Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

considerati ca merge-idee de afaceri?


29 raspunsuri la acest subiect

#21
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 19 august 2008 - 20:17

Roxanal cum merge afacerea? ai deschis firma?



_________________________

Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)

poze si filmulete Marco(1),(2),(3)

Marco- ingerashul nostru(montaj)

#22
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 13 septembrie 2008 - 05:56

Eu cred ca o sa mearga cel putin cativa ani, mai ales pt pensionari. Nu toata lumea o sa faca shopping online. Nici aici nu au magazinele servicii de livrare si e greu sa cumperi produse alimentare online, oferta e destul de limitata.

#23
impatience

impatience

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 02:59

te poti baza si pe mine !

#24
madelaine77

madelaine77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 19 decembrie 2008 - 18:36

Roxana, nu ne-ai mai povestit ce s-a intamplat cu afacerea? Ai demarat-o? Merge?


MADELAINE

#25
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 26 februarie 2009 - 18:40

Scuzati, n-am mai intrat la subiect atunci
din pacate, intre timp lucrurile s-au schimbat destul de dramatic ptr mine, am vut ceva necazuri..inca nu le-am terminat, ma pregatesc si de divort..hmm..o perioada mai grea
ma rog
ideea este ca acum chiar vreau sa fac afacerea, mai ales ca o sa divortez si o sa trebuiasca sa ma descurc mai bine financiar ptr a putea sa-mi cresc printesele....iar la noi s-a si anuntat falimentul, in curand [q]...alt job n-am gasit..si m-am decis sa incep afacerea de care am discutat
so...ce parere aveti, in conditia in care acum este criza financiara, cum reusesc eu sa-mi fac clienti?
Roxana [pup]


tati si printesele : http://thumb0.websho...00KuUueE_th.jpg
nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprec...?TOPIC_ID=87474


#26
crrocodil

crrocodil
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 03:14

M-am gandit si eu la afacerea asta,era o idee buna dar cand am privit mai in profunzime nu nu a mai fost asa o idee buna.In primul rand cum sa iti dea cineva o lista de cumparaturi cu anume marca de produs pe care o vrea si cantitatea !! Ai cheltui tu pe transport si pe alergatura mai mult decat ai primi de la potentialul client, ca sa nu mai pun la calcul ca daca Romanului ii dai variante esti un om termminat.
Avand in vedere criza financiara adica stoparea creditelor de consum pe baza carora foare multi Romani isi umpleau cosurile de cumparaturi pana la refuz nu prea mai este o idee buna .
AAA era sa uit am vazut pe un post TV o reclama la un magazin online care se ocupau cu ceva asemanator,aveau multe produse si l-e comandai online ,dupa investigatii serioase am aflat de ce pt. ei era rentabil sa aibe preturi egale cu magazinele si pe deasupra le aduceau si acasa in baii aia, aveau contracte directe cu disribuitorii.
Eu zic ca este cam complicat sa mai faci ceva de genul asta in zuia de azi, eu ic sa te orientezi catre altceva, lund in calcul ca magainele online de calculatoare falimenteaza cam 2-3 pe zi !!!

#27
alba_ca_zapada

alba_ca_zapada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 08 august 2009 - 06:58

Sa iti dau o idee...

Eu cand am fost prima oara in strainatate (in urma cu vreo 13-15 ani), m-a surprins faptul ca prietenei mele stabilita acolo, ii aducea supermarketul acasa toate cumparaturile mai voluminoase, de ex. navetele cu bere, peturile cu apa, eventual vreun covor sau de la un magazin gen praktiker niste saci cu materiale de constructie.

De atunci, mereu cand am de carat chestii de-astea ma gandesc ce bine era sa avem si noi asa ceva si sa nu mai car cu masinuta personala lazile cu faianta, cutiile cu vopsea sau alte chestii asemanatoare.

Mereu cand merg la cumparaturi iau cate 10-20 sticle cu apa iar sotul meu se vaita cand le ridica in carut, le da jos din carut la casa de marcat, le urca in masina, le da jos din masina, le urca pe scari in casa.

Nu este misto daca la 3 luni fac comanda la firmulita ta sa imi aduca si mie 100 sticle cu apa X, 20 sticle cu sucuri Y si ocazional cand zugravesc sa nu ma gandesc cu groaza ca masina mea nouta cara materialele de constructie???

Crede-ma ca eu acum sunt pe finalul unei reamenajari si in perioada ultimelor 8 saptamani de cand ma tot amenajez am suspinat dupa asa ceva...

Sa nu cumva sa te bagi la chestii gen "vreau 5 felii de salam A sau daca nu are sau nu este prea proaspat sa-mi iei 6 felii de sunca B taiata mai subtire" ca nu ai nicio sansa.

Daca pui in practica ideea, te rog sa ma anunti sa fiu nasa de botez a afacerii ... ca am mana buna!!!







cineva acolo sus, ne iubeste!

#28
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 21 august 2009 - 20:59

roxana, ai inceput? cum merge?

succes!



cristina

-----------------------------------------------

are you ready for... a natural experience?

#29
roxx26

roxx26

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.741 mesaje

Postat 21 octombrie 2009 - 01:27

Roxanaaaa...ne-ai lasat aici seduse si abandonate?

#30
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 21 octombrie 2009 - 11:16

Doar acumn am vazut subiectul. Nu stiu cum e in Bucuresti dar in Rm. Valcea exista un lant de magazine (supermarket) care iti aduc produsele acasa fara taxe suplimentare. Comanda se face telefonic sau online. Eu am apelat la ei de cateva ori. O perioada au mers in pierdere. Acum au impus o suma minima pt cumparaturi, iar suma e cam mare (100 RON). in concluzie la noi nu prea merge. Mie imi prinde bine, nu prea am timp, dar cum e orasul mic nu prea au clienti.

Bafta multa!



nma1 si nma2


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -