Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-12


294 raspunsuri la acest subiect

#21
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 22:01

Eu nu vad de ce te-ar tine in spital cu o zi inainte de operatie. Inteleg ca dupa te tine o noapte acolo ca sa fie siguri ca totul e in regula, dar inainte mi se pare ciudat sa te tina. Oricum, o sa astept vezti de la tine cu nerabdare. Abia astept si eu sa fie saptamana viitoare deja.

#22
flori79

flori79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 22:01

Aerlilian, nu te stresa, trece si laparoscopia. Gandeste-te ca dupa, vei avea sanse reale de a ramane gravi[gravi]. Eu numai la asta ma gandesc si aproape ca de-abia astept sa o fac, sa am din nou sperante si sa ma anime numai ganduri bune. Nici macar nu trebuie sa te gandesti ca nu va fi bine. O sa vezi, dupa ce o vei face, vei rade de temerile tale de acum. Capul sus[bascket]!!!
RaluT si eu am avut ceva probleme cu netul si m-am simtit frustrata ca nu va puteam citi. Chiar provoaca dependenta DC.
Ioana, ma bucur ca infrumusetezi atmosfera pe la voi. Vin sa vad

flori

#23
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 22:11

Da,Flori,incerc sa ma alimentez cu ganduri bune,mi-am impus chiar sa consider ca voi pleca de acolo cu bebe in burtica si pentru asta nici un efort nu e prea mare.Va multumesc pentru incurajari![pup]

#24
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 22:19

Monica,si eu ma gandesc ca nu are sens sa ma tina de joi acolo,poate doar dimineata daca imi mai fac ceva analize...dar altfel,in conditiile in care nu-mi face clisma si iau acel Fortrans,pot rezolva problema acasa si sa ma duc vineri dimineata la prima ora,nu?

#25
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:05

Asa ar fi normal, sa speram ca te lasa sa dormi acasa. Cred ca stand in spital deja cu o noapte inainte te stresezi si mai mult.
Eu nici nu mai vreau sa ma gandesc la detalii ca parca cu cat aflu mai multe cu atat ma gandesc mai mult si nu e bine. Bine ar fi sa pot uita complet ce ma asteapta. Mai ales ca am si un examen peste vreo luna si ar trebui sa ma concentrez la invatat dar nu prea merge.



#26
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:20

Off,Monica...examen iti mai trebuia...Hai lasa,ca o sa fie bine...Eu cred ca sunt excesiv de sensibila zilele acestea...Sunt permanent cu nodul in gat,gata sa plang...Am mare noroc cu al meu sot.El care este un cerebral din cap pana-n picioare,gaseste sa-mi spuna niste vorbe dulci de ma topeste:"si ce daca nu ma vor lasa langa tine la spital,tu stii bine ca sufletul meu e langa tine mereu" sau"as vrea sa fiu eu in locul tau,sa nu te mai chinui tu,sa iau asupra mea toata suferinta..."...simt cum ma scurg...

#27
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:31

Bucura-te ca ai asa un sot care te sustine si care te poate face sa te simti mai bine in orice situatie. Mai ai putin si ai scapat.

Cu examenul m-am gandit si eu ca poate ar fi fost mai bine sa las operatia dupa, dar mi-am zis ca nu mai are rost sa mai aman nimic, acum cel mai important este sanatatea mea si sa pot avea copii cat mai curand. Sper sa fie ok si cu examenul, daca nu, o sa-l dau peste cateva luni inca o data.

#28
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:35

Aerlilian eu zic sa vorbesti cu dr care te opereaza sa nu stai o noapte in plus in spital. Intr-adevar si eu am fost cu o zi inainte, de dimineata, mi-a facut formele de internare, mi-a luat sange .. si gata, am plecat acasa. a doua zi direct la operatie. pai cum sa iei Fortrans si sa trebuiasca sa stai in spital ?? cred ca as fi innebunit sa ma duc din 10 in 10 minute la buda aia oribila [xx(][xx(][xx(][xx(][xx(] YACK !!!!



Fetelor, nu va mai stresati cu atata timp inainte, ganditi-va ca totul este pentru o cauza nobila, ca veti avea bb cat mai curand si ca e ca un medicament laparoscopia asta, rezolva muuuulte probleme si macar o sa stiti cum stati nu o sa mai orbecaiti pe aici aiurea [:D] A sunat cam urat dar e de bine oricum [grup]



Ralu am auzit si eu de piesa asta, sa ne povestesti cum a fost ca as merge si eu sa o vad. La ce teatru e ? Cu bufeurile stiu cum e asa ca nu mai zic nimic, te inteleg perfect !



Lucia te dadusem la disparuti si ma speriasem .. [cit] studioaso !!



Pupici !!!





[foto] [hippi]

#29
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:36

Cateodata cred ca suntem mai puternice decat stim noi insane...Ai sa vezi ca o sa fie bine cu amandoua.Operatia este saptamana viitoare,apoi cel putin o saptamana vei fi la refacere si vei sta in pat cu cartile in brate...Trebuie sa fie bine!Iti ramane ceva timp dupa operatie pentru tocit...Tu trebuie sa fii exemplul nostru:si departe de casa,si fara ai tai prin preajma,si cu probleme,si cu examen...Superwomen,fii tare!!!

#30
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 23:39

Boo,sa stii ca si eu am complexul wc-urilor,ma gandesc cu groaza sa fiu nevoita sa merg acolo...Iar chestia cu orbecaitul...chiar a sunat aiurea...Mi-ati cam intrat in sange si-mi curgeti prin vene!Nu orbecai,ma simt in lumina cu voi!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -