Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina 24


294 raspunsuri la acest subiect

#281
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 14:28

LA MULTI ANI pentru toate Elenele si Costantini!!



Mai stiti ceva de Mari??? Fetitele sunt bine???

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#282
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 14:47

Danangie-imi pare rau sa aud cat de deprimata esti...stiu ca e greu si stiu ca ti-am mai spus dar asa am fost si eu,nu credeam ca voi mai putea face dragoste cu sotul meu,nu suportam nici eu sa ma atinga sau sa fie aproape,nu vroiam sa ies din casa,nu mai conta nimik...apoi mi-am dat seama ca nu pot continua asa si am inceput sa ma ocup din nou de mine,am inceput sa fac curat exagerat,am inceput sa imi ocup timpul apoi am vazut ca durerea este tot acolo si mai plangeam pana nu mai puteam dar intr-o zi mi-am dat seama ca voi fi putin mai bine cand voi avea un copilas si acum atentia mea se orienteaza in aceasta directie,dupa cum vezi incerc din nou,imi tresara inima numai la ideea ca as putea fi gravida,apoi cand vine cm ma apuca plansul,apoi astept sa treaca si din nou o iau de la capat.cand vei ramane gravida vei stii ca nu ai voie sa te consumi,te vei gandi le bebe,la alimentatie,la tine,la sot...si totul va fii putin altfel.Incearca sa te destinzi putin,ridica jaluzele si uita-te ce frumos e afara,un motiv sa iesi putin la plimbare,sa te gandesti si sa incerci sa mergi mai departe,vino acasa aranjeaza-te si fa o seara frumoasa cu sotul tau...eu stiu ca iti vei reveni,fiecare fata care scrie si a scris aici si-a revenit catusi de putin pt ca a vorbi despre starile tale este PRIMUL pas.Bineinteles ca vei avea tentative de a da inapoi ,de a renunta dar stii ca nu te vom lasa noi,cele care intelegem in totalitate ceea ce simti.si mie imi e greu si ma doare sufletul si mai plang sa stii...dar nu ma las pentru ca imi doresc prea mult.Ceea ce ti s-a intamplat tie si persoanelor dragi nu este drept dar ce putem FACE?Raspunsuri la intrebarile noastre nu primim si dreptate nu mai este demult crede-ma!Ai grija mare de tine![pup]



SUFLETEL te asteptam

#283
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 14:58

MICHELLE iti multumesc mult.....tare mult as vrea sa nu mai fiu asa patetica......sa nu mai fiu asa plangacioasa.......cumnata mea cea mica.......(nu cea care a pierdut sarcina)....nici macar nu mai suporta sa ma auda asa depresa. Si asta ma intristeaza si mai tare ca abia acum imi dau seama care imi sunt prietenii. Stii....macar daca as avea un obiectiv pentru care sa lupt.....daca as fi stimulata de ceva ..........dar pana nu-mi vine CM sunt asa. Daca mi-ar veni CM as incepe sa ma analizez.....adica sa ghicesc cand va fi ovulatia......sa.mi dau seama dedurerea de spargerea a foliculului......dar asa sunt in asteptareeee. Nici astia de la spital nu ma chiama pentru laparascopie......cine stie cand ma chiama......oare e pacat sa faci curat daca e sarbatoare???



Sa dea D-zeu sa se intample minunea la tine. Sa fii calma si linistita ca sa se prinda.

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#284
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 15:07

quote:
Originally posted by danangie
MICHELLE iti multumesc mult.....tare mult as vrea sa nu mai fiu asa patetica......sa nu mai fiu asa plangacioasa.......cumnata mea cea mica.......(nu cea care a pierdut sarcina)....nici macar nu mai suporta sa ma auda asa depresa. Si asta ma intristeaza si mai tare ca abia acum imi dau seama care imi sunt prietenii. Stii....macar daca as avea un obiectiv pentru care sa lupt.....daca as fi stimulata de ceva ..........dar pana nu-mi vine CM sunt asa. Daca mi-ar veni CM as incepe sa ma analizez.....adica sa ghicesc cand va fi ovulatia......sa.mi dau seama dedurerea de spargerea a foliculului......dar asa sunt in asteptareeee. Nici astia de la spital nu ma chiama pentru laparascopie......cine stie cand ma chiama......oare e pacat sa faci curat daca e sarbatoare???Sa dea D-zeu sa se intample minunea la tine. Sa fii calma si linistita ca sa se prinda.POZELE MELE"]POZELE MELE[/url]
Draga mea o sa-ti vina Cm in curand si atunci vei avea alta"preocupare"si va mai trece timpul.e normal sa plangi si crede-ma ca eu am plans de numa si ieri aveam lacrimi in ochi cand vedeam atatia copilasi micuti la plimbare.Nici pe mine nu m-a inteles nimeni decat voi.eu sunt sigura ca iti vei reveni incet dar te rog ai grija de tine bine?SUFLETEL te asteptam

#285
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 15:09

ce-am facut?de ce nu-mi apare ce ti-am scris?[bang][bang][bang]



SUFLETEL te asteptam

#286
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 15:12

Danangie-iti spuneam ca e normal sa plangi si ca nimeni nu te va intelege mai bine decat cineva care a trecut prin asa ceva.O sa-ti vina Cm si atunci iti vei orienta atentia in alta parte si ai sa vezi ca va fii bine!Eu am facut putin curat astazi(nu am spalat si nici nu am calcat)dar cred ca nu e pacat daca afcem lucruri amrunte.te pup dulce



SUFLETEL te asteptam

#287
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 15:56

MICHELLE multumesc inca odata, mi-a facut bine sa ma descarc putin, ca in ultimul timp nu am cu cine vorbi. Sotul se si enerveaza.....sufera.....cumnata cea mica ( cu care am o confidenta particulara) nu ma suporta cand aud ca ma plang, imi zice ca exagerez. Cu sora......are si ea destule probleme ca sa le mai auda pe-ale mele......ma mai plang cu mama saraca........iti multumesc oricum. Stii acum m-am dus la baie. Si cand m-am sters cu hartia....era foarte alunecos. Si m-am "controlat". Am asa.....o secretie nu foarte abundenta alba laptoasa....si parca am mucusul ala de albus de ou. Sincer. Ca era exact ca albusul de ou. Doar ca era amestecat cu secretia asta laptoasa. Oare e posibil sa ovulez cat de curand? E un semn bun, nu? Eu oricum nu ma bucur ca ovulez ca sa prestez...........ma bucur ca organismul incepe sa-si revina. Ok, am sa astept rabdatoare, (chiar daca sunt sigura ca nu va fi asa), CM si pe urma vom vedea. Te pup si D-ne ajuta!!



Multumesc ca m-ai ascultat.

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#288
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 16:06

Danangie-nu ai pentru ce sa imi multumesti te ascult cu drag si incerc sa te ajut putin cat pot.dupa ceea ce descrii tu este clar ca ovulezi[pk]asta este fff bine!Eu vorbesc doar cu voi despre ceea ce simti ca stiu ca cei din jur oricat ar vrea nu ma inteleg.[pup]



SUFLETEL te asteptam

#289
badina

badina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 16:58

quote:
Originally posted by danangie
MICHELLE iti multumesc mult.....tare mult as vrea sa nu mai fiu asa patetica......sa nu mai fiu asa plangacioasa.......cumnata mea cea mica.......(nu cea care a pierdut sarcina)....nici macar nu mai suporta sa ma auda asa depresa. Si asta ma intristeaza si mai tare ca abia acum imi dau seama care imi sunt prietenii. Stii....macar daca as avea un obiectiv pentru care sa lupt.....daca as fi stimulata de ceva ..........dar pana nu-mi vine CM sunt asa. Daca mi-ar veni CM as incepe sa ma analizez.....adica sa ghicesc cand va fi ovulatia......sa.mi dau seama dedurerea de spargerea a foliculului......dar asa sunt in asteptareeee. Nici astia de la spital nu ma chiama pentru laparascopie......cine stie cand ma chiama......oare e pacat sa faci curat daca e sarbatoare???Sa dea D-zeu sa se intample minunea la tine. Sa fii calma si linistita ca sa se prinda.buna ,ma numesc adinaeste ptr prima data cand intru pe forumin oct 06 am pierdut sarcina de 23 saptin prezent am SOP si urmez un tratament cu metformin , ciclu este tot neregulat, nu am ovulatie deloc, si scum astept sa am menstruatie ptr a incepe stimularea ovulatiei cu clomifenas vrea sa vb mai multe, dar nustiu daca am nimerit bine ----- pe acest forumacum sunt la serv dar te rog da-mi si mie niste directii, daca am nimerit bine - ca tematica pe acest forummultumescPOZELE MELE"]POZELE MELE[/url]
bordeianu adina

#290
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 17:14

Fetelor am pus o poza(sper ca am reusit)[:D] cu trei teste de ovualatie sa va dati cu parerea(poza am facut-o doar azi).Primul test este facut vineri,al doilea sambata si al treilea azi!

Nu am reusit,ma las pagubasa!

SUFLETEL te asteptam

teste ovulatie


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -