Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinita 234 - Zori de zi (Ghica Tei)???


2 raspunsuri la acest subiect

#1
Loreena

Loreena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 23 aprilie 2007 - 20:09

Cine are mai multe informatii despre gradinita nr 234 - Zori de zi Str. Pontonului (Ghica Tei)





Poze cu toata Familia



#2
fiona67

fiona67

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 198 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 12:30

L-am inscris pe baietelul meu la gradinita 234 "Zori de Zi", Ghica-Tei, grupa mijlocie. Mie mi s-a parut o gradinita ok, avea spre deosebire de altele program scurt 8.30- 12.30, fara masa.

Baietelul meu a fost repartizat la o educatoare tanara, tocmai iesita de pe bancile facultatii - Georgiana Nicoara.
Dupa nici 3-4 zile, pustiul meu mi-a spus cat tipa tanara educatoare de 21 de ani inca din prima zi: ca n-a stiut unde ii este dulapul; ca a gresit culoarea la colorat. Georgiana Nicoara tipa din orice motiv!

De fapt am auzit si eu vocea ei de amfiteatru cand veneam sa-l iau mai devreme de la gradi pentru cursurile de gimnastica si pentru prima oara mi-am pus problema : Ce-i mai important? Socializarea sau sa suporte vocea de soprana a tinerei educatoare Nicoara?! O voce intimidanta, puternica, care se adresa unei sali cat o camera de apartament de bloc, cu 10-12 copilasi.... Nu mai spun de aroganta de pe chipul ei, asta destinata noua, parintilor!
Am pus in balanta binele si raul si am decis ca e mai bine totusi pentru el sa stea printre copii de aceiasi varsta, i-am spus si lui asta si m-a ascultat. Nu refuza dimineata sa mearga la gradi dar ma intreba mereu: Mami, chiar trebie sa ma duc?!?! D-na Geogiana tipa mereu.....ca am colorat gresit....VERDE, VERDE DE LA BRAD!!! Ca vorbesc cu prietenii mei...ca vreau sa ma joc...vrea mereu sa fie liniste....

Iar acum cateva zile mi-a spus ca Georgiana Nicoara i-a dat o palma la fund!! De ce? Pentru ca la sala de sport, in timpul orei de joaca, a vrut sa se mai joace cu mingea. Georgiana i-a lipit una la fund fara sa clipeasca si i-a luat mingea. Adica nu-l lovesc eu si il loveste ea!!

Cand vorbeam cu baietelul meu despre gradinita si el imi spunea ca ii e cam frica de educatoare eu il intrebam: De ce?! Si el raspundea: Tipa tare, mami, si nu stiu ce poate sa faca daca se supara mai tare!!
Incercam sa-i explic ca este aparat de lege, si nicio educatoare n-are curajul sa loveasca un copil fiindca stie ca e fapta penala. Ei, uite ca pustiul meu a avut dreptate. Georgiana Nicoara, educatoarea absolventa a Facutatii de Stiintele Educatiei din Bucuresti, l-a lovit!

Intrebata de directoare a negat totul, chiar a jurat ca nu s-a intamplat nimic, dar 'ceva, ceva a fost', a zis si directoarea. Nici vorba de sanctiune, investigare a evenimentelor....deh, pentru o simpla palma la fund?!

Noi am decis pe loc sa ne retragem copilul de la gradinita 234 'Zori de Zi, Ghica-Tei.

Postul acesta este pentru mamicile care intreaba despre gradinitele din zona Colentina -Obor si nu gasesc niciun raspuns pe forumuri, asa cum nu am gasit nici noi.
Deci: Aceasta este experienta noastra la gradinita 234 'Zori de Zi', Ghica-Tei. Educatoare: Georgeta Nicoara.
O experienta pe care nu o doresc nici unui parinte care si-a propus o educatie frumoasa pentru copilul lui, plateste impozite, respecta legile si nu-si permite din pacate invatamant privat.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -