Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vacanta in Turcia (8)


225 raspunsuri la acest subiect

#21
corinaplesa

corinaplesa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 20:01

Am 3 cunostinte care lucreaza in agentii de turism in Brasov si Sibiu si mi-au recomandat sincer sa astept chiar dupa 27 martie. Pana acum daca au vindut 5-10 sejururi Turcia, de fapt numai avans ca nu se stie cum va fi cu avioanele, fata de 30-50 de avansuri sau chiar plati integrale (RW de ex.) anul trecut.

O sa fie o incercare de renegociere cu turcii in martie, macar sa se poata ajunge la ofertele pt. rusi, totusi de la noi se mai pot gasi amatori de sejururi la 1000 euro/7 zile.

Noi o sa mergem la Marmaris in mai si nu platesc nimic pana nu vad directia clara de scadere de tarife.

#22
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 10 februarie 2009 - 21:04

La Su Sesi in Belek a fost cineva?[:D] Am citit ieri cateva review-uri si pare interesant



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#23
totonica2001

totonica2001

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 20:16

Am si eu o rugaminte - cine a fost la inceputul lui iunie in Antalya imi popate spune si mie cum e vremea? Temperaturi medii, apa marii... Eu am tot fost la sfarsitul lui septembrie si a fost super, dar anul asta trebuie sa merg la inceputul lui iunie.

#24
didi

didi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 217 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 22:02

Citat:
citat din mesajul lui totonica2001

Am si eu o rugaminte - cine a fost la inceputul lui iunie in Antalya imi popate spune si mie cum e vremea? Temperaturi medii, apa marii... Eu am tot fost la sfarsitul lui septembrie si a fost super, dar anul asta trebuie sa merg la inceputul lui iunie.

am fost noi anul trecut din 15 iunie in kusadasi (care e mai sus decat antalya) si a fost super. Cam ca la noi in iulie (caldura si apa).

didi si cata
http://picasaweb.google.com/DiasiCata

#25
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 19:49

Noi anul trecut am fost de pe 1 iunie si minunatul meu a facut insolatie.[q]
Este foarte cald,apa excelenta.Am fost si in iulie cind mi s-a parut insuportabil de cald.

dulcetica

#26
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 21:42

Citat:
citat din mesajul lui corinaplesa
Am 3 cunostinte care lucreaza in agentii de turism in Brasov si Sibiu si mi-au recomandat sincer sa astept chiar dupa 27 martie. Pana acum daca au vindut 5-10 sejururi Turcia, de fapt numai avans ca nu se stie cum va fi cu avioanele, fata de 30-50 de avansuri sau chiar plati integrale (RW de ex.) anul trecut.O sa fie o incercare de renegociere cu turcii in martie, macar sa se poata ajunge la ofertele pt. rusi, totusi de la noi se mai pot gasi amatori de sejururi la 1000 euro/7 zile.
Interesanta informatie.Ai idee cam care ar fi scaderea? Tarifele pt turistii rusi cam cu cat sunt mai jos?multumesc.azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma[mamica] de M (7) si G (2)

#27
bonsai

bonsai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 18:42

si eu ma gandesc la un sejur in jur de 12 sau 15 iunie ,ca sa nu fie foarte cald,mai ales ca merg cu cea mica de 4 ani.

la fel sper si eu sa fie o temperatura rezonabila

#28
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 14 februarie 2009 - 12:47

Citat:
citat din mesajul lui crismary

[[Dulcetica], de la ce agentie cumperi biletele ? Si noi tot din Iasi plecam si din pacate, pana acum nu am gasit nici o oferta pe gustul nostru. Imi poti recomanda ceva ? Nici nu stim incotro s-o luam. Am zis sa mai schimbam anul asta destinatia (3 ani la rand am fost in Grecia cu masina) dar musai sa fie transport cu avionul. Ei,avionul asta ma pune in mare dificultate pt ca din Iasi avem f. putine curse.



Crismary, mamica [copil] Razvanel (09.01.2008)





[foto] taierea motului







Alibaba

Au chartere din Iasi.Anul asta plecam pe 2 iunie.Nu ne-am hotarit inca la ce hotel.Ceri la firma din bucuresti oferte pt plecare de la aeroport din Iasi.



Crengu,se vind pachet ,avionul nu e separat ,insa din iasi rezulta un pic mai scump decit din bucuresti,deoarece de acolo ei au mai multe solicitari si dau discounturi mai mari sau poate ca e si distanta mai mare...nu stiu exact.Insa eu prefer din Iasi ca sa nu-mi chinui copilul pina la Bucuresti,sa verse pe drum,etc.Faci 1 ora si 30 min pina in Antalya,adica foarte rezonabil.Aeroportul e foarte mic si imbarcarea se face cam ca la autogara [:D] si din acest motiv intentionez sa merg un pic mai tirziu anul asta,sa nu respect 2 ore inainte de plecarea avionului.[:D]



dulcetica

#29
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 14 februarie 2009 - 12:57

Citat:
citat din mesajul lui madau

Iaca am inceput si eu prospectiunile pt vacanta de vara, vrem sa ne grabim cu rezervarile ca sa putem prinde ofertele de early booking si nu ne putem hotara daca sa alegem Belek sau Lara. Acum 2 ani am fost la Delphin Palace unde a fost superb. Papillon Zeugma, .. Sau daca aveti vreo recomandare....[pup]
/


Noi anul trecut am fost la Papillon Zeugma,care mi s-a parut foarte dragut.E elegant,au servicii foarte bune,ne-am simtit bine.Era cam prea aglomerat,pentru gustul meu...Dar desi era atita lume, aveau furnicar de personal.Imediat iti turnau in pahare,debarasau,iti luau comanda,roiau efectiv.
Anul asta nu stiu unde sa mergem.Am mai fost la Kervansaray in Lara si la Sera Palace.
dulcetica


#30
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 14 februarie 2009 - 14:56

salutare tutror.

am tot citit subiectul de ceva vreme si voiam sa va intreb daca sinteti careva din cluj care ati mers in turcia cu avionul...si de la ce agentie ati luat biletele. merci mult





Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)

POZE NOI

Bebe Stefan 0-9 luni

Povestea Nasterii


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -