Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani


78 raspunsuri la acest subiect

#71
nadali

nadali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 28 martie 2013 - 22:56

multumesc pentru informatii.[flo][flo][flo]

#72
Enza

Enza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 29 martie 2013 - 00:09

Sa va fie cu folos, nadali!
Mi-ar face placere daca ne-ai informa ce tratament ati urmat pana la urma si cu ce rezultate. Poti posta informatiile la "Azoospermie". [pup]

Scuze pentru greseli, abia acum le-am vazut [:I]

#73
nadali

nadali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 01 aprilie 2013 - 16:25

Multumesc! Asa am sa si fac...

#74
alyna26

alyna26
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 22:21

Buna fetelor,

vreau sa va intreb pe cele care ati utilizat ceai de napraznic, daca dupa o perioada de utilizare, va-ti simtit sanii mai grei si usor durerosi? Eu am inceput sa beau acest ceai de 1 luna, al meu urmeaza sa vina cam peste 1 luna si am zis sa iau preventiv sa ne fie mai usor :)
Multumesc



#75
nono7592

nono7592
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 ianuarie 2014 - 15:29

Buna.Am vrut sa va impartasesc din experienta mea.Poate va pot fi de folos unora dintre voi asa cum si eu am invatat din sfaturile voastre.Am 30 ani si dunt insarcinata in 16 saptamani.Povestea mea incepe acum aproape 3 ani cand in urma sosirii mele dintr-un concediu nu mi-a mai venit menstruatia si am tinut-o asa aproape 2 ani si jumatate.Intre timp am fost la tot felul de controale ginecologice,la endocrinologi aproape lunar.primeam diferite diagnostice respectiv tratamente.Fiecare medic imi punea alt diagnostic iar eu nu raspundeam la nici un tratament cum trebuie.Menstra mea nu venea decat indusa cu medicamente si nici atunci nu era nici conforma tratamentului si nici normala.M-am gandit ca nu voi mai putea avea copii,deja citeam doar procedurile de inseminare artificiala sau FIV si ma interesasem si la ce clinici as putea merge.Intre timp am intrerupt orice tratament si practic in ultimele 18 luni deja nu mai aveam menstra deloc.M-am decis ca dupa nunta ce am avut-o in iunie 2013 sa merg din nou la medic si sa ma apuc de tratamente de stimulare.Totusi eram la curent cu postarile voastre si am zis sa incerc un tratament naturist gandindu-ma ca nu ar avea ce rau sa imi faca.Asa am inceput din luna mai sa iau Branca Ursului conform prospectului si din luna iunie laptisor de matca.la sfarsitul lunii iulie mi-a venit spontan menstra cea mult asteptata de 2 ani.Apoi mi-a venit la fel in luna august si in luna septembrie.In luna octombrie mi-a iesit pozitiv testul de sarcina :).Iar astazi sunt fericita posesoare a unei burtici cu ochisori de baietzel.

V-am scris ca sa va dau speranta asa cum si eu am avut-o si am primit-o.Credinta multa si multa bafta tuturor



#76
AdrianaLove

AdrianaLove
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 22:03

Foarte interesant, omul cat traieste invata



#77
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 05 august 2014 - 12:37

Buna fetelor [flo2] [flo2] [flo2]

Poate va inebunesc cu descoperirile mele, dar eu am ramas fascinata de tratamentele naturiste....daca sunteti interesate lecturati putin despre produsele doamnei Adriana Vlad din Deva...vezi aici...http://www.formula-a...riana-vlad-8287

Eu una, am zis sa incerc si mi-am comandat...au fost putin cam scumpe, dar mi-am comandat mai multe, ovulele, supozitoare, tonic ginecologic....si chiar pt mama unele....cine doreste, pt comenzi, gasiti pe...http://www.infopagin...e-lite-nutritia ...de aici am citit mai detaliat despre fiecare produs, ca sa pot sa imi aleg exact ce imi trebuie...tot aici gasiti si nr de tel, pt comanda...mie azi mi-au venit produsele si arata super ok....tonicul gine. e de 500 ml, iar ovulele sunt 20 la numar....

 

Va pupacesc si va astept cu ochisori! [flo2] [flo2] [flo2]



#78
yyooyyoo

yyooyyoo
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 august 2014 - 09:28

Buna !

"Aterizez" si eu pe la voi!

 

Am 38 de ani si ( mai) vreau un copil ...

 

Am avut niste dereglari de ciclu in ultimul an, ceva stres...asa ca bb3 se lasa asteptat.

 

Va pup pe toate aspirantele, "fug" sa citesc din urma trucurile voastre!



#79
yyooyyoo

yyooyyoo
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 august 2014 - 09:32

Buna.Ti-a recomandat vre-un doctor sa iei maca? si eu incerc sa raman gravida dar cred k mai bn este sa-ti recomande doctorul ma gandesc k poate nu merge chiar la toata lumea....... Oricum multumim mult pt sfaturi !!!

 

Eu nu ma pricep prea mult....Dar daca e o planta naturala, nu are ce sa "strice", nu?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -