Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Nasterea la Medlife ( cap 6 )


197 raspunsuri la acest subiect

#181
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 26 februarie 2008 - 14:32

quote:
Originally posted by AlexaM
Buna fetelor.NAstere usoara celor care urmeaza sa nasca si bebei sanatosi, voiosi, voinici tuturor.Am venit si eu la voi cu o intrebare: Eu sunt la Dr Mirela Popa la Medlife si cu ea as vrea sa nasc. Insa nu m-am hotarat cum. Asta in cazul in care ramane sa decid eu...ca daca se recomanda cezariana...nu stam la discutii.Stiu ca mai am mult (maine fac 13 saptamani)...dar ma intrebam daca ati vrea sa imi spuneti si mie cum v-ati hotarat voi. Ce v-a determinat sa hotarati sa nasteti normal sau cu cezariana.Va multumesc mult! Multa sanatate!Alexa[gravi] 12+bobo junior
Alexa, in primul rand sarcina usoara si bebe sanatos!!!Eu sunt tot la d-na dr. Mirela Popa. Eu, una, optez pentru nastere normala cu epidurala, in caz ca nu exista contraindicatii!!!Cristina[gravi] 15+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"


#182
freshanana

freshanana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.011 mesaje

Postat 26 februarie 2008 - 14:33

cat am stat eu acolo un baiat si o fetita incepusera sa planga si sa isi pape manusile din maini (le era foame). asistentele au luat bblushii, i-au ctrlat dc au facut ceva in pampers si au inceput sa le dea sa bea din biberon (am inteles ca fiind toti nascuti cu cezariana mamicile in prima zi nu pot da lapte). papau un pik, ii bateau usor pe spate si ii puneau in patutzuri. am inteles ca papa f putin pt ca nu pot manca mult in prima zi chiar dc le e foame pt ca au stomacul mik

erau asa frumosi...toti





[gravi] 12+





puiutz

pui



#183
buburuzii

buburuzii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 26 februarie 2008 - 18:03

fetelor, raportez si eu...
am fost la dr. mirela popa sa fiu luata in evidenta pentru nastere.
din pacate, s-a nimerit sa fie in concediu exact in iunie cand ar trebui sa nasc eu :(, cu toate ca eu stiam ceva ca ar fi in concediu in mai :((
oricum, impresia pe care mi-am facut-o este ca d-na dr. este foarte, foarte dragutza :)
acum voi intra in clubul gravidutzelor la dr. mendez, ma voi duce la dansul pe 29.
va pup pe toate, si pe bebeii vostri.

mihaela
23+

#184
criscris

criscris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 26 februarie 2008 - 18:14

Bunaaa

Va citesc de ceva timp, insa e prima oara cand si scriu. Taaare interesante subiecte ati avut pana acum, mai ales pentru o aspiranta la statutul de mamica "Medlife" ca mine... :):):)

Mihaela si eu sunt programata pe 6 martie la dr. Mendez, se pare ca mi-ai luat-o umpic inainte :):):) Si eu vreau sa vorbesc cu dansul sa ma ia in evidenta pentru nastere. Am auzit lucruri bune despre dansul de aceea am incredere ca totul va fi bine, sper sa depasesc repede emotiile de la prima intalnire. Daca poti, scrie-mi si mie cum a fost pe 29 cand te duci.

In rest... sanatate multa va doresc tuturor si sper sa aflam numai lucruri bune de la cele care au trecut deja prin experienta nasterii, aspteptam impresii despre Medlife.

Pupici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cris 25+

#185
Jackie

Jackie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 26 februarie 2008 - 21:26

Ma bucur sa aud ca bebicii sunt ingrijiti. Imi fac multe griji pe tema asta, pentru ca la prima nastere pe fetita am avut-o linga mine la maternitate tot timpul si n-as fi lasat-o in grija nimanui ca nu cumva sa plinga, sa-i fie foame etc. Eventual as vrea sa aud si impresiile mamicilor care deja au nascut despre felul cum au fost ingrijiti copilasii.
Buburuzii, bine ai venit in clubul pacientelor dr. Mendez. E foarte dragut si sper sa-ti placa!

Jackie [gravi]28+[baietel]

#186
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 27 februarie 2008 - 18:06

salutatre fetelor

nu am vesti bune... ca mi-au venit rusi..ca sa zic asa[bang]poate luna viitoare... si ma descoperira cu ceva probleme de tiroida mai nou..dar merg io sa repet analizele ca nu-mi vine a crede.. Am fost sa fac analizele la Medicover ca acolo am abonam de la birou si e gratis..dar maine merg la medlife sa repet analiza..
A si vroiam sa va zic ca daca aveti nevoie de pediatru am fost io ieri cu Scumpi la Miruna Georgescu si ff draguta..I-a scos antibioticul pe care il daduse alta pediatra..si am facut ceva aerosoli..ff draguta doctorita...
AA deci Mirela Popa e in concediu in iunie.. e bine de stiut.
Va pup

#187
carmen71

carmen71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 27 februarie 2008 - 23:19

buna!ma primiti si pe mine printre voi?[gravi] 17sapt

#188
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 10:42

Carmen, sigur ca te primim!
La ce medic esti? lasa si tu datele tale sa te treaca Vali in listutza noastra!!

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

#189
ursuleata

ursuleata

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.820 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 12:04

Si eu merg pe 29 la mendez .Poate ne vedem acolo, Mihaela.

Alina [gravi]31+ [baietel] Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.web...ser/ursuleata14

AMR 9 SAPTAMANI!!!


#190
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 15:05

Am si eu o intrebare stupida, sa nu radeti de mine. DE dimineata m-am trezit cu o pata de sange pe chilot; sangerarea continua si acum, nu foarte abundent. Am sunat-o pe d-na dr. Popa si m-a chemat la cabinet, numai ca nu am programare.Sa ma duc asa si sa intru in fata altor pers cu programare??Sa ii dau ceva d-nei doctor??? \chir nu am mai fost pusa in situatia asta...[bang]



Cristina[gravi] 15+ ,cu [baietel]Mihai Daniel





" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -