divortat ,se poate ocupa f bine de copii chiar daca copiii sunt lasati in custodia bunicii pana vine tatal de la servici,nu vad diferenta.

Ma rog, eu nu asi lasa copilul pe mana bunicilor sau a unei bone,precizez inca odata ca sunt cazuri fericite.

Citat:
citat din mesajul lui coltofeanu

Citat:
citat din mesajul lui ionica

coltofeanu,

Crezi sau nu ,mai exista si barbati care se implica cu adevarat in viata de familie,chiar daca este Global Team lider la o multinationala si se urca in avion cel putin de cinci ori pe saptamana.
SOTUL MEU este unul din acele modele care in weekend merge cu copilul in parc,o schimba,ii da de mancare,chiar daca o face dor de 2 ori pe saptamana,restul zilelor imi plateste o doamna ajutor in familie.

Deci exista si femei care ne-sifilitice, care sunt cu adevarat implinite chiar daca-si petrec timpul, frumos, in compania copiilor.

Nu inteleg de ce faceti acest amalgam sii blamati pe toti barbatii, ei nu sunt toti la fel.

Daca ati cazut voi in bratele unora ca cei sus enumerati ,stiti cum se spune,cine se aseamana se aduna.

dati cu rosii scoflocite fie ele.

Sophia 2ani
[gravi]+15 [fetita]




Nu dau cu rosii...[flo]
De ce iti compari sotul cu un barbat divortat. Desigur ca exista barbati (soti) care se ocupa de copiii lor, asa dupa cum ai spus, atunci cand au timp - 2 ori pe saptamna - in cazul tau. Dar esti TU cea care te ocupi de copil. Eu vorbeam ca in cazul custodiei, tatal nu poate sta IN FIECARE ZI cu copilul, ci il duce la bunici. Si tot de 2 ori pe saptamana poate il vede. Dar este o MARE diferenta. Copilul nu are mama langa el. Poate un tata sa stea tot timpul langa copil? Nu...plateste poate o persoana straina sa se ocupe de el in locul mamei. Atunci de ce sa-l ia de langa mama ?

Si nu am "cazut" in bratele unuia dintre cei enumerati... dar, vezi tu, majoritatea barbatilor fac parte din categoria enumerata. Ceilalti sunt... pasari rare.[:D]


Sophia 2ani
[gravi]+15 [fetita]

[:D]

#16
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:30

era o replica la ce scrisese coltofeanu:"Ei nu au timp de aceste lucruri fara sens...ei merg la job, vin seara obositi, se spala, mananca si dooooorm. Pentru ca daca ar avea timp de toate cele enumerate... ar fi si sotiile multumite si fericite, familia unita. Ei sunt un pic mai egoisti, vor sa-si traiasca viata la maxim, sa aiba n femei si sa arunce cu rosii in sotia 'sifilitica "de acasa".
Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Citat:
citat din mesajul lui ionica
coltofeanu,Crezi sau nu ,mai exista si barbati care se implica cu adevarat in viata de familie,chiar daca este Global Team lider la o multinationala si se urca in avion cel putin de cinci ori pe saptamana.SOTUL MEU este unul din acele modele care in weekend merge cu copilul in parc,o schimba,ii da de mancare,chiar daca o face dor de 2 ori pe saptamana,restul zilelor imi plateste o doamna ajutor in familie.Deci exista si femei care ne-sifilitice, care sunt cu adevarat implinite chiar daca-si petrec timpul, frumos, in compania copiilor.Nu inteleg de ce faceti acest amalgam sii blamati pe toti barbatii, ei nu sunt toti la fel.Daca ati cazut voi in bratele unora ca cei sus enumerati ,stiti cum se spune,cine se aseamana se aduna.dati cu rosii scoflocite fie ele.Sophia 2ani[gravi]+15 [fetita]
Pt ca nu vreau sa inteleg gresit, te rog sa-mi explici aceasta fraza.Merci.________________________________________ Daria & [zana] GIULIA(2004 08 16)
Sophia 2ani[gravi]+15 [fetita]

#17
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.460 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:35

Si ex-sotul meu era model de tata (spala, imbaia, plimba, schimba scutece la fi`mea) pana cand si-a dat seama ca totusi e mai important sa faca bani si cariera si viata asa, de unu` singur e mai lipsita de griji... Ata ete.



________________________________________



Daria & [zana]
GIULIA(2004 08 16)



#18
catale

catale

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:41

ionica, sunt de acord ca exista exceptii.

Asa ca in loc de "ei" propun "cei mai multi" sau "majoritatea".

#19
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 16:45

Imi pare rau pt.voi mamagiuliei,sunt convinsa ca vei gasi un barbat in viata ta ,care, se v-a implica in viata de familie.

sa inteleg ca am un sot extraordinar?[:D]

Intradevar ,este.
Imi aduce aminte mereu ca nu ar putea sa traiasca departe de copiii lui si ca daca dragostea dintre noi se v-a stinge ,sa nu facem sa sufere aceste suflete nevinovate.

Apropos, ieri sotul, dupa o conferinta de 11h de o responsabilitate enorma care apasa pe spate ca o gorila,a venit acasa, a facut baita la bebica,i-a citit ,s-a jucat cu ea pana a adormit la el in brate.





Sophia 2ani
[gravi]+15 [fetita]



#20
Luna1

Luna1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.135 mesaje

Postat 21 octombrie 2008 - 17:09

Ionica si eu am un sot exemplar, care nu numai ca se ocupa enrom de fiica noastra de un an si 2 luni ci se ocupa exprem de mult si de fiul meu dintr-o relatie anterioara pe care il iubeste nespus. Are si cariera desi pare imposibil titand cont ca lucreaza de la 9 la 6 seara.

Deci daca ar fi sa ne despartim in teorie ar putea sa aiba grija de copii (zic copii pentru ca al fiul meu e ca si al lui, el il trateaza asa) insa mi-a zis clar ca, datorita faptului ca ma considera o mama buna, ca ma respecta ca si mama, ca isi iubeste copiii nespus si le vrea binele, loculor lor a fi mereu langa mine. Desi teoretic poate ar face o treaba la fel de buna ca si mine. Insa locul unui copil e linga mama pentru ca se numeste sentiment Matern si sincer e vreuna dintre voi care crede ca poate fi inlocuit cu ceva acest sentiment?

Nimeni nu neaga ca si barbatii isi iubesc copiii, ca si barbatii, au suflet, ca si ei pot creste copii insa un copil are nevoie de acel ceva ce numai o mama il poate oferi, acel spirit de leoaica pe care numai mama il are. Si aici ma refer la situatiile normale, doi parinti care isi iubesc copiii si copii care isi iubesc parintii.

Eu zic ca daca iti iubesti copilul nu are importnata unde doarme noaptea, pe timpul zilei poti fi prezent in viata lui. Tatal biologic al fiului meu a avut usa deschisa sa-si cunoasca copilul, putea veni cand dorea (cu un tel in prealabil) si nu s-a folosit de sansa asta. Nimeni nu i-ar fi negat dreptul la a fi tata. Si orice femeie normala care isi iubeste copilul nu il va opri pe tata sa fie tata.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - Ieri, 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Ieri, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Ieri, 07:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -