Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Institutul de hematologie Dr.Felix


28 raspunsuri la acest subiect

#21
rivali

rivali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 757 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 15:49

Gata ,m-am lamurit.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si [gravi] 25+[baietel]

#22
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 18 decembrie 2008 - 14:08

ma bucur ca te-am putut ajuta [:)]



tocmai am fost la Institut, de la 15 oct se platesc analizele, pe anticorpii antiRh am dat 19,4 RON.



Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 26+





#23
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 18 decembrie 2008 - 19:41

Iar Ac de grup sunt 14ron/tip de Ac, adik daca vrei antiA si antiB, s-au facut 28ron. [:-@]
Eu am avut noroc de o asistenta cumsecade cd am fost, mi-a recoltat desi am ajuns la vreo jumatate de ora dupa ce se terminase programul de recoltare(nu stiam programul..) De dat nu i-am dat nimic, nu obisnuiesc... nici nu mi-a trecut prin cap. [:D]
Din fericire, nu am anticorpi antiA sau antiB, asa ca o sa mai trec pe acolo abia in trim. 3.

Denisa-Madalina [gravi] 22+ [fetita] cu Adela

#24
rivali

rivali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 757 mesaje

Postat 18 decembrie 2008 - 20:48

Am fost si eu astazi ,maine iau rezultatele.

denisamada, ce bine de tine! La mine nu au fost deloc bune rezultatele de la 21 sapt. Maine poate ma lamuresc si eu , sper ca asa multi anticorpi sa nu aiba urmari asupra copilului.


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si [gravi] 25+[baietel]

#25
DarAl

DarAl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 27 decembrie 2008 - 19:01

Citat:
citat din mesajul lui lenca

am aflat programul:pentru cele interesate, Institutul de Hematologie se afla pe str. Caracas, tel 319.31.62, iar programul este:
recoltare: luni 8-15
marti, miercuri,joi 8-10
rezultate: vineri dimineata




Salut,

La Institut se ajunge f usor, desi la inceput mi s-a parut super complicat. Metrou Victoriei, iesirea dinspre Muzeul Antipa, apoi mergi drept pe langa America House; cand se termina America House traversezi vis-a-vis si o iei spre stanga, apoi mai mergi 3-4 min pe jos. Cand ai in dreapta (pe strada de vis a vis) Spitalul Filantropia, mai mergi putin tot drept, apoi la prima straduta faci stanga. Cum intri e cladirea din fata (mai e o intrare in laterala, unde nu aveti treaba:) ). Apoi urcati la et.1, unde o sa va spuna sa platiti analiza la et 4 la contabilitate :) Eu aveam trimitere da nu am mai facut caz, pt 15 Ron ....Dupa ce am platit am revenit, mi-au luat sange si m-am dus vineri dupa rezultat. Cand m-am dus dupa rezultat (vineri) era o mamica in fata mea caruia i-au facut analiza chiar daca nu era zi de recoltare....cred ca le-a dat ceva :)
Anyways, de ce mi-a fost frica tot nu am scapat, m-au invinetit in locul in care au luat sange aproape 2 sapt....de-asta mi-a fost si sila sa merg, dar n-am avut incotro. Nu inteleg cum in clinicile private la cate analize am facut nu am avut nici macar o mica vanataie....macar acul aici la Institut parea steril ... Bine ca s-a terminat :)

Bafta!

Alina


#26
DarAl

DarAl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 28 decembrie 2008 - 01:26

Citat:
citat din mesajul lui DarAl

Citat:
citat din mesajul lui lenca

am aflat programul:pentru cele interesate, Institutul de Hematologie se afla pe str. Caracas, tel 319.31.62, iar programul este:
recoltare: luni 8-15
marti, miercuri,joi 8-10
rezultate: vineri dimineata




Salut,

La Institut se ajunge f usor, desi la inceput mi s-a parut super complicat. Metrou Victoriei, iesirea dinspre Muzeul Antipa, apoi mergi drept pe langa America House; cand se termina America House traversezi vis-a-vis si o iei spre stanga, apoi mai mergi 3-4 min pe jos. Cand ai in dreapta (pe strada de vis a vis) Spitalul Filantropia, mai mergi putin tot drept, apoi la prima straduta faci stanga. Cum intri e cladirea din fata (mai e o intrare in laterala, unde nu aveti treaba:) ). Apoi urcati la et.1, unde o sa va spuna sa platiti analiza la et 4 la contabilitate :) Eu aveam trimitere da nu am mai facut caz, pt 15 Ron ....Dupa ce am platit am revenit, mi-au luat sange si m-am dus vineri dupa rezultat. Cand m-am dus dupa rezultat (vineri) era o mamica in fata mea caruia i-au facut analiza chiar daca nu era zi de recoltare....cred ca le-a dat ceva :)
Anyways, de ce mi-a fost frica tot nu am scapat, m-au invinetit in locul in care au luat sange aproape 2 sapt....de-asta mi-a fost si sila sa merg, dar n-am avut incotro. Nu inteleg cum in clinicile private la cate analize am facut nu am avut nici macar o mica vanataie....macar acul aici la Institut parea steril ... Bine ca s-a terminat :)

Bafta!

Alina


CORECTIE !
Dupa America House, imediat ce se termina cladirea, se face DREAPTA n u stanga, sorry !

Alina


#27
mmbaciu

mmbaciu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 iulie 2011 - 14:42

Pentru cele interesate sa efectueze dozare anticorpi A, in cele ce urmeaza scriu ultimele informatii privind preturile si locatiile unde se poate face recoltarea si analiza fiind in situatia de a efectua am obtinut aceste informatii in data de 06.07.2011, astfel :
- La institutul de hematologie se face in fiecare zi de luni pana vineri in intervalul orar : 7.30-10.30, rezultatul se da vineri si costa 144 ron
- La medsana nu se efectueaza.
- La sanador fara programare in orice zi interval orar 9.00-20.00 costa 65 ron
- La Medlife in orice zi interval orar 9.00 – 19.00, inlusiv sambata pana la 12.30. si costa 25ron


#28
pam_pam

pam_pam
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 14:33

atentie, la medlife pentru grupa o nu se fac determinari, pentru celelalte grupe 25 lei


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -