Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CONSTANTA (96)


201 raspunsuri la acest subiect

#191
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 20:18

Alina si Angelique,v-am admirat puii,voiam s-o scriu mai pe larg,dar daca nu zic nimic sa nu considerati nepasare...din pacate,acum nu apuc sa va adresez toate complimentele pe care le merita;am citi si povestea nasterii lui Pupi.

fug,chiar nu mai pot sa stau



Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicuta

http://tickers.Ticke.../k/6333/age.png

http://tickers.Ticke.../k/c8cd/age.png

#192
AngeliquedeS

AngeliquedeS

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 13:10

Sanziana, mamacita, multumesc de aprecieri, va dati seama cum creste inima in mine [il]



Noi ne preagatim acum de botez, il facem pe 2 martie la Rustic.



Pupaaam!!!



________________________



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)



Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi [copil]



noi 2, poze, luni de miere...[9cer],

Mare, Munte, Flori



#193
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 14:12

Salut!

Multumim pentru arecieri.

Ca sa le raspund Sinzianei si mamacitei, Teo nu a mai vrut tatzi de la 4,5 luni, a fost o perioada cand v-am spus ca stagnat o luna si nu a luat nik in greutate, asa ca am inceput cu lapte praf de la 3 luni, tatzi doar noaptea, de la 4 luni am inceput sa-i dau sucul de morcov, apoi mar si portocala. De la 5 luni papam supa de legume (morcov, telina, patrunjel, pastarnac) la care am adaugat treptat dovlecel, cartof, carnita, ficatel, acum urmeaza oul. Tot pe la 5 luni i-am introdus cerealele - seara, acum o saptamana am inceput sa-i dam si iaurt in care ii pun cereale sau biscuite ras. Cam asta mananca Teo acum, ii alternez zilele cu carnita/ficat cu cele cu supa simpla. Legumele pasate le las piure, iar inainte de acesta ii dau cateva linguritze de supa strecurata de legume, ca sa se invete copilul cu doua feluri de mancarica la pranz. [:D]



we placut!



poze si filme cu noi

tot noi[foto]



[pup]



Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [copil] (5 aug 2007)



Tudor Gheorghe - Dorul calator





#194
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 18:51

Buna, fetelor.

Sanzi, merci de urari, dar sa stii ca inca nu mi-a zis sexul, sa dea domnul sa ai gura aurita, ca eu fetita imi doresc mai mult(iar[:D])Am vazut pozele de la ziua lui David, si am vazut-o si pe Bianca Tatianei acolo, alaturi de multi alti copii frumosi...iar tu ai un flacau maaaare si frumoooos!

Cami, si eu am vazut filmuletul, scumpe fetele tale; eu si Sofia suntem fane ale filmuletului de la spital, pe care Sofi l-a luat model de viata, dar declara ca ea nu va veni doar in vizita la mine la spital, ea vrea sa stea acolo, cu mine si cu bebe[:D]..nu concepe sa stea cateva zile acasa cu tati, ea vrea in spital, cu mine...sper sa inteleaga pana la vara si sa nu faca scandal prea mare atunci![bang]

Adriana, desi este in zona mea, eu nu stiu nika de acea gradinita. Banuiesc ca e o gradi particulara? pt ca tarifele de la particulare mi s-au parut destul de mari in toamna, cand am cautat eu gradi pt Sofi...nu neg faptul ca au conditii, dar sunt multe gradinite de stat care arata impecabil si au educatoare super ok. Dar daca tu te-ai hotarat pe particulara, succes!

O saptamana buna va doresc tuturor.





MADALINA [gravi] 13+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)

#195
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 19:13

quote:
Originally posted by AngeliquedeS
Sanziana, mamacita, multumesc de aprecieri, va dati seama cum creste inima in mine [il]Noi ne preagatim acum de botez, il facem pe 2 martie la Rustic.Pupaaam!!!
Si noi, pe 1 martie, cand subsemnata schimba si prefixul(40 ani[alcool]).A,la"New Safari",unde i-am facut si lui Alexut si a iesit super,de ne-au furat si altii modelul[:D]Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicutahttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.pnghttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;86/st/20070722/n/Anabela/dt/-4/k/c8cd/age.png

#196
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 19:15

madalina, nicidecum nu e particulara.nici eu nu vreau la particulara.stiu ca e si in zona mea.e vorba de gradinita M.A.P.N.-ului si sotul lucreaza in armata iar colegii i-au zis ca sunt multumiti de ea.dar am zis ca poate stiti ceva de ea.eu merg abia in martie sa fac cerere asta daca imi convine cum arata, cum e cu vacantele.etc.

adriana&[aerob]razvan 01.11.2004


#197
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 10 februarie 2008 - 21:31

quote:
Originally posted by mamacita
quote:
Originally posted by AngeliquedeS
Sanziana, mamacita, multumesc de aprecieri, va dati seama cum creste inima in mine [il]Noi ne preagatim acum de botez, il facem pe 2 martie la Rustic.Pupaaam!!!
Si noi, pe 1 martie, cand subsemnata schimba si prefixul(40 ani[alcool]).A,la"New Safari",unde i-am facut si lui Alexut si a iesit super,de ne-au furat si altii modelul[:D]Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicutahttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.pnghttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;86/st/20070722/n/Anabela/dt/-4/k/c8cd/age.png
Distractie placuta pe 1 si 2 martie. Cred ca aveti emotii [:D].mamacita va fi distractie la puterea a doua. [;)]mada, tinand cont de faptul ca am stat doar 3 zile in spital, Alex a venit la mine doar cand m-a externat, tocmai din acelasi motiv: nu ar fi dorit sa plece de la mine. In zilele acelea a stat pe la bunici, fiindca tati era pe drumuri intre spital, casa, primarie etc. [:D] Din cate vad se intoarce iarna. [bang] Cine stie cata zapada vom gasi maine dimineata! [*]Succes gradinarilor si scolarilor in noul semestru! Studentilor, vacanta placuta! [:D][;)]poze si filme cu noitot noi[foto][pup]Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [copil] (5 aug 2007)Tudor Gheorghe - Dorul calator

#198
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 11 februarie 2008 - 01:24

Camelia,chiar ca avem emotii;multumim pentru urari.

ps:cand ai timp,please arunca un ochi la"Gradinite constantene",te-am rugat ceva,doar daca se poate...



Roxana,eu iti resimt lipsa,care intru asa rar,darmite harnicele topicului...Ce mai faceti,Patrick cum e?



Mav,spuneai ca ai fost f.multumita de gradinita,dar imi amintesc ca Sebi se imbolnavea des si serios;era o problema de gradinita sau de imunitate?Oricum,el e un istet,din ce mi-am putut da seama,din povestiri,si cred ca mai mult este aportul vostru decat al educatoarelor...



Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicuta

http://tickers.Ticke.../k/6333/age.png

http://tickers.Ticke.../k/c8cd/age.png

#199
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 11 februarie 2008 - 10:36

Adriana, despre Gradinita "Calutul de mare" am inteles ca este f. buna. Daca noi nu ne-am fi mutat sediul, acolo mi-as fi dus si eu copiii. E gradinita Academiei de marina (nu stiu daca oficial sau nu). Am colegi/colege care au avut copiii acolo si am auzit numai lucruri bune despre ea.

Pupici!
Cornelia

#200
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 11 februarie 2008 - 11:41

poftiti la capitolul

97

sper din tot sufletul sa fei mai plin de viata.

[ruga] Doamne ajuta!







Tot noi





Si ingerii au nevoie de ajutor








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -