Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ce varsta psihologica ai? - Test


94 raspunsuri la acest subiect

#11
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 22 martie 2008 - 19:57

[bis]Mi-a iesit exact varsta biologica si-s incantata.

Comentariul imi vine "manusa"[:D]





[ruga] Doamne ajuta!



Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei







Varsta lui Bogdan

#12
abbi

abbi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 22 martie 2008 - 20:10

interesant, in mare mi se potriveste................dar cik sunt mai batrana cu 8 ani.........ma simt nasooooool![bang][bang][bang][bang][bang]

#13
balanta

balanta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 23 martie 2008 - 18:38

nu stiu cat e de bun testul, dar cred ca la mine s-a potrivit
35 de ani si asa ma si simt chiar daca merg pe 47 si caracterizarea...e chiar ok

#14
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 23 martie 2008 - 22:17

Eu cica sunt mai tanara (doar?) cu 3 ani decat varsta biologica, dar caracterizarea mi se potriveste binisor: persoana echilibrata, matura, dar prea precauta. Sunt comoda, nu fac nimic daca nu trebuie neaparat facut, pt. a nu-mi consuma energia (asa e, sunt o minimalista: minimum de efort, maximum de rezultat este motto-ul meu in ultimii ani). Am principii si opinii f. clare, pe care le sustin permanent si la care mi-e greu sa renunt. Schimbarile nu-mi plac pt. ca imi ameninta siguranta si stabilitatea pe care le pretuiesc atat de mult (asta se potriveste cu o mica exceptie: decizia sa am un bebe ESTE o schimbare majora pentru mine). Nu sunt sociabila (asta nu prea e adevarat), ai doar cativa prieteni, dar acest lucru nu te deranjeaza, la fel cum nu te supara nici singuratatea (perfect adevarat). Fata de cei din jur esti rezervata si timida (aiurea!!) sau doar dezamagita de experiente anterioare (asta da!). Este f. importanta linistea mea interioara si sunt o persoana conservatoare.



Da, in ansamblu le-au nimerit...





Felicia [gravi] 26+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE



#15
Lu_mi

Lu_mi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 12:51

quote:
Originally posted by MissParker
Eu cica sunt mai tanara (doar?) cu 3 ani decat varsta biologica, dar caracterizarea mi se potriveste binisor: persoana echilibrata, matura, dar prea precauta. Sunt comoda, nu fac nimic daca nu trebuie neaparat facut, pt. a nu-mi consuma energia (asa e, sunt o minimalista: minimum de efort, maximum de rezultat este motto-ul meu in ultimii ani). Am principii si opinii f. clare, pe care le sustin permanent si la care mi-e greu sa renunt. Schimbarile nu-mi plac pt. ca imi ameninta siguranta si stabilitatea pe care le pretuiesc atat de mult (asta se potriveste cu o mica exceptie: decizia sa am un bebe ESTE o schimbare majora pentru mine). Nu sunt sociabila (asta nu prea e adevarat), ai doar cativa prieteni, dar acest lucru nu te deranjeaza, la fel cum nu te supara nici singuratatea (perfect adevarat). Fata de cei din jur esti rezervata si timida (aiurea!!) sau doar dezamagita de experiente anterioare (asta da!). Este f. importanta linistea mea interioara si sunt o persoana conservatoare.
Exact aceeasi caracterizare mi-a iesit si mie. Mie mi se potriveste la fix, chiar si la partea su sociabilitatea si prietenii. Mi-a calculat virsta psihologica 36 de ani, si exact atita si am! Brrr... niciodata nu mi s-a potrivit un test atit de bine.Lumi si [copil] Mihai (21.11.2003)

#16
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 13:26

quote:
Originally posted by Lu_mi
quote:
Originally posted by MissParker
Eu cica sunt mai tanara (doar?) cu 3 ani decat varsta biologica, dar caracterizarea mi se potriveste binisor: persoana echilibrata, matura, dar prea precauta. Sunt comoda, nu fac nimic daca nu trebuie neaparat facut, pt. a nu-mi consuma energia (asa e, sunt o minimalista: minimum de efort, maximum de rezultat este motto-ul meu in ultimii ani). Am principii si opinii f. clare, pe care le sustin permanent si la care mi-e greu sa renunt. Schimbarile nu-mi plac pt. ca imi ameninta siguranta si stabilitatea pe care le pretuiesc atat de mult (asta se potriveste cu o mica exceptie: decizia sa am un bebe ESTE o schimbare majora pentru mine). Nu sunt sociabila (asta nu prea e adevarat), ai doar cativa prieteni, dar acest lucru nu te deranjeaza, la fel cum nu te supara nici singuratatea (perfect adevarat). Fata de cei din jur esti rezervata si timida (aiurea!!) sau doar dezamagita de experiente anterioare (asta da!). Este f. importanta linistea mea interioara si sunt o persoana conservatoare.
Exact aceeasi caracterizare mi-a iesit si mie. Mie mi se potriveste la fix, chiar si la partea su sociabilitatea si prietenii. Mi-a calculat virsta psihologica 36 de ani, si exact atita si am! Brrr... niciodata nu mi s-a potrivit un test atit de bine.Lumi si [copil] Mihai (21.11.2003)
Si eu aceeasi caracterizare!La fel cu unele "nepotriveli", dar nimic nu-i perfect, nu?????[;)]*********************************[;)]Poze cu familionu'Povestea nasterii Anei 17.03.2000 Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

#17
gabi_fer

gabi_fer

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 18:35

Descrierea,buna, faza cu pastrarea legaturii cu cei nou cunoscuti nu se potriveste, in rest............[:D]
Am varsta biologica 26 si 31 cea psihologica. Nu-i rau, mereu am fost mai matura in gandire comparativ cu cei de varsta mea





Gabi si Alexandru-Ionut
19.04.2006
http://www.flickr.co...2377@N06/24fZYR
http://community.web...m/user/gabi_fer
"Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."




#18
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 18:45

Aceeasi caracterizare cu cea a Miss Parker mi-a iesit si mie. Sant mai batrana cu 4 ani, ce nu se potriveste este partea cu sociabilitatea!



Monica

http://www.community...m/user/maraki36

mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Foto Angelo

Angelo1

Angelo2

Angelo3

Angelo4

#19
pitzinuca

pitzinuca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.124 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 19:07

am 32 aproape, mi-a iesit 28. per ansamblu e ok caracterizarea, ba chiar credeam ca sunt mai infantila de atat.[:D]

thx nina!

b
________________________
"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

#20
monixy

monixy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 413 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 21:24

dap. ce joc amuzant!

am completat diverse varste intre 1 si 99 , fiecare cu aceleasi raspunsuri a) , b) , sau c) pe linie ,si , "mirare" , pe langa ca se acceptau varste fanteziste ,n-a contat in caracterizarea finala ,in care se succedau de fapt vreo 3 variante : in cele in care se "concluziona" o varsta peste 35 aparea formularea "matura" , si "dezamagita de experientele ant. neplacute" , ca si cum ar putea fi cineva incantat de exp. ant. neplacute.
deci varstele psihologice descoperite sunt de fapt doar vreo 3 care cuprind cateva decenii bune din varstele biologice , cf . testului.

sigur ca nu cred ca l-a luat cineva in serios , dar poate va intereseaza explicatia pt care predictiile astrologice si testele de personalitate din mass-media sunt asa de "exacte" : cand ne propunem ca scop o descriere a noastra insine gasim noi un sens oricaror supozitii incoerente sau vagi referitoare la ceva presupus validant, si in general tindem sa alegem dintr-un discurs ceea ce ne flateaza sau valorizeaza , deci alegem sa vedem partea pozitiva a personalitatii noastre sau posibilitatile pozitive de viitor.

aviz amatoarelor de ghicit in carti/ bobi/cafea .


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -