Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Facultatea mea...


25 raspunsuri la acest subiect

#1
lioness1980

lioness1980

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 22 iunie 2008 - 02:07

Buna.
Fetelor cred ca suntem mai multe care dorim sa ne inscriem la o facultate in aceasta vara si tocmai de aceea m-am hotarat sa creez acest topic.
Ce facultate ati ales?Unde va inscrieti?

pentru informatii legale despre acreditare accesati:

Anexa la proiectul de Hotarâre de Guvern privind structurile institutiilor de învatamânt superior si specializarile acreditate sau autorizate sa functioneze provizoriu organizate de acestea (Tip document: Centralizator)

http://www.edu.ro/in...p/articles/9700


#2
cllaudia

cllaudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 19:29

Am tot vrut sa raspund, dar nu am facut-o pt ca am vrut sa fiu sigura ca reusesc sa ma inscriu. Ei bine, am reusit! Astazi m-am inscris la Spiru Haret, facultatea de afaceri economice internationale.


Un sfat pt cele care au terminat liceul anii trecuti, ar fi bine sa va inscrieti acum, pentru ca mai apoi vin cei din promotia 2008,si e navala mare la facultati.

http://b1.lilypie.com/CAyRp2.png

#3
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 23 iunie 2008 - 23:36

wow, ce tinere sunteti!!!!mama, ce as vrea sa mai am si eu 20 de ani.......[alcool]
alegeti ceva care sa va placa si peste ani, sa faceti din pasiune si cu placere meseria aleasa. sau macar banoasa sa fie.
bucurati-va din plin de acesti ani, caci trec si nu mai vin.... vin altii cu mult mai buni si frumosi.


Kari

#4
tyaa

tyaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 24 iunie 2008 - 10:51

Si eu vreau sa ma inscriu...........mi-ar placea la psihologie dar nu vad ce as putea face cu facultatea asta.
Ar fi bine sa urmez ceva economic, am terminat contabilitate in liceu si ma pricep cat de cat. Problema e ca nu imi place.
Mai astept si eu idei.
Multa bafta.

tyaa mama de fetitzoi Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.web...m/user/tyaa2002


#5
mamii

mamii

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.557 mesaje

Postat 26 iunie 2008 - 21:06

cllaudia nu shtiu daca mai citeshti acest subiect dar as vrea sa ma 'ajuti' si pe mine cu o informatie daca poti/shtii. Nu sunt in tara dar as vrea sa dau la spiru haret la ff.Ce acte ai depus pentru inscriere?Crezi ca ma poate inscrie mama mea sau ii trebuie procura??Cat este taxa de inscriere?Multumesc anticipat.



mami de [bum][testoasa] Alex



Alex 9-12 luni



povestea nasterii lui bebitz

Mami+Tati=Bebe

#6
cllaudia

cllaudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 27 iunie 2008 - 00:15

quote:
Originally posted by mamii
cllaudia nu shtiu daca mai citeshti acest subiect dar as vrea sa ma 'ajuti' si pe mine cu o informatie daca poti/shtii. Nu sunt in tara dar as vrea sa dau la spiru haret la ff.Ce acte ai depus pentru inscriere?Crezi ca ma poate inscrie mama mea sau ii trebuie procura??Cat este taxa de inscriere?Multumesc anticipat.mami de [bum][testoasa] Alex
Alex 9-12 luni povestea nasterii lui bebitz Mami+Tati=Bebe
Buna. Nu stiu daca am inteles eu bine, dar tu ai zis ca vrei sa te inscrii la FF, adica fara frecventa. Spiru Haret are invatamant ID, FR, ZI. Eu m-am inscris la F.R Mi-a trebuit la inscriere :- diploma bac in original- copie dupa certificatul de nastere- copie dupa certif. de casatorie- 3 fotografii tip C.I- adeverinta medicala tip ( de la medicul de familie in care se specifica apt pt studii universitare)- copie dupa C.ITaxa de inscriere este 60 de lei, care se plateste inainte de a merge cu dosarul la biroul de inscrieri. Nu stiu ce sa-ti zic, eu cred ca trebuie sa mergi personal, pentru ca trebuie sa completezi formularul de inscriere, si fisa chestionar pt interviul de admitere... Pe site-ul lor scrie ca pentru a fi admis trebuie sa completezi un chestionar, iar dupa aceea sa sustii un interviu de admitere.... Repet, asa scrie... Eu m-am prezentat cu dosarul, am copletat cererea de inscriere, am platit taxa, si gata, am fost admisa, fara interviu fara nimic, si nu ca le-as fi dat vreo "atentie", sau ca le-a placut fata mea, pur si simplu asa procedeaza. Eu m-am inscris acum, dar merge sa te inscri pana in septembrie. Iar daca vrei la o specializare care nu e prea cautata , nu cred ca exista riscul sa te trezesti ca nu mai au locuri. Apropo, la ce vrei sa te inscrii? , poate te mai ajut cu cateva detaliihttp://b1.lilypie.com/CAyRp2.png

#7
mamii

mamii

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.557 mesaje

Postat 27 iunie 2008 - 13:54

da multam mult intre timp m-am uitat pe siteul lor la FR vreau sa dau si eventual la marketing...sper sa mai prind locuri!Multumesc mult de raspuns



mami de [bum][testoasa] Alex



Alex 9-12 luni



povestea nasterii lui bebitz

Mami+Tati=Bebe

#8
cllaudia

cllaudia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 27 iunie 2008 - 14:01

Eu tot la marketing am dat.... Poate o sa fim colege [cool]. Cladirea este in politehnica, mi-a luat 2 ore ca sa o gasesc, printre zeci de facultati ale politehnicii, dar asta deja e alta poveste.... Daca mai ai intrebari nu ezita sa mai intrebi.

http://b1.lilypie.com/CAyRp2.png

#9
mamii

mamii

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.557 mesaje

Postat 27 iunie 2008 - 14:37

multumesc mult claudia sper sa reushesc sa ajung in tara sa ma inscriu ar fii o mare bucurie!Off sper sa reushesc!Mercic mult!Si poate chiar os a fim colege [alcool]



mami de [bum][testoasa] Alex



Alex 9-12 luni



povestea nasterii lui bebitz

Mami+Tati=Bebe

#10
lioness1980

lioness1980

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 02 iulie 2008 - 08:07

Eu deocamdata m-am cam hotarat sa ma inscriu la Universitatea Bucuresti,Facultatea de Litere, specializarea:
1. COMUNICARE SI RELATII PUBLICE
2. ROMANA ENGLEZA

-la forma de invatamant I.D. .caci lucrez si nu pot merge la zi.Admiterea se face pe baza mediei de la Bacalaureat iar taxa de studiu este cam mare ce-i drept-2500 lei, dar este o universitate de stat, este ceea ce imi doream din adolescenta si acum sunt hotarata sa ma inscriu.
Bafta tuturor si aveti grija unde va inscrieti!!

..........................................................

pentru informatii legale despre acreditare accesati:

Anexa la proiectul de Hotarâre de Guvern privind structurile institutiilor de învatamânt superior si specializarile acreditate sau autorizate sa functioneze provizoriu organizate de acestea (Tip document: Centralizator)

http://www.edu.ro/in...p/articles/9700


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -