Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Vacanta in Croatia (2)


255 raspunsuri la acest subiect

#21
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 01:42

quote:
Originally posted by Mariaa
Rozi [flo]ai povestit atat de frumos incat mi se rupe sufletul de dor de Croatia[flo]
Of, si numai cine a fost acolo stie ca nu poti descrie nici 10% din acele frumuseti! As povesti si despre peisajul din interiorul tarii, pietros si arid (vegetatie de stepa), dar impresionant, despre cum, trecand prin serpentine muntoase, se trezesti cu marea in fata, despre cum se bucura nenea politistu', ascuns sub un pod, ca te-a "impuscat" cu radarul tocmai cand, dupa ce ai respectat viteza legala zeci de km, tocmai atunci te-ai saturat si ai riscat, despre vilele mediteraneene, albe si inflorite, construite in trepte pe tarm, despre tunul care trage in fiecare zi la ora 12 in Zagreb, despre extraordinara organizare turistica - peste tot, absolut, centre turistice cu harti gratuite, indicatoare catre obiectivele turistice, traseuri speciale pentru calatorii doar cu bicicleta, cactusi, smochine furate din pom, kiwi atarnand deasupra ta la terasa, despre muzeul in aer liber de la Karlovac, cu resturi de avioane doborate in razboiul din '91, tancuri si ziduri de case bombardate intre care acum cresc pomi..., zau ca-s atat de multe...Uite, desi e tarziu, o sa caut totusi sa dau link catre cateva poze, pentru cine doreste: Dubrovnik Sisek, Zagreb, Karlovac, feribot

#22
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 09:43

sau Trogir, Split, Krka, o farama din minunata Croatia.



[ruga]pentru Emma



Lyme

blog DC,Impreuna Timisoara






"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara




#23
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 11:39

Rozi multumim [floare3]



Razvanel soricel



Kokiy[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)

#24
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 16:12

Numai ce ne-am intors din Croatia, poze la semnatura.A fost minunat, a facut aproape toata coasta istriana dar si putin in interior.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Croatia-The Mediterranean as it was was



"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

#25
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 20:55

Ce va invidiez![bis] La anul cred ca iar calcam Croatia!

Rozi, super pozele, se vede ca v-a placut! Pe ce insula ati fost, pe Hvar? Ati avut si copil/copii cu voi?

Noi am fost in 2005 fata copii, ne gandim sa revenim la anul cu fetele, sa ne cazam intr-un loc, la mare si sa facem mici excursii spre oraselele din imprejurimi. In 2005 am batut coasta de la Opatija la Dubrovnik + Plitvice. Dar mai e muuuult de vazut!

Si eu sunt mare fan smochine proapete. Si pescarie si alte vietati marine. [pofta]

Acum ma uit la pozele lui blackpanterro.

Baietelul vostru pare ca s-a simtit foarte bine! Sa mai faceti copii ca e tare frumusel! [:)]
Unde e gradina zoologica din poze?
Dar acvariul? [:D]
Daca vreau sa merg cu fetitele ma interesez si eu de astea...
Edit: m-am uitat in urma si am vazut unde v-ati cazat. Cum e plaja langa vila? Curatenie se face zilnic sau doar la inceput?

Super pozele, multumim mult! [flo]


#26
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 31 mai 2008 - 21:57

Lavi, animalele alea sunt pe insula Brunji(Brioni) in Istria.Se face tur cu vaporul pana acolo.Animalele au fost cadourile lui Tito oferite de demnitari ce l-au vizitat pe insula.



Acvariul e in P.u.l.a, e foarte dragut amenajat intr-un fost fort militar.

Plaja de langa vila e cu pietre, micuta si foarte linistita, cel putin cand am fost noi.Plaja cu nisip e la Medulin si la Stoja.Curatenie se face la inceput apoi noi suntem responsabili.La plecare bucataria trebuie sa ramana curata, spalat vase, aragaz si frigider.

Multumim de complimente :)



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Croatia-The Mediterranean as it was was



"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

#27
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 01 iunie 2008 - 21:05

Multumesc pt raspunsuri!

#28
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 01 iunie 2008 - 22:45

Adriana_ Blackpanterro,
imi poti da un link cu cazarea?

cat ati facut pe drum, ce traseu ati avut si care sunt costurile, aproximativ ?

multzam mult!

#29
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 01 iunie 2008 - 23:10

Didi, asta e linkul http://www.pjescanauvala.com/ , mergi la photo gallery si vezi apartamentele.Noi l-am avut pe cel alb.



Traseul a fost Germania din Stuttgart pe la Munich, Slovenia pe la Ljubljana, Croatia pe coasta de vest pana la destinatie.Costul a fost mic pt noi ca avem masina economa.Am umplut rezervorul in Germania si ne-a tinut pana in Croatia.Apoi acolo am mai pus un plin pe care l-am avut toata saptamana desi am calatorit o gramada.La plecare am mai pus un plin care ne-a tinut pana in Germania unde am umplut din nou.Noi folosim cupoane in Germania si avem pretul de benzina din State de aceea pt noi e mult mai ieftin.

Drumul, fara opriri e de 7.5 ore dar noi l-am facut in 10 cu opriri.Asta a fost noaptea.Am plecat la 10 seara si la 8 dimineata am ajuns la destinatie.Inapoi am facut 11 ore tot cu opriri si cu trafic(asta a fost pe timpul zilei).



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Croatia-The Mediterranean as it once was



"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

#30
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 01 iunie 2008 - 23:51

quote:
Originally posted by blackpanterro
Didi, asta e linkul http://www.pjescanauvala.com/ , mergi la photo gallery si vezi apartamentele.Noi l-am avut pe cel alb.Traseul a fost Germania din Stuttgart pe la Munich, Slovenia pe la Ljubljana, Croatia pe coasta de vest pana la destinatie.Costul a fost mic pt noi ca avem masina economa.Am umplut rezervorul in Germania si ne-a tinut pana in Croatia.Apoi acolo am mai pus un plin pe care l-am avut toata saptamana desi am calatorit o gramada.La plecare am mai pus un plin care ne-a tinut pana in Germania unde am umplut din nou.Noi folosim cupoane in Germania si avem pretul de benzina din State de aceea pt noi e mult mai ieftin.Drumul, fara opriri e de 7.5 ore dar noi l-am facut in 10 cu opriri.Asta a fost noaptea.Am plecat la 10 seara si la 8 dimineata am ajuns la destinatie.Inapoi am facut 11 ore tot cu opriri si cu trafic(asta a fost pe timpul zilei).Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)Croatia-The Mediterranean as it once was"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner
cum asa? aveti un nr de litri la pret redus? interesant. in ro nu exista asa ceva? mai are rost sa ma mir? nu cred


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -