Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cerebrolysin si Risatarun- URGENT !


35 raspunsuri la acest subiect

#21
tonicutu

tonicutu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 aprilie 2009 - 12:29

ASTERY. ma bucur ca sunteti bn,se vede si in poze,va doresc asa cum imi doresc si mie, numai bine,dar as vrea sa te intreb ce fel de homeopate luati?La gradi nu mergeti deloc? Sau la camin? Sper din tot sufletul ca Razvan sa fie bine la fel si David....uneori numai am cuvinte...[q]



#22
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 28 aprilie 2009 - 20:47

Tonicutule,

Homeopate ia muulte feluri: noradrenalina, dopamina, silicea, natrium muriaticum, staphysagria, calcarea fluorica, tarentula hispanica, serotonina, sanicula, + antivaccinurile: BCG si restul. Toate dupa schema dr. Naghiu [asia].

Edit: care schema se schimba la fiecare 6 saptamani.Umflatel [flo] [pup] [asia].

La cresa NU, deloc, in ianuarie a facut o amigdalita ffffff urata (dupa 9 laringite acute subglotice), ne-am speriat rau, toti, si am sistat, desi... Dar asta este, mergem in parc la copii. Nu-i suficient, dar cel putin sta la aer, se joaca, ii este fff bine, per total. Nu stiu cand si daca va mai merge undeva... eu am o vorba, de cand cu pb lui Razvan: vazand si facand. Mai asteptam.

Dupa cum citesc, 1 la 166 de copii sufera de TSA... este ceva de groaza, cum este posibil asa ceva [bang] [bang] [bang]????????

Multa sanatate la copiii vostri [flo] [pup].





Kiki si [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006)



poze (1),(2),(3),(4)

#23
flaviutza

flaviutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.498 mesaje

Postat 28 aprilie 2009 - 20:53

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro



Si, ce este fff important, MA IUBESTE. Simt acest lucru, desi noi il "invatam" sa simta...

Numai bine va dorim, si speram sa auzim vesti bune.



Kiki si [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006)



poze (1),(2),(3),(4)







Gresit. il invatati sa se manifeste, sa isi exprime sentimentele asa cum se face in specia umana :)

Copii cu probleme din spectrul autist nu invata automat,ca ceilalti sa se exprime (gestual,verbal) deci au probleme in a se exprima dupa standarde sau se exprima inadecvat.

Un copil neorotipic invata automat in prima faza ca ne eprimam sentimentele prin pupaturi,imbratisari,etc, apoi de la o varsta se exprima si verbal si spune clar "mami" si intinde bratele si plange daca-l lasi cu altul iar apoi, cand stapaneste clar limbajul spune pe sleau "mami nu pleca" "te iubesc" sau alte formule invatate AUTOMAT in mediul de viata. si copiii normali se exprima diferit. in filmele americane vedem copii spunand non stop "mami te iubesc" ,fi-mea nu spune pt ca noi parintii nu folosim formula ci foloseste metodele invatate in familia noastra de a-si exprima iubirile.

In antiteza am intalnit un copil autist de 3 ani care la separarea de mama incepea sa suga maneca de la bluza si atat, nu se agata de ea, nu plangea, cum o fac "normalii" iar cand o revedea il apuca tremuriciul,de emotie. un total neavizat ar spune ca acest copil autist nu prezinta sentimente, nu-si iubeste parintele, nu-i simte lipsa, insa el doar nu stie sa exprime "dupa norma" ceea ce simte.



#24
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 28 aprilie 2009 - 20:56

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro
Tonicutule,Homeopate ia muulte feluri: noradrenalina, dopamina, silicea, natrium muriaticum, staphysagria, calcarea fluorica, tarentula hispanica, serotonina, sanicula, + antivaccinurile: BCG si restul. Toate dupa schema dr. Naghiu [asia].Edit: care schema se schimba la fiecare 6 saptamani.Umflatel [flo] [pup] [asia].La cresa NU, deloc, in ianuarie a facut o amigdalita ffffff urata (dupa 9 laringite acute subglotice), ne-am speriat rau, toti, si am sistat, desi... Dar asta este, mergem in parc la copii. Nu-i suficient, dar cel putin sta la aer, se joaca, ii este fff bine, per total. Nu stiu cand si daca va mai merge undeva... eu am o vorba, de cand cu pb lui Razvan: vazand si facand. Mai asteptam.Dupa cum citesc, 1 la 166 de copii sufera de TSA... este ceva de groaza, cum este posibil asa ceva [bang] [bang] [bang]????????Multa sanatate la copiii vostri [flo] [pup].Kiki si [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006) poze (1),(2),(3),(4)
cristina,intre timp,mi-am schimbat nick-ul...umflatel=mihaela77o...ma bucur enorm sa aud lucruri bine,dar mai ales ma bucur ca am facut o fapta buna indumandu-te catre naghiu...va doresc tot binele din lume![pup]MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!A&MBAZARUL LUI MIHAITA

#25
puiulmeu

puiulmeu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 29 aprilie 2009 - 15:57

Salutare tuturor,

asteryaro, ma bucur ca ai "reaparut" cu vesti si de asemenea imi pare bine ca aveti numai beneficii in urma tratamentului homeopat.

Din octombrie si noi mergem la dr.Naghiu, dar nu pot sa spun ca stam asa bine ca voi, adica are f.multe reactii la vaccinuri, reactii cutanate si rupturi de vase, dar si multe stereotipii si hiperkinetism, cel mai bine s-a comportat cand a luat DTP, atunci chiar n-a mai fost agitat.

Ca si progrese de invatare merge in schimb f.bine, facem ABA tot 1h/zi, si-a facut un program din asta, si logopedie 1h, de 2 ori pe saptamana, dar stam bine la capitolul integrare in familie si la gradi; a fost gelos in ultimul timp, au un coleg nou, iar educatoarea a trebuit sa-i acorde mai multa atentie,iar David era f.suparat din cauza asta.

Si noi luam cam aceleasi homeopate. Acum suntem la Engerix, ca vaccin.

Tuturor sanatate si progrese cat mai rapide.

#26
tonicutu

tonicutu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 29 aprilie 2009 - 18:19

Puiulmeu,scuza-ma ca te intreb dar nu inteleg:ce fel de vaccinuri faceti?Cele obligatorii sau altele?Cine vi le-a prescris? Retardul de limbaj face cumva parte din TSA?Nu mi-a spus asta nimeni....Numai bine pt voi si puii vostrii!!!

#27
puiulmeu

puiulmeu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 30 aprilie 2009 - 14:54

tonicutu, o sa-ti atasez un link din care cred ca o sa intelegi mai multe: http://www.napocensis-mc.ro/.

Acolo ne tratam noi copiii,( eu si asteryaro)si au mai fost si alte mamici de pe forum, la dr Naghiu, recunoscutul neuropsihiatru infantil, care trateaza homeopat, copiii cu TSA.

S-a descoperit ca vaccinurile copilariei: DTP,BCG,ANTIHEPATITA B, ANTIRUJEOLIC si altele, care se mai fac in primii 2 ani de viata, din cauza aluminiului si Thimerosalului pot cauza afectiuni grave, dintre care si aceste note autiste, pe un teren sensibil.

Dr.Naghiu, prin homeopatele (echivalente homeopate ale vaccinurilor de mai sus)administrate, dezintoxica de fapt organismul de efectele dezastruoase ale acestora, acolo unde s-au produs.

Da, retardul de vorbire poate face parte din TSA, dar nu neaparat, pot fi si alte cauze.

Daca te intereseaza, ai in link-ul de mai sus toate datele pentru programare, plus adresa cabinetului.Oricum, poti incerca, n-ai nimik de pierdut sa faci macar o consultatie, ca sa stii unde se incadreaza fetita ta, iar tratamentul este strict naturist, nu-i face rau.

Numai bine si comunica ce-ai hotarat.



#28
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 30 aprilie 2009 - 18:54

Citat:
citat din mesajul lui puiulmeu
tonicutu, o sa-ti atasez un link din care cred ca o sa intelegi mai multe: http://www.napocensis-mc.ro/.Acolo ne tratam noi copiii,( eu si asteryaro)si au mai fost si alte mamici de pe forum, la dr Naghiu, recunoscutul neuropsihiatru infantil, care trateaza homeopat, copiii cu TSA.S-a descoperit ca vaccinurile copilariei: DTP,BCG,ANTIHEPATITA B, ANTIRUJEOLIC si altele, care se mai fac in primii 2 ani de viata, din cauza aluminiului si Thimerosalului pot cauza afectiuni grave, dintre care si aceste note autiste, pe un teren sensibil.Dr.Naghiu, prin homeopatele (echivalente homeopate ale vaccinurilor de mai sus)administrate, dezintoxica de fapt organismul de efectele dezastruoase ale acestora, acolo unde s-au produs.Da, retardul de vorbire poate face parte din TSA, dar nu neaparat, pot fi si alte cauze.Daca te intereseaza, ai in link-ul de mai sus toate datele pentru programare, plus adresa cabinetului.Oricum, poti incerca, n-ai nimik de pierdut sa faci macar o consultatie, ca sa stii unde se incadreaza fetita ta, iar tratamentul este strict naturist, nu-i face rau.Numai bine si comunica ce-ai hotarat.
puiul meu,ai perfecta dreptate,insa da-mi voie sa corectez un lucru,tratamentul este homeopat,nu naturist,sunt doua lucruri diferite;homeopatele provin din regnul mineral,animal si vegetal,pe cand naturistele sunt doar din plante!multe succese puilor vostrii![pup]MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!A&MBAZARUL LUI MIHAITA

#29
puiulmeu

puiulmeu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 04 mai 2009 - 16:16

da, mihaela asa e, m-am referit strict la faptul ca nu contin chimicale, precum medicatia alopata.

#30
tonicutu

tonicutu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 05 mai 2009 - 11:16

Buna fetelor.Puiulmeu am intrat sa iti comunic ca deocamdata nu cred ca o sa mergem la Bucuresti.In primul rand fata mea face progrese in fiecare zi,repeta,spune cuvinte f multe,vrea tot la copii si cere tot uta ,uta(in parc)doar atata ca mai vb,uneori, pe o limba pasareasca...e si foarrte departe Bucurestiul pt noi,ar obosi-o f mult.Acolo nu avem pe nimeni asa ca noi ramanem tot la Cj.Iti multumesc oricum,dar sa stii ca eu nu sunt de acord cu vaccinurile si antivaccinurile,mi se par traumatizante pt copii.Noi sa mai luam o cura de Risatarun si mai vedem.Numai bn pt voi si puii vostrii.D-zeu cred ca o sa ne ajute dac il rugam cu credinta.......


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -