Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Apocalipsa (3)


392 raspunsuri la acest subiect

#391
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 16 februarie 2009 - 17:31

Hannen, mai esti pe-aici??

Off-topic: ai trei fete super: nu seamana intre ele, da' toate-s frumoase. Sa traiasca sanatoase si sa te bucuri de ele [flo]

Acu' ma trezii, dupa o mie de ani :) sa zic si eu: cui ii explicai tu ca Allah nu e un zeu pagan? Hai, mey, chiar asa?? Asa de inculti ne considerasi tu pe toti astia de bantuim pe DC? Cat pe ce sa ma bashiq [:D] ... Da imi trecu intre timp.

Stim si noi diferenta intre Mohamed si Buddha, ce bip...

Si mai cunoastem chiar si unele puncte comune, asemanari si deosebiri intre Biblie si Coran.

In rest, nimic nou sub soare : fiecare credincios are convingerea ca religia / confesiunea lui e cea adevarata. Si constient sau nu, incearca sa convinga si pe restul. Ceva perfect natural, asa e omul de felul lui.

#392
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 14:24

De fiecare data cand citesc sau particip la discutii intre atei si credinciosi nu pot decat sa ma felicit pentru faptul ca sunt atee. De ce? Noi avem toleranta fata de toate religiile, nu sarim nimanui in cap ca o sa ajunga in iad pentru ca nu crede sau crede in zei sau mai stiu eu ce...

Nu am idei fanatice de genul ca daca imi implantez un microcip cu rol de identificare e de fapt fapta diavolului si automat merg in iad.

Oricum merg in iad pentru ca nu cred (caci in viziunea lui DD un ateu care pacatuieste cat de putin poate pe baza principiilor etice e mai rau decat un crestin care ii da in cap lu' vecinu da' se caieste sincer dupa aia). In iad merg de asemenea toti cei care sunt musulmani, buddisti, politeisti sau mai stiu eu ce.

Geneticienii isi pierd timpul de pomana, evolutia nu exista, toate dovezile astea cum ca omul si maimuta au comun 98% din ADN au fost create de Satana sau de DD ca sa vada cine crede cu adevarat in el (cine pierde testul ajunge in iad, desigur).

Dumnezeu stie pacatele la 6 miliarde de oameni plus cei care au trait inainte, le tine o evidenta clara. Unde-i bine si frumos e dovada ca exista Dzeu, unde-i rau, e vina oamenilor. Se presupune ca tb sa cred si ca Isus e copilul lui Dzeu (da' eu vreau sa-mi fie demonstrat genetic), ca se poate face din apa vin, mortii invie etc.



Asa ca astept sa merg in iad impreuna cu restul ateilor, credinciosii pacatosi, credinciosii de alte religii si credinciosii buni care isi insereaza microcip. AMIN!



>>>Continuare




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -