Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

apiterapie Dl. Prof. Vasile Andritoiu


58 raspunsuri la acest subiect

#21
Chiara

Chiara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 17 februarie 2009 - 11:58

littlegirl, cred ca andritoiu are niste produse stas pe care le indica in caz de infertilitate masculina. sincera sa fiu, nu cred ca tine cont de cauze. de aceea sunt import. consultul urologului si analizele hormonale, poate si alte investigatii la caz. din ceea ce imi amintesc, sotului meu i-a recom. si i-a trimis: polen, centaur II cu laptisor de matca (acesta din urma il adauga sotul in mierea centaur), prorubid, otet din miere si macese, branca ursului, ceai macese, si altele pe care nu mi le mai amintesc il clipa asta, toate dupa o anumita schema data de el. si deasemenea, o anumita dieta ce trebuia respectata cu strictete. singurul pe care nu l-am suportat niciunul din noi a fost coaja de ou de tara, pisata si amestecata cu zeama de lamaie. bleah! groaznica, nicicum nu am putut lua, cu toata vointa si bunavointa. in rest totul a fost ok. pe perioada tratamentului chiar am inceput amandoi sa ne simtim f bine, starea generala era f buna, ceea ce ne-a dat un imbold sa-l continuam.
daca mai doresti amanunte, poti sa-mi trimiti pm.
[pup]

#22
littlegirl

littlegirl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 09:39

Chiara, am incercat sa-ti trimit mesaj privat dar nu am reusit..zice ca nu accepti; ma intereseaza orice e legat de oligospermie invinsa!

#23
Chiara

Chiara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 19 februarie 2009 - 20:39

littlegirl, nu stiu de ce nu pot primi pm. am verificat si la mine pare sa fie totul in regula. dar mai verific inca o data. poate nu meregea netu cum trebuie, in ultima vreme merge tare prost. sper ca pana la urma sa reusesti sa-mi scrii.[pup]

#24
littlegirl

littlegirl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 22:02

uite ce mesaj imi apare cand dau send:

Scuze, Chiara nu accepta mesaje private

#25
littlegirl

littlegirl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 11 martie 2009 - 00:40

Nimic nou despre Andritoiu si tratamentul lui minune?
noi facem tratament cu produse apicole, dupa schema luata de la alte fete trecute prin mana lui de 1 luna..sunt ff curioasa daca va creste nr de spermatozoizi....eu ma simt la fel....parca mai multa energie...

#26
evanescence

evanescence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 11 martie 2009 - 19:33

LITTLEGIRL [pup] Iit doresc succes cu tratamentul si sa ne scrii daca obtineti rezultate bune,ar fii bine sa repete sotul tau spermograma dupa tratament sa vedeti daca are efect.



Si noi ne confruntam de 2 ani cu Oligospermie din pacate nici un tratament nu a dat rezultate....sunt curioasa sa vad cu trat lui Andritoiu.



Asteptand o minune









"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"


#27
evanescence

evanescence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 11 martie 2009 - 19:37

Chiara [pup] Sa va traiasca puiul si sa fiti sanatosi...

Am citit astazi topicul si am vazut ca ai urmat tratamentul acesta si ai scris ca spermograma sotului tau a fost normala dupa trat Felicitari....dar am totusi o nelamurire de ce a mai fost nevoie de FIV daca spermograma a fost ok?

Si poti sa-mi spui de la ce valori ati plecat si cu cat sa imbunatatit???? [flo]



Asteptand o minune









"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"


#28
ERICAr2

ERICAr2
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 martie 2009 - 01:18

BUNASEARA!ASTAZI ESTE PRIMA DATA CAND SCRIU PE FORUM.MA NUMESC ERICA SI PENTRU CA VOI MI-ATI FACUT MIE UN BINE FARA SA STITI,VREAU SA FAC BINE SI EU MACAR UNEI PERSOANE.DE LA VOI AM AFLAT DE DOMNUL PROF.VASILE ANDRITOIU.CREDETIMA CA ESTE SDEVARAT FAPTUL CA VINDECA INFERTILITATEA!EU SI SOTUL MEU NE CHINUIM DE 3 ANI SA AVEM UN COPIL.CEA MAI MARE PROBLEMA A FOST OLIGOSPERMIA(5MIL. SPERMATOZOIZI IAR DIN EI 60% CU DEFECTE,ADICA NEFOLOSITORI).INAINTE CU CATEVA ZILE DE A MERGE LA POLISANO LA SIBIU PENTRU ICSI(FERTILIZAREA CEA MAI COMPLICATA SI CEA MAI SCUMPA)SINGURA CU CARE AM FI AVUT CEVA SANSE,AM AFLAT DE D.ANDRITOIU.AM SUNAT,NE-A FACUT O PROGRAMARE SI NE-A DAT TRATAMENT.RECUNOSC FAPTUL CA INITIAL NI S-A PARUT IMPOSIBIL DE TINUT DAR IN SCURT TIMP NE-AM OBISNUIT.TRATAMENTUL A DURAT 3 LUNI,DE PE 11NOIEMBRIE PANA PE 11 FEBRUARIE.PE DATA DE 19FEBRUARIE AM RAMAS INSARCINATA javascript:insertsmilie('[gravi]');IAR EL AVEA 40MIL.SPERMATOZOIZI PERFECTI.DACA INTRADEVAR VA DORITI DIN TOT SUFLETUL UN INGERASjavascript:insertsmilie('[copil]');,APELATI CU TOATA INCREDEREA LA ACEST OM MINUNAT.CHIAR FACE MINUNI,DR NU FARA EFORT DI PARTEA VOASTRA.SPER SA FIU DE AJUTOR PENTRU CINEVA CU ACEST MESAJ.MAI ALES PENTRU CINE STIE CE INSEAMNA SA NU MAI POTI FACA DRAGOSTE CU SOTUL PT. CA TOTUL(ZIUA,ORA)TREBUIE CALCULAT SI PROGRAMAT.PUPICI!!!!!!!!!javascript:insertsmilie('[9cer]');

#29
Euphoria

Euphoria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 19 martie 2009 - 01:46

Buna fetelor!

Ma bag si eu ca musca in lapte, dar vreau sa impartasesc cu voi povestea mea. Ca si voi, am un istoric destul de nefericit in ceea ce priveste fertilitatea, dar la mine cauzele au fost necunoscute, dupa spusele celor cativa medici pe la care am trecut. Am trecut prin sute de analize, inseminari artificiale fara numar, tratamente de toate felurile, investigatii amanuntite atat la mine cat si la sot, sute de milioane aruncat pe fereastra, iar concluzia...cauze necunoscute. Mi-a fost recomandat tratamentul acestui domn, si am zis ok, in cel mai rau caz ma aleg cu o cura de detoxifiere, care nu mi-ar strica, dupa cate chimicale am bagat in mine (poate nu stiti, dar hormonii folositi la stimulari si in tratamente, nu sunt chiar ok, si nu ar trebui dati la nesfarsit, si fara investigatii amanuntite, asa cum se practica pe aici). Procedura o stiti deja, am vorbit cu dansul la telefon, mi-a dat o lista cu analize care continea analize de care nu auzisem in viata mea, si a ramas sa ii trimit rezultatele. Zis si facut, doar ca in loc sa imi primesc diagnosticul la telefon, am preferat sa dau o fuga pana acolo, sa il si cunosc personal pe acest domn, in ideea ca daca e ceva in neregula, ne dam seama altfel stand fata in fata. Am ajuns acolo si am avut surpriza (atat eu cat si sotul meu care e foarte sceptic in ceea ce priveste astfel de tratamente) sa cunoastem un domn extrem de dragut, cald si primitor, cu care am stat de vorba ore in sir, si care avea analizele noastre pline de insemnari si notite, semn ca si-a pierdut ceva timp studiindu-le. Ne-a dat tratamentele, mie si sotului, produsele, urmand sa tinem legatura. Tratamentele pot parea la fel la toata lumea, dar daca aveti ocazia sa comparati, nu sunt chiar asa. Am comparat cu alte tratamente recomandate de dansul, pentru ate afectiuni sau tot pentru infertilitate, si difera dozele, plantele si regimul alimentar. Am tinut tratamentul cu sfintenie, desi nu este usor, si rezultatul este ca acum sunt insarcinata. Atat eu cat si sotul meu ne-am simtit extraordinar de bine dupa acel tratament si cu atat mai mult cu cat ne-am atins si scopul. Nu vreau sa fac reclama, sau sa recomand, poate ca aceste tratamente nu sunt pentru oricine, dar stiu sigur ca mie mi-a fost bine si a reusit ce multi alti doctori, de aici si nu numai nu au reusit. Cu putina rabdare si miere. Si imi este in continuare bine, pentru ca dl. Andritoiu imi urmareste sarcina (pe langa obsetrician) si imi da solutii pentru diversele probleme aparute.
Este un om foarte dedicat si implicat, si faptul ca sta in fiecare zi pana tarziu pentru a putea raspunde la telefoanele noastre ar trebui sa dovedeasca asta si intr-adevar, poate podusele par scumpe, dar dansul are o mica fabricuta unde prepara aceste produse, oameni care lucreaza pentru dansul, cercetatori, utilaje, utilitati plus ca are in proiect si o clinica. Si toate acestea costa. Si in fond, ce inseamna scump? Am cheltuit zeci de milioane pe cateva fiole de stimulenti...si nu mi-au folosit la nimic.
Spunea cineva ca oricine da tratamente la telefon e sarlatan. De ce? POate ca nu e la indemana oricui sa mearga la targu jiu, si daca era sarlatan, nu cred ca risca sa trimita produse prin posta fara nici un fel de garantie...Plus ca tot ce face, face pe baza unor analize si a unor investigatii, si este clar ca are o baza medicala solida...Asa as putea spune si eu despre renumitii doctori la care am fost si care imi bagau pe gat fiole de 2-3 milioane bucata, si ridicau din umeri cand ii intrebam plangand de ce nu am ramas nici de data asta...
Ramane la latitudinea fiecareia daca crede sau nu, dar asta e povestea mea...Nu am vrut sa conving pe nimeni, asa cum am mai spus, poate acest tip de medicina nu este pt oricine...
Multa multa bafta, stiu prin ce treceti, inteleg, si va spun orice incercare merita...va pup si va tin pumnii.

#30
evanescence

evanescence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 21 martie 2009 - 12:59

ERICA ,EUPHORIA [pup] Felicitari din suflet,sa va creasca puii mari,sanatosi si frumosi,ma bucur sa aud de reusite si ati fost norocoase ca a avut efect trat apicol,va pup si inca o data felicitari [flo] [flo] [flo]



Asteptand o minune







"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -