Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (52)


198 raspunsuri la acest subiect

#191
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 14:42

Mirelus, te inteleg perfect ca esti ingrijorata,ai trecut prin prea multe si e imposibil sa fii relaxata. AI sa vezi ca toata sarcina o sa stai cu inima cit un purice si o sa te stresezi din orice. Eu zic sa iei tratamentul recomandat de medicul tau, adica duphastonul, si sa incerci sa te relaxezi pe cit posibil. M-ai intrebat zilele trecute de aspenter, si imi cer scuze ca abia acum iti raspund. Eu am luat aspenter la sarcina de anul trecut, o pastila pe zi. L-am intrebat pe medicul de atunci daca e in regula, si a zis ca nu are ce sa strice, asa ca am luat vreo citeva saptamani. Mai mult de atit nu ai ce sa faci. Dupa sarbatori du-te din nou la ecografie, si eu sunt sigura ca ai sa vezi inimioara lui bebe.

Slimatei, felicitari pentru micuta Stefania!!!! Sa fie sanatoasa si frumoasa si sa va bucurati de ea!

Michelle, cred ca acum esti tare fericita, alaturi de parintii tai. Iti doresc sa reusesti sa te relaxezi si sa petreci citeva zile de vis!

Flavia, ma tot gindesc ce de bunatati trebuie sa faci tu de Craciun!!! Eu anul acesta nu o sa ma duc la parintii mei la Braila, asa ca eu probabil ca o sa maninc mai mult prin oras![V]

Laurica, sa stai cuminte, sa nu-i vina bebelusului vreo idee acum de Craciun sa-si cunoasca parintii mai repede!



Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)



POZE

#192
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 15:09

Teodora[pup] multumesc frumos ca incerci sa ma ajuti![flo] Intra-devar,si pe mine m-a mirat asocierea Duphaston-ului cu Utrogestan-ul.Referitor la eco,acum si-a luat unul performant fata de cel pe care il avea si am vazut ca face si eco morfo-fetala.

M-am gandit sa merg totusi si la dr Tutunaru,mersi de sugestie!

Multi [:X][:X] pentru baietelul tau!



Cristina [pup] zici sa iau Duphaston si sa renunt la Utrogestan?Sau ambele?Hai ca te-am zapacit,imi cer scuze!

Ma gandesc sa iau Duphaston cum i-a dat Irdei,2 dimineata si 2 seara si sa renunt la Utrogestan!

Ai dreptate,mai mult de atat chiar nu pot face.Mai bine mai stateam putin si mergeam dupa sarbatori ca numai de asta nu-mi arde acum!

Oricum,m-am cam enervat aseara![toanerele E necesara o schimbare!








Mirela[flo]

Our little Miracle![copil]

In asteptarea Craciunului! [pegeam]

#193
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 15:25

Mirela, sincera sa fiu eu intelesesem ca ti-a schimbat utrogestanul cu duphaston. Adica tu zici ca el ti-a recomandat sa le iei pe amandoua??? Esti sigura ca ai inteles tu bine? Nu ai putea sa il suni sa il mai intrebi odata? Ca sincer, asa ceva nu am mai auzit.

Eu acum iti zic cum mi-a spus mie doctorul meu (Filipescu de la ELias,in care am mare incredere). El mi-a dat sa iau duphaston pana am ramas insarcinata si apoi mi-a spus sa il schimb cu 6 utrogestan pe zi.Dar sa le iei pe amandoua chiar nu cred ca e in regula. Acum, pana dupa sarbatori oricum nu ai ce sa faci mai mult si la cine sa mai mergi, ca banuiesc ca nu mai lucreaza nici un doctor la cabinetele private. Asa ca incearca sa te linistesti si vezi tu dupa sarbatori la ce doctori mai mergi. Tutunaru e o idee foarte buna. A facut minuni cu tratamentul lui de sustinere. Poate ai putea chiar sa ii dai lui un telefon acum, sa il intrebi si pe el de asocierea duphaston+utrogestan si sa vezi ce te sfatuieste.



Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)



POZE

#194
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 15:28

Da,sunt sigura,mi-a scris pe reteta,Duphaston,o tb/8 ore si Utrogestan 4/zi.Cam aiurea! [alcool]

M-am hotarat!Am sa incerc sa merg la Tutunaru!

Mersi mult pentru tot!






Mirela[flo]

Our little Miracle![copil]

In asteptarea Craciunului! [pegeam]

#195
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 15:50

Mirelus[pup] si eu zic sa renunti la utrogestan. Si sa iei duphaston 2 dimineata si 2 seara. Nu-si au rostul impreuna, ptc fac acelasi lucru, amandoua fiind progesteron (unul natural si unul sintetic). Fa-ti repede programare la Tutu si mergi, de acum, la el.

Slimatei[bis] felicitari pt Stefania! Sa creasca mare si sanatoasa, iar tu sa ai o recuperare rapida!

Cristina[pup] incerc sa stau cat mai cumintica, dar nu-mi prea iese (si acum sunt in plina curatenie de Craciun),.

Dimineata m-am trezit la 5,30 cu durere de spate si nu am mai putut adormi, din cauza ei! Ma durea pe oricare parte incercam sa stau! M-am speriat, ca m-am gandit c-or fi dureri de nastere[:D] Dar au trecut!

Aseara trebuia sa merg la ctrl, dar am sunat prea tarziu si plecase dr mea. De acum luni merg la spital.




[ruga] [gravi]38+ [am] AMR 2 saptamani[bis]

Poze Laura

Puiul nostru drag

Sarcina 2007

#196
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 16:03

Slimatei FELICITARI DIN INIMA! Sa iti traiasca fetita si sa te bucuri de ea!Bravo, ai reusit![dual]

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

#197
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 17:29

Nu am acum timp sa va scriu la fiecare pt ca sunt la munca.....dar veste buna e ca azi e ultima zi....mai vin la anul asa ca trag tare acum...
Felicitari prospetelor mamici...sa fie fericite si sa se bucure de puiutii lor!!!!!!!!!!!!!!
Va pup pe toate si mai vb pana la Craciun caci o sa intru de acasa!
Atat vreau sa zic..
Blueeyes incerca si varianta lui Tutu......si in nici un caz nu lua si utro si duphastan....ia numai utrogestan eventual cate 2 ovule de 3 ori pe zi.....o sa fie bine sunt sigura!

Cristina ana de cate ori intru nu pot sa nu ma uit la pozele tale care sunt atat de frumoase......tu si bebele sunteti niste frumosi.


Pepsi [dual]


gata fug.............


Visez la ziua cand voi fii [gravi]
http://tt.lilypie.com/zGaKp2.png

#198
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 17:39

Dragele mele, sunt tare ocupata, sper sa reusest deseara sa intru sa citesc din urma si sa va raspund.[pup]

Am deschis capitol nou aici.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!



Se apropie Craciunul...Sarbatoarea Miracolelor !



Lau-Meli [8**] si [biz]



Speranta moare ultima...

Poveste

Doi zapaciti!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -