Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Perlutele Teodorei


197 raspunsuri la acest subiect

#21
ina78

ina78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.545 mesaje

Postat 21 decembrie 2007 - 18:35



E mortala ... am ris cu lacrimi.



Mai scrie.



eu - Ina



[gravi] - puiutul meu

#22
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 12:25

Gina bb tau e micut ca asa era si Teo la lunile lui (1 an si 6 luni) dar acum sunt curioasa cum va reactiona.

Ina ma crezi ca la cate face si la cate zice si uit?

Sa vedeeti cum face si cu parulca acum il las sa creasca ca deh e domnisoara si lasa capul pe spate si il misca dintr-o parte in alta ca sa-si simta parul pe spate radem de ea ca mai si face cu ochii nici nu stiu sa va explic de parca e mare doamna[:-)))].

M-am intalnit cu o fosta colega de unde am lucrat si vroia sa o bage putin Teo in seama si binenteles ca Teo a mea se uita cu coada ochilor la ea si numa zambea asa stiti cum se zice "pe sub mustata" si daca o intreba ceva Teo schimba subiectul repede dar vorbea numai cu moasasa .



Am fost la mosii ei si Teo cand o imbracam ii spune la Mirela (moasasa) "vi si tu cu noi" si ea ii spune ca nu o lasa Alex. Ei si o intreb ca ce face? si ea zice "il bat asa" si cu mana dirija cum il bate si dupa ce am terminat de imbracat directuia la el si inccepe sa-l ia la bataie ca doar na cine ii da cornite ,Alex cu Mirela. Asa ca tot ei si-o si primesc. Dar dupaceea ia pupat si am plecat.



Daca imi caut ceva in dulapul cu "surprize" asa ii spun eu pentru ca acolo imi tin parfumurile si tot ce tine manechiura,pedichiura ,si tot ce tine de machiaje. Ehei si daca cumva din grsala il las putin deschis uau cand ma intorc vad ca parca ceva lipseste ha pai ficamea imi ia din parfumuri ca doar zice ca sunt ale ei si daca ajunge la rujuri sa vedeti ca fain s4e da .... pai mai ajunge dunga si pana la nas si pe barba si oai ce fainai fata mea asa ca tre sa le tin toate sub cheie ca de nu s-ar putea sa nu mai am [bang]



Ieri vorbesc la telefon cu Mirela si imi zice ca sunt prea severa cu fata ei pai daca o las de pe acum cine stie ce va face mai tarziu mai si e fata. La care ea imi zice razand "pai tu Mona eu faceam fitzele astea cand deja eram mai mare" binenteles ca eu ce sa mai zic? Ficamea daca la 2 ani si jumatate face fitze si la haine si mai nou imi spune cum sa-i fac si parul ca de nu toata se ciufuleste si...[bang]. mai pai mai tarziu imi zice ca vrea cine stie ce masina...[batcap].



Ieri ma tot bate la cap sa-i dau carpa sa spele usa si ii dau o carpa uda si o arunca pe jos si o intreb ca de ce a aruncato si ea imi zice pai nu are detergent[bang]



Cand are nervi imi zice "hai sa plecam la babi (vecinamea) ca casa asta ii kkta"[bang]



Nu stiam de ce ficamea ii place sa mearga la wc. la vecinamea pai ca are oglinda chiar in fata budei si sta pe ea si se uita in oglinda si face numai grimase adica se stramba[bang]





mona&teo

NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE

DICTIONARUL COPILARIEI

PERLUTELE TEODOREI

#23
gina_butnaru

gina_butnaru

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.314 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 21:02

quote:
Originally posted by ramyteo
Gina bb tau e micut ca asa era si Teo la lunile lui (1 an si 6 luni) dar acum sunt curioasa cum va reactiona.Ina ma crezi ca la cate face si la cate zice si uit?Sa vedeeti cum face si cu parulca acum il las sa creasca ca deh e domnisoara si lasa capul pe spate si il misca dintr-o parte in alta ca sa-si simta parul pe spate radem de ea ca mai si face cu ochii nici nu stiu sa va explic de parca e mare doamna[:-)))].M-am intalnit cu o fosta colega de unde am lucrat si vroia sa o bage putin Teo in seama si binenteles ca Teo a mea se uita cu coada ochilor la ea si numa zambea asa stiti cum se zice "pe sub mustata" si daca o intreba ceva Teo schimba subiectul repede dar vorbea numai cu moasasa . Am fost la mosii ei si Teo cand o imbracam ii spune la Mirela (moasasa) "vi si tu cu noi" si ea ii spune ca nu o lasa Alex. Ei si o intreb ca ce face? si ea zice "il bat asa" si cu mana dirija cum il bate si dupa ce am terminat de imbracat directuia la el si inccepe sa-l ia la bataie ca doar na cine ii da cornite ,Alex cu Mirela. Asa ca tot ei si-o si primesc. Dar dupaceea ia pupat si am plecat. Daca imi caut ceva in dulapul cu "surprize" asa ii spun eu pentru ca acolo imi tin parfumurile si tot ce tine manechiura,pedichiura ,si tot ce tine de machiaje. Ehei si daca cumva din grsala il las putin deschis uau cand ma intorc vad ca parca ceva lipseste ha pai ficamea imi ia din parfumuri ca doar zice ca sunt ale ei si daca ajunge la rujuri sa vedeti ca fain s4e da .... pai mai ajunge dunga si pana la nas si pe barba si oai ce fainai fata mea asa ca tre sa le tin toate sub cheie ca de nu s-ar putea sa nu mai am [bang] Ieri vorbesc la telefon cu Mirela si imi zice ca sunt prea severa cu fata ei pai daca o las de pe acum cine stie ce va face mai tarziu mai si e fata. La care ea imi zice razand "pai tu Mona eu faceam fitzele astea cand deja eram mai mare" binenteles ca eu ce sa mai zic? Ficamea daca la 2 ani si jumatate face fitze si la haine si mai nou imi spune cum sa-i fac si parul ca de nu toata se ciufuleste si...[bang]. mai pai mai tarziu imi zice ca vrea cine stie ce masina...[batcap]. Ieri ma tot bate la cap sa-i dau carpa sa spele usa si ii dau o carpa uda si o arunca pe jos si o intreb ca de ce a aruncato si ea imi zice pai nu are detergent[bang]Cand are nervi imi zice "hai sa plecam la babi (vecinamea) ca casa asta ii kkta"[bang] Nu stiam de ce ficamea ii place sa mearga la wc. la vecinamea pai ca are oglinda chiar in fata budei si sta pe ea si se uita in oglinda si face numai grimase adica se stramba[bang]mona&teoNASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOAREDICTIONARUL COPILARIEIPERLUTELE TEODOREI
Pupici multi! Nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie si la noi peste 1 an. [pup][pup][pup]Mama lui Razvan-AndreiTicker[aerob]Poze Razvan, mami si altele[copil][mamica][floare3] Filmulete[RO]"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

#24
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 12:48

Gina nu gandi ca gandesti degeaba doar asteapta ca si eu credeaam ca daca ii racusor ii mai linistita si nu e chiar asa. Ai sa vazi [:D]





mona&teo

NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE

DICTIONARUL COPILARIEI

PERLUTELE TEODOREI

#25
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 23 decembrie 2007 - 13:47

Ieri am fost pe la mosi si inainte sa plecam ficamea ia de pe masa o jumatate de feliuta de paine si cum la mosasu ii place sa se rada de ea ii spune sa puna painea la loc si de ce ii mananca painea .Ficamea nimic se intoarce cu spatele la el si incepe sa manance. In fine, plecam cu ei cu masina pana la un supermarchet si pe masina ne trezim cu Teo ca ii spune la mosasu "Alecs ciuda ciuda ca ti-am mancat pita"[:D].



In magazin ii dau un ou kinder si dupa ce il mananca mai imi cere unul dar i-am zis ca daca ii mai iau unul sa nu il mai desfaca si m-a inteles. Pe cand trecem pe la standu de dulciuri ii mai iau ceva si numai ma trezesc cu Teo ca ridica mana sa arunce oul si il iau repede de la ea din mana si imi zice "asta nu-i mai bun".[:D]



Aseara face un "partz" si zice "hopa"[:D] Si ma trezesc cu ea ca zice "of nu mai pot ,nu mai pot" si repede o intreb "ce mami ce s-a intamplat?" si ea imi zice razand "nu mai pot tage una"[bang]





Noi i-am promis ca daca se culca si ii cuminte vine mosul cu bradul si numai ma trezesc cu Teo a mea ca se trezeste peste noapte si zice "mami nu a venit mosu"[bang] ca doar noi nu am facut bradul.



"Teo cum face mosu?" o intrebam si ea "ho ho ho" "si mai cum?" "uite asa ponc ponc" si bate cu pumnul de masa "da el bate la geam asa ponc ponc".



Se juca cu vasutele ei si imi ofera o cana cu :"na mami ia o bele" si ii zic" nu pot mami ca am treaba si mami nu bea bere" iar ea se intoarce dupa cateva secunde si imi zice "atunci ia un lapte"[batcap]





Aseara ii spun ca "sa vedem cine adoarme primul ii aduce mosul brad"

si ficamea inchide ochii si la un momentdat eu cu Tibi ne tot uitam la ea crezand pe bune ca se culca si zambeste si zice "eu am dolmit plima"[bang]



Azi noapte imi face febra[bang] si ii pun comprese cu otet si apa si ii pun la picioare si ii pun la cap dupa cateva secunde imi zice dar nu deschide ochii "mami piltu asta cam pute" (mami spirtu asta cam pute)[bang] si o arunca jos.







mona&teo

NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE

DICTIONARUL COPILARIEI

PERLUTELE TEODOREI

#26
gina_butnaru

gina_butnaru

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.314 mesaje

Postat 25 decembrie 2007 - 15:13

quote:
Originally posted by ramyteo
Ieri am fost pe la mosi si inainte sa plecam ficamea ia de pe masa o jumatate de feliuta de paine si cum la mosasu ii place sa se rada de ea ii spune sa puna painea la loc si de ce ii mananca painea .Ficamea nimic se intoarce cu spatele la el si incepe sa manance. In fine, plecam cu ei cu masina pana la un supermarchet si pe masina ne trezim cu Teo ca ii spune la mosasu "Alecs ciuda ciuda ca ti-am mancat pita"[:D]. In magazin ii dau un ou kinder si dupa ce il mananca mai imi cere unul dar i-am zis ca daca ii mai iau unul sa nu il mai desfaca si m-a inteles. Pe cand trecem pe la standu de dulciuri ii mai iau ceva si numai ma trezesc cu Teo ca ridica mana sa arunce oul si il iau repede de la ea din mana si imi zice "asta nu-i mai bun".[:D]Aseara face un "partz" si zice "hopa"[:D] Si ma trezesc cu ea ca zice "of nu mai pot ,nu mai pot" si repede o intreb "ce mami ce s-a intamplat?" si ea imi zice razand "nu mai pot tage una"[bang]Noi i-am promis ca daca se culca si ii cuminte vine mosul cu bradul si numai ma trezesc cu Teo a mea ca se trezeste peste noapte si zice "mami nu a venit mosu"[bang] ca doar noi nu am facut bradul."Teo cum face mosu?" o intrebam si ea "ho ho ho" "si mai cum?" "uite asa ponc ponc" si bate cu pumnul de masa "da el bate la geam asa ponc ponc".Se juca cu vasutele ei si imi ofera o cana cu :"na mami ia o bele" si ii zic" nu pot mami ca am treaba si mami nu bea bere" iar ea se intoarce dupa cateva secunde si imi zice "atunci ia un lapte"[batcap]Aseara ii spun ca "sa vedem cine adoarme primul ii aduce mosul brad"si ficamea inchide ochii si la un momentdat eu cu Tibi ne tot uitam la ea crezand pe bune ca se culca si zambeste si zice "eu am dolmit plima"[bang]Azi noapte imi face febra[bang] si ii pun comprese cu otet si apa si ii pun la picioare si ii pun la cap dupa cateva secunde imi zice dar nu deschide ochii "mami piltu asta cam pute" (mami spirtu asta cam pute)[bang] si o arunca jos.mona&teoNASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOAREDICTIONARUL COPILARIEIPERLUTELE TEODOREI
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Mama lui Razvan-AndreiTicker[aerob]Poze Razvan, mami si altele[copil][mamica][floare3] Filmulete[RO]"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

#27
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 25 decembrie 2007 - 19:14

In primul rand pupici la toti copiii din lumea asta!



Ca sa scapam de ea ca sa putem face bradul dam fetita la vecinii nostri (la care Teo le zice mosu si babi) si ea avea bradul facut in camera mare dar intrand in camera mica a vazut o hartie goala de la bomboane de craciun si ii spune "asta cine a mancato?" si vecina "pai mosu asta" Teo "mie nu mi-a lasat nici una?" vecina "ba da dute dincolo ca sub bradut mai sunt cateva bomboane" se duce Teo a mea si gaseste bomboanele la care vrea sa le ia pe toate si vecina ii spune "pai nu le lua pe toate mai lasami si mie" si Teo serioasa isi ia in mana lasa una pe masa si ii zice "nu le-am luat pe toate ti-am lasat si tie"[bang]



mona&teo

NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE

DICTIONARUL COPILARIEI

PERLUTELE TEODOREI

#28
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 26 decembrie 2007 - 22:50

Mai nou daca o intrebi ceva si nu stie sa-ti raspunda zice "aaaa ...stai pic"



Daca ii raspunzi la o intrebare ea zice "a" si eu "b" si ea "i" spunem alfabetul cum stim si noi.



A primit un bebe de la mos Craciun si imi zice "bebele asta nu ii baiatel da, nici fetita" iar eu o intreb ca ce e atunci? si ea imi zice "e bebe"[biz]



Se uita la globuletele de pe brad si ii spune Tibi sa aibe grija sa nu le sparga ca sunt a lui mosu si fata vine la mine si imi zice "chiar sunt globuletele tale?" binenteles ca ma uitam la Tibi cam incruntata ca nu intelegeam de ce i-a spus fetii ca globurile sunt de la noi si nu de la mosu si Tibi il bufneste rasul si imi zice ca de fapt el i-a spus ca sunt a mosului.[bang] era sa ma cert cu Tibi care nu era vinovat cu nimic.



O colinda pe o matusa de a ei si aia scoate 5 lei sa-i dea si Teo ii zice "mai da-mi una"[bang]



Sta in pat si cica vorbeste cu mosul "mosule mai ai bebe?" [bang]



Dupa ca ce si-a dorit asa de mult inca un bebe ea acum se joaca cu o masinuta cu telecomanda.[bang]



Acum imi zice cica o poezie "bradule, bradut dragut

Ninge peste tine nu peste mine

Hai in casa mea undei cald si bine

pom de anu nou nu te mai fac

o ce bucurie

cu beteala nu te mai imbrac

si stelute o mie"

Pai la fata nu ii mai trebuie bradut ca doar are[bang]



mona&teo

NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE

DICTIONARUL COPILARIEI

PERLUTELE TEODOREI

#29
ramyteo

ramyteo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.256 mesaje

Postat 31 decembrie 2007 - 18:40

Ma duc si eu la toaleta si ficamea tusti dupa mine cu un telefon mobil cu clapeta dar de jucarie si o intreb ca ce face dar ea se propteste de perete si pune telefonul sa sune iar apoi raspunde si zice "alo da da ,bine pai o culc pe mami " si imi face semn cu mana sa tac si cu degetul zice stt si continua "bine ,bine pa " si tacticoasa inchide cu aceeasi mana in care tinea telefonul si o intreb "cu cine ai vorbit mami?" si ea imi zice foarte serioasa "cu seful meu" si pleaca[bang].



Se duce la vecinamea si vine o alta vecina la ea si o intreaba pe Teo ce face? ea se juca cu niste hartii si le baga intr-o plasa iar ea ii raspunde "alanjez acte pentu sefu meu"[bang]



Mergem la cununie si dupa ce ofiterul termina ce trebuia sa le zica ficamea striga cat o tine gura "no pa noapte buna!"[bang]



Pentru cununie o aranjez si pe ea ca doar o fata are mama si ii dau parul cu fixativ si il arnjez si binenteles ca nu i-am mai pus caciula doar gluga ca sa nu i se strice freza si cu cine ne intalneam ea isi dadea gluga jos si numa intorcea capul si cu mana si-l zburle4a sa vada toata lumea cat ii ea de frezata[bis]



mona&teo



#30
gina_butnaru

gina_butnaru

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.314 mesaje

Postat 31 decembrie 2007 - 19:20

quote:
Originally posted by ramyteo
Mai nou daca o intrebi ceva si nu stie sa-ti raspunda zice "aaaa ...stai pic"Daca ii raspunzi la o intrebare ea zice "a" si eu "b" si ea "i" spunem alfabetul cum stim si noi.A primit un bebe de la mos Craciun si imi zice "bebele asta nu ii baiatel da, nici fetita" iar eu o intreb ca ce e atunci? si ea imi zice "e bebe"[biz]Se uita la globuletele de pe brad si ii spune Tibi sa aibe grija sa nu le sparga ca sunt a lui mosu si fata vine la mine si imi zice "chiar sunt globuletele tale?" binenteles ca ma uitam la Tibi cam incruntata ca nu intelegeam de ce i-a spus fetii ca globurile sunt de la noi si nu de la mosu si Tibi il bufneste rasul si imi zice ca de fapt el i-a spus ca sunt a mosului.[bang] era sa ma cert cu Tibi care nu era vinovat cu nimic.O colinda pe o matusa de a ei si aia scoate 5 lei sa-i dea si Teo ii zice "mai da-mi una"[bang]Sta in pat si cica vorbeste cu mosul "mosule mai ai bebe?" [bang]Dupa ca ce si-a dorit asa de mult inca un bebe ea acum se joaca cu o masinuta cu telecomanda.[bang]Acum imi zice cica o poezie "bradule, bradut dragutNinge peste tine nu peste mineHai in casa mea undei cald si bine pom de anu nou nu te mai fac o ce bucuriecu beteala nu te mai imbracsi stelute o mie"Pai la fata nu ii mai trebuie bradut ca doar are[bang]mona&teoNASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOAREDICTIONARUL COPILARIEIPERLUTELE TEODOREI
E tare, ce sa mai zic! [pup][pup]Mama lui Razvan-AndreiTicker[aerob]Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul) [copil][mamica][floare3] Filmulete (Avem si filme noi!) [RO]"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -