Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 2 voturi

Mihaela Radulescu divorteaza


258 raspunsuri la acest subiect

#21
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 10:21

Banuiesc, adica sunt mai mult sigura dupa cat de mult o vad pe ea in viata publica, ca e vorba despre cat timp stau impreuna si ce fac in timpul asta. Ca ea merge la multe actiuni umanitare, imi scot palaria in fata ei, dar cand o ajunge acasa 2-3 ore pe zi, si daca si atunci vorbeste la telefon sau sta pe net sau se epileaza sau mai stiu eu ce, oricum numai de vorba cu barbac'su nu, ce ne mai miram ca divorteaza? Eu sunt de parere ca in orice divort/separare sunt amandoi vinovati, nu numai unul din ei! Cred ca toate vedetele astea care apar mult pe sticla au casnicii/relatii mizerabile! Nu vedeti de cate ori intr-o viata schimba partenerii? Si cati or mai fi pe langa aia care ii vedem noi! [batcap]

"sky is the limit!"

#22
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:15

Mai rascolesc în cutia cu fotografii, imaginara sau reala, nu m-am hotarît înca daca sa te anunt ca ar în fata o cutie cu fotografii sau sa te las sa crezi ca în realitate ci nu exista decît în mintea mea. Mi-a aparut în fata o mîna întnsa ferm. Stateam la masa, într-un local de noapte, singur si derutat. Nici nu stiu daca iesisem la agatat sau nu. „Sînt Regu Pescu”, strabate din capatul celalalt al mîinii o voce la .fel de sigura ca mîna. Asa am cunoscut-o. Directa, tantosa, cotropitoare. Ar început sa ne vizitam dupa acea prima seara în care mi-a invadat intimitatea. Stia ca ma vad si cu alte fete. Stia însa si ca le poate suplini pe toate. Nu stiu cum le-a zburatacit pe celelalte, stiu doa ca la un moment dat am ramas doar cu ea. Si, culmea, nu simteam lipsa celorlalte abuziv îndepartate. Ma umpleam cu ea în fiecare noapte, plecînd nesatul din pat, doar cu gîndul la noapte urmatoare. Cînd m-am prins, era putin prea tîrziu. Curios era ca parea ca avem o relatie independenta de promisiuni, dar care

realitate devenea din ce în ce mai dependenta. Încerca sa para indiferenta la toate iesirile mele în decor cu alte gagici, dar nu face altceva decît sa înghita, sa strînga din dinti. Era foarte hotarâta avea o ambitie cum rar am vazut în viata mea. Am ajuns în final împreuna, oficial si pe bune. A fost, daca vrei, prima relatie din viata mea în care m-am mutat pe bune cu cineva. Eram ca si casatoriti, dormeam împreuna în pat noapte de noapte, mergear în concedii împreuna, ne bucuram împreuna, sufeream atît împreuna, cît si separat, atît pentru greselile mele, cît si pentru al ei, ne certam ca sa avem motiv sa ne împacam si aveam o oarecare independenta în relatie, care, de fapt, venea din frica mea de nu ma agata prea tare, fara sa stiu ca eram deja bagat pîna pest cap. Era foarte bine cu ea, dar în acelasi timp era si foarte rau, as ca nu am gresit cînd am spus mai tîrziu despre aceasta relatie ce a fost bine a fost extraordinar de bine, iar ce a fost rau a fost îngrozitor de rau. Am consumat totul la intensitate, cu o energie care ar fi tinut în viata mai multe relatii, mai mute vieti. Ma fascina realitatea paralela în care traia. Spun realitate paralela pentru ca Regu credea tot ceea ce spunea, mai mult de atît, traia într-o lume operata estetic, inventata de ea, cu un trecut reconditionat, asezat cu mîna, din povestiri reale, dar usor machiate, plasate ostentativ în viata ei si asa destul de tumultuoasa. Era de o frumusete cruda, nemaiîntîlnita de mine pîna atunci, cu un corp perfect, antrenat sa stea bine de sute de ore de gimnastica, ce-i dadeau o tinuta de invidiat. Parul permanent ondulat, dar fara sa fie artificial, roscat în suvite aurii vara, pe care iubeam sa le împletesc în codite strengaresti, în vacantele de pe malurile marilor lumii, se despletea si-mi intra în ochi si în gura în noptile de amor nesfîrsit, terminate în îmbratisari adormite, pîna cînd doar soarele sau caldura ne mai trezea. Avea placere în a-ti oferi placere, dedicîndu-se ca o gheisa mediului tau sexual si înconjurator. Stia sa fie cînd perfect casnica, cu mîncarea gatita pe masa, gatita cu dragoste si, culmea, cu un gust nemaiîntîlnit, cînd demna si aroganta ca o vedeta, ceea ce va si deveni mai tfrziu. Cunosti sentimentul satisfactiei? întelegi împlinirea? Precis. Sau cel putin asa crezi. Si eu am crezut asa, atunci cînd am cerut-o de nevasta. Eram sigur ca suma calitatilor ei este mai mare decît cea a defectelor. Cred si acum acest lucru. Si mai cred ca asa sîntem toti, fundamental pozitivi, partea negativa fiind excitata de întîmplari, situatii, persoane sau chiar de noi însine, în momentele de criza. Într-o relatie nu conteaza cîte sau ce defecte are partenerul, ci daca tu poti sa accepti si, cel mai important, sa suporti aceste defecte. Nu trebuie sa te învat eu ca nu exista relatie perfecta, ci doar un slalom, atît al tau, cît si al ei, printre defectele fiecaruia, capcane puse de viata asta, uluitor de misto, dar si plina de cacat în acelasi timp, pe care o traim pe planeta asta, indiferent de locul unde ne-o exercitam. Viata.









Dan Chisu - Singur sub dus



8 ani .... La multi ani!











#23
Dariucha

Dariucha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:30

Nu inteleg ce este de ris ?!> A descris-o atit de frumos pe MR si relatia lor incit am impresia ca ii cam pare rau ca a lasat-o ...........

#24
grodear

grodear

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 11:41

Frumos...

Ralu- mamica de fetita superba!!!

#25
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 12:06

http://www.atac-onli...diatice-in.html

oare asa sa fie...???

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

#26
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 12:10

Citat:
citat din mesajul lui Dariucha
Nu inteleg ce este de ris ?!> A descris-o atit de frumos pe MR si relatia lor incit am impresia ca ii cam pare rau ca a lasat-o ...........
de situatie... se mai poate rade... nu numai de persoane. 8 ani .... La multi ani!

#27
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 14:08

de unde stii ca se refera la MR si nu la alta?





_________________________

Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)

poze si filmulete Marco(1),(2),(3)

Marco- ingerashul nostru(montaj)

#28
Porumbita

Porumbita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.341 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 14:45

e tare fain pasajul ala .. nu vad nimic de ras in el...

#29
Mona_B

Mona_B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 823 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 20:22

Mie una nu mi se pare o veste bomba, e o decizie la fel de normala ca in cazul altor cupluri. Oamenii se iau si se despart ori raman impreuna forever, cazuri si cazuri.
Pana acum dau dovada de clasa, nu s-au balacarit, cel putin din cele prezentate de mass-media.
Am gasit asta:

http://www.cancan.ro...a-divortam.html
Pacat ca s-au despartit...erau un cuplu foarte reusit.

#30
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 20 septembrie 2008 - 00:26

O despartire elegata si demna... nimic de barfit...

si cu cat stil e scris... de Dan Chisu:

Citat:
Si mai cred ca asa sîntem toti, fundamental pozitivi, partea negativa fiind excitata de întîmplari, situatii, persoane sau chiar de noi însine, în momentele de criza. Într-o relatie nu conteaza cîte sau ce defecte are partenerul, ci daca tu poti sa accepti si, cel mai important, sa suporti aceste defecte. Nu trebuie sa te învat eu ca nu exista relatie perfecta, ci doar un slalom, atît al tau, cît si al ei, printre defectele fiecaruia, capcane puse de viata asta, uluitor de misto


Asta e si ideea... indiferent de cine sau ce cuplu e vorba... E viata pur si simplu... Cred ca ar trebui sa ne analizam pe noi insine... daca suntem aceiasi.. si daca ideile, parerile, simtamintele ne sunt aceleasi acum fatza de acum cativa ani... si apoi sa judecam pe altii[:-@]...




Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

pozele noastre,

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -