Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dimineata- gradi in drum spre servicu...


24 raspunsuri la acest subiect

#1
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 11:20

De azi am dus- o eu pe fii- mea la gradi. Fara masina, ca a luat- o tati. Si pentru ca gradi este la doar 10 case de mine. [bang]
Toata strada a stiut ca nu vrea cu mine ci cu tati, nu vrea pe jos ci cu masina, nu vrea....
La buticul din colt hop! era deschis. Se lumineaza ca un soare si zice : mami imi iei o acadea? Fiind socata ca erau primele cuvinte din dimineata asta netipate, am zis repede da! de focul sa am inca 5 min de liniste...I- am luat si am vazut ca daca are acadeaua in gura nu urla, de frica sa nu- i cada...

Poate ii mai iau si maine, nu de alta, dar sunt oameni care au si ei dreptul sa doarma...
Of! mai e o zi pana in week end...

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#2
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 11:28

[:D][:D]
[flo]
Cunoastem! Am ras...dar nu e rasul meu[:D]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#3
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 11:45

No, tre' sa iau masuri ca altfel nu se mai poate, ma gandeam sa o trimit cu DHL- ul...

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#4
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 12:32

Multumesc.multumesc.multumesc........

#5
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:07

Alte experiente? Ceva?

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#6
dennise

dennise

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:15

noi jucam la dublu. tati il duce pe Luca la gradi cu o masina , eu pe Geo la scoala cu alta. Daca se intampla ca la intoarcere sa fim impreuna cu o singura masina incepe discutia :Luca zice:" tati de ce nu e masina noastra?" pai asta a cui e ? zice tati , " Asta e a lu'mami si a lu' Geo".N-am gasit institutii bune aproape de casa...asta e.Inca ceva Luca plange dar nu dimineata , ci inainte sa se aseze la masa de pranz. In fiecare zi. ceva sfaturi imi dati? E deja al doilea an la gradi , el are 4 anisori!

#7
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:44

Sfaturi? In dimineata asta m- am simtit chiar depasita!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#8
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 13:15

[:D] Io cred ca daca vorbesti tu nu mai urla copilul. Cu acadeaua merge o zi dar a doua zi deja e rasuflata treaba. Filip merge la gradinita de buna voie se pastreaza pentru circul de-acolo. Si pe drum ii povestesc toate cele, incercam sa vorbim, il invat cum sa-si faca prieteni la gradi, raspund cat pot eu de elaborat si frumos si interesant la intrebarile de ce? care nu se termina tot drumul. Cand se impute treaba la gradinita incerc sa-i vorbesc de la nivelul lui, ma asez pe vine si ii spun sa nu mai planga si sa ma asculte. Apoi ii arat desenele de pe pereti, ieri i-am dus o carte de colorat si creioane de-acasa. Azi a fost si tati in peisaj. Luni nici eu nu mai stiu cum o sa mai fac dar in fiecare zi trebuie altceva. [:D] O sa dau faliment cumparand acadele si oua kinder si pufuleti cu surprize. Nu de alta dar excavatorul de cinci sute de mii i l-am dat inca din prima zi, o ocazie irosita total pentru ca i l-am dat cand a ajuns acasa dupa amiaza, cand trebuia sa-l pastrez pentru dimineata.



Vacanta in Maroc cu POZE

Andreea mama de Filip si Georgia

#9
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 14:39

La gradi este cel mai cuminte copil. Nu iese din cuvantul educatoarelor si nu face nimic din ceea ce este interzis.
Iar de vorbit as vrea sa vorbesc cu ea, dar ce crezi ca ma aude? Tipa intr- una ca vrea cu tat- su cu masina. Na!
Ce sa i mai spun? Cand pleaca tati zici ca e sfarsitul lumii...
O iau cu binisorul, mai inventez una- alta, dar vad ca nu m destula "diplomatie" sa o conving sa se poarte frumos...

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#10
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:15

Citat:
citat din mesajul lui grodear
La gradi este cel mai cuminte copil. Nu iese din cuvantul educatoarelor si nu face nimic din ceea ce este interzis.Iar de vorbit as vrea sa vorbesc cu ea, dar ce crezi ca ma aude? Tipa intr- una ca vrea cu tat- su cu masina. Na!Ce sa i mai spun? Cand pleaca tati zici ca e sfarsitul lumii...O iau cu binisorul, mai inventez una- alta, dar vad ca nu m destula "diplomatie" sa o conving sa se poarte frumos...Ralu- mamica de fetita superba!!!
Si la noi se mai intampla asta cand pleaca tati, cu deosebirea ca eu il duc cu taxiul ca e ceva de mers...si la stilul lui de a se mira de toate vrabiile de pe strada ar insemna sa imi iau concediu.Din experienta mea, poti incerca urmatoarele:`1. nu vrei sa mergi cu mine, ramai singura acasa, iti convine? (de regula nu ii convine, dar prezinta riscul ca s-ar putea sa zica da si nu stiu urmarea....)2. Sfanta, bun inventata si mult practicata MITA. Am avut o perioada cand Matei facea ca trenul ca nu-l duce tac-su cu masina si, terminata de nervi, am zis ca ii dau un banut pentru fiecare dimineata in care pleaca fara circ. Cu banii stransi i-am cumparat o jucarie si astfel a inteles ca purtarea frumoasa e rasplatita. incet incet am scos sistemul de recompense ca as fi ajuns sa-l platesc si ca se spala pe maini.3. Vraja marii! asta se combina cu ce zicea androix, cand vorbesti tu exista sansa sa nu urle copilul. Eu il iau pe matei si il pacalesc cu Hai sa facem planul de actiune petnru diseara cand te iau de la gradi: mergem la piata, cumparam d;aia si d;aia (sa ai o lista lunga presarata moderat si cu ce ii place urlatorului), dupa aia venim acasa si gatim si uite asa o barba avea.....4. rusinarea: mai vezi tu vrun copil facand asa?5. MITA- varianta 2: daca taci pana intram in gradi iti dau acadea (sau cioco sau ...)6. CAZ DE PROTECTIA COPILULUI: o duci de seara la gradi sa nu mai ai constiinta incarcata ca trezesti strada prea devreme (nu dati cu rosii ca glumesc, dar fara haz de necaz cum sa supravietuiesc pana se insoara????)7. (nu cred ca merge dar ideea e de retinut) intr-una din deplasarile noastre, soferul, prea bine crescut ca sa ne zica Taceti si voi din gura macar nite, catzelor! (eram 3 fete cu el in masina) ne-a cumparat seminte. Am tacut spargand la ele vro 100 de km. 8. Psihologia inversa: indeamn-o sa faca exact ce nu vrei sa faca. "Hai, zi, spune, fii atenta, pana la gradi nu ai voie sa taci nici macar o secunda". La noi merge....cam 2 minute de liniste si tot obtin. Starea naturala in przenta lu fi-miu fiind aceea de a=ti curge sange din urechi de atata vorbarie [:D]Va pup si tineti-va tare.PS: bine plasat subiectul aici, ca asta e job cu norma intreaga [flo]Mina siMatei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tatidin:09.09.2004[url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655"]cronicile vizigotului[/url]"]cronica vizigotului[/url]Some people dream of success...while others wake up and work hard at it


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -