Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ADOLESCENTI(1991-1994)


49 raspunsuri la acest subiect

#41
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 10:42

Felicitari baiatului studios, bravo, bravo!!! Si Tatiana a-nceput bine anul asta, 10 la literatura engleza, 1o la literatura universala, 10 si 9 la istorie 10 la geografie si doar 8 la limba latina, a mai dat niste teste la germana, franceza si romana, sunt curioasa ce note va lua, nu prea s-a omorat cu invatatul. Stie ca trebui sa aiba note mari, mai nou la universitate se intra fara examen [q], doar prin concurs de dosare si trebui sa intre la buget pentru ca nu am bani pentru taxe [bang][q] si ea stie acest lucru. Daca era prin concurs, nu-mi faceam nici un fel de griji, dar asa [:(] [V].







____________________________________________________



[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)

[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008






#42
Vic

Vic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 14:03

Daniel incepe cu examene anul viitor, prin noiembrie, asa, de antrenament. La fel si intr-a zecea, tot mai mult de antrenament, dar intr-a 9-a, daca are rezultate numai peste 8.5, intra la program de avansati, adica invata intr-a 10-a materia de-a 11-a, intr-a 11-a pe cea de-a 12-a, si apoi doar recapituleaza si mai face ceva mai mult. Ei, dar examenele dintr-a 11-a si a 12-a sunt importante caci sunt echivalentul bac-ului romanesc, si media lor se ia in calcul la admiterea la universitate. Aici nu exista notiunea de examen de admitere la universitati. Copilul alege ce domeniu i-ar place sa studieze si aplica la toate universitatile - se face in cadru generalizat. In functie de medie e acceptat la unele universitati, si din oferte el accepta una. Cu cat are medii mai mari, cu atat are mai multe variante din care sa aleaga. Mai nou, se pare ca toti vor studia cam acelasi lucru in primii 3 ani - impartire in vreo 3 mari categorii, ceva gen arta, stiinte si inginerie, plus medicina separat, si abia dupa cei 3 ani fac specializare propriu-zisa pe un anumit domeniu, in functie de rezultatele din primii 3 ani.

Mai nou, la franceza corespondeaza cu copii din Franta. Francezii scriu in engleza, australienii in franceza.[:)]

mhldvrc, felicitari pentru rezultatele fetei! Sa o tina tot asa!

#43
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 15:57

Multumesc!! Tina e hotarata dintr-a III-a, vrea arheologie.Daca nu si-a schimbat obtiunea in atatia ani, nici nu se mai razgandeste [^].

Pina anul asta s-a dat examen la Universitate, dar s-au hotarat sa faca si ei acel concurs("nu mai aveam deloc studenti, eram singura facultate unde se mai da examen" ni s-a comunicat zilele trecute)[:(!].




____________________________________________________



[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)

[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008






#44
Vic

Vic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 05 noiembrie 2008 - 07:05

mhldvrc, cred ca o sa ma mut la subiectul "Copii din 1995-1998", caci n-are rost sa scrii la doua subiecte diferite acelasi lucru...[pup] Ai fost tare draguta ca nu m-ai lasat sa vorbesc singura...[:I]


#45
geanny_nane

geanny_nane
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 06 noiembrie 2008 - 01:37

Ati putea sa_mi spuneti de cine e scrisa cartea si daca ati cumparat-o din librarie,ca m-ar interesa sa o cumpar pentru sora mea

A.Pintea

#46
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 19 noiembrie 2008 - 16:19

Am si eu o fata de 14 ani si am intrat si noi in focul tezelor pt admiterea la liceu. As avea multe intrebari de pus celor care au trecut prin asta sau celor care acum trec dar stiu mai multe decat mine.



Alexa - 08.sept. 1994



Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#47
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 noiembrie 2008 - 11:24

Am fost la sedinta cu parinti si ne-au adus la cunostinta data tezelor, modul de calcul al notarii,etc. Mai multe informatii gasesti aici



__________________________



[pup] si [grup] [foto]poze[foto]

Mihaela ,[zana]Tatiana si[roker]Mihai
filmulete 1, 2 si 3


#48
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 20 noiembrie 2008 - 21:39

Buna! Ma alatur si eu voua cu tanara domnisoara nascuta in septembrie 1991, Francesca. Francesca e la scoala ultimul an (e alt mod aici) si vrea sa devina asistenta de dentist. E pentru prima data indragostita, intr-o relatie si suntem foarte bune prietene. Dezavantajul prieteniei e ca se asteapta sa ma comport ca ea, uita granitele mama-fiica. De curand am fost la film si-am ajuns acasa pe la unspe noaptea si m-a luat la rost ca de ce nu-i spun cand vin (ii spusesem doar ca ma duc la film). E greu uneori sa-i arat ca sunt mama, dar prefer asa rolul de prietena a ei, imi povesteste absolut totul si-mi cere sfatul in mai toate problemele. Singurul lucru care nu-i prea place e invatatul (niciodata nu s-a omorat). Asta e. In rest, nu iese niciodata cu prietene- poate o data pe an, sta acasa si ba pe computer, ba deseneaza, ba la televizor. In weekend e cu prietenul ei, dar ori sunt la noi acasa ori la el.

#49
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 21 noiembrie 2008 - 21:11

Bine ai venit! Francesca are varsta Tatianei, daca se poate si nu-i un secret, data nasterii pentru lista si te asteptam la povestit.



__________________________



[pup] si [grup] [foto]poze[foto]

Mihaela ,[zana]Tatiana si[roker]Mihai
filmulete 1, 2 si 3


#50
Vic

Vic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 22 noiembrie 2008 - 03:38

Bun venit, lorelei_19! SI eu sunt de origine din Piatra Neamt[flo], dar n-am mai fost pe-acolo de 5 ani.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -