Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Fibrom uterin (18)


295 raspunsuri la acest subiect

#1
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 19:37


Capitolele precedente(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14)(15)(16)(17)Gravidutze sau cu bb :Rachel Owen,[copil]Mc Beal[copil] Nicoleta27,[gravi] Maryd,[gravi] Fanta,[gravi] Mada28,[gravi] GH, [gravi]Violetan,[gravi] Aurel_Cris,[gravi] Slimatei [gravi]linkuri importante:Diphereline vezi postare MadaSInformatii despre fibromAproape totul despre fibroame si aparatul genital al femeiiTratament_Noela (a se urmari textul marcat cu rosu)2 tratamente_Livia (a se urmari textul marcat cu verde)tratament ada_blinkuri despre embolizarenoi abordari terapeutice in tratamentul fibromului uterin-embolizarea arterei uterine ,infertilitatea si terapia endovasculara 1 Embolizarea arterei uterineRachel Owen - fibrom uterin subseros 9 cm,26 ani, embolizare, ramas insarcinata in scurt timp,bb nascut prin cezariana la termen frumos si sanatos[copil];fibromul nu a fost operatNicoleta27 - fibrom de 3/3 cm descoperit in aprilie 2005;pana in decembrie 2005 a crescut la 6/6 cm moment in care s-a decis pentru embolizare;in noiembrie 2006 a ramas insarcinata [gravi] ( la aproximativ un an dupa embolizare )Urmeaza cezariana la termen pe 18 august 2007Arinna - uter polifibromatos ,debut 30 de ani,in prezent 39 ani, metroragii menoragii cativa ani,noduli fibromatosi cu dimensiuni intre 2-5 cm, intramurali ;parere medici:fara posibilitati de bb,necesar histerectomie;recurs la embolizare in febr 2005 avand ca rezultat reducerea dimensiunii fibroamelor la 1-4 cm si oprirea mt si mn.Incearca bb din octombrie 2006.Oanalu - fibrom 8/8 cm, menoragii, metroragii, embolizare avand ca rezultat oprirea acestoraAGL - embolizare in 2007Carmenus - embolizareSylvya - embolizare?Giliola - embolizare in mai 20072 Miomectomie + miomectomie precedata de embolizare sau DipherelineMaryd - embolizare (2004) miomectomie clasica(2005) ,[gravi] (2007)Mcbeal - miomectomie, [copil]Fanta - miomectomie in anul 2004, nodul fibromatos de 5 cm intramural si submucos [gravi] (2007)Didi Edi - 28 ani, un fibrom intracavitar, 6 cm, descoperit la 27 ani;simptome:ciclu abundent,dureri in Z1,recomandare si recurs la miomectomie,operatie clasica,nu a ramas insarcinata anterior,doreste bb dupa refacere.Happyface - fibrom initial descoperit in 2005,peste 3 cm, la miomectomie(clasic) in 2007 avea 8,7/6,5,doreste bbOtilia Lia - miomectomie(clasic) 15 fibroame subseroase, unul de 8 cm,doua de 4 cm si restul sub 2 cm, doreste bbGreatanca - 32 ani - in urma unui control la varsta de 29 ani, s-a constatat existenta unui fibrom uterin; a urmat tratamente naturiste si hormonale ; medicii au considerat ca exista posibilitatea de a face bb dar nu a ramas insarcinata.A recurs la miomectomie, cand s-a constatat existenta a doua fibroame,unul de 10/15 cm, intramural,pliat si unul de 1/2 cm care bloca trompa stanga.Doreste bb dupa perioada de refacereBuburutza - fibrom 6 cm intracavitar, miomectomie, , laparoscopic doreste bb dupa refacereGiulia71 - 2 fibroame, miomectomie,in prezent fibrom 10 cm (?)Gabi_Ducu - fibrom subseros fundic, 6/8cm,Diphereline 2 luni, miomectomie, doreste bb dupa refacereTeonikol - 34 ani,ultima eco: un conglomerat de noduli fibromatosi de 3,5 cm, subendometrial perete anterior cu dezvoltare endocavitara, cu vascularizatie abundenta depistat la 33 ani;simptome: un an de sangerari masive cu cheaguri si dureri + scurgeri maronii;sarcina obtinuta usor dar oprita in evolutie la 7 saptamani cu un fibrom de 5-8 cm, cat era si la depistare;tratament naturist 3 luni;solutii propuse de medici: operatie clasica, operatie laparo+diphereline; a urmat tratament preoperator cu Diphereline;miomectomie prin histeroscopie,doreste bb.MarcoSeb- 33 ani,nodul intramural de 3,5 cm, descoperit in 2005;nu a ramas insarcinata; diphereline preoperator 3 luni ( in urma tratamentului fibromul, care crescuse pana la 6 cm in 2007 a scazut cu 2 cm), miomectomie la spitalul Elias,Dr T., doreste bb. 3 DipherelineBluel - 33 ani,uter fibromatos,primul fibrom descoperit la 25 de ani, dimens.0,5 cm, tratamente naturiste.In prezent are 3 fibroame in zona istmica,subseroase/intramurale,a urmat tratament cu Diphereline in vederea operatiei insa nu a dat rezultate, fibroamele nu s-au micsorat iar operatia nu poate fi facuta.Doreste bb.Break fast9- 38 ani,uter polifibromatos,doi noduli intramurali(anterior), de 3 si 4 cm,unul posterior de 5/5 cm si unul fundic de 2/2 cm, descoperiti in 2000 si evoluand in timp;nu a ramas insarcinata, doreste bb;solutia medicilor:Diphereline preoperator si miomectomie Mada28 - a urmat tratament cu Diphereline in vederea operatiei si in prezent este [gravi] (2007) 4 Alte optiuni de tratament + fara tratamentCredocred - fibrom 12 cm,histerectomie subtotala, ( Ginecoland )ulterior stare generala f buna.DJmama - in urma cu 3 ani fibromul mare avea 35/37mm intramural si subseros perete posterior si lat. stg. medio-corporeal si altul 22 intramural perete anterior. In prezent are 38.8/34.6mm ;a fost descoperit in urma cu 9 ani si s-a propus histerectomia ; ramas insarcinata avand aceste fibroame dar fatul a incetat in evolutie la 8 saptamani, nu se cunoaste cauzaNoela Carmen - 38 ani,nodul intramural cu dezvoltare submucoasa care deformeaza usor cavitatea uterina de 1.8/2 cm,nodul istmic si posterior cu evolutie intramurala si subseroasa de 5.8/5.4 cm,nodul posterior si spre fundul uterin intramural cu evolutie subseroasa de 5.8/4.6. uter fibromatos marit de volum cat o sarcina de 3-4 luni; se pare ca mai exista unul de 1 cm, pe peretele anterior si inca 2 de aprox 2,5 cm tot spre fundul uterin;descoperite la 36 ani,la un control de rutina, din cauza hemoragiilor care au cedat la acupunctura, doreste bbChantal - fibrom 1,7/2,7 cm,intramural,perete posterior,descoperite dupa nastere prin cezariana la 29 ani, simptome: durere, menoragii, metroragii,recomandari contradictorii ,de la miomectomie si slabe posibilitati pt bb la opinii pozitive in ce priveste bb ,fara necesitatea operatiei; a urmat tratament cu produse FLP(forever) cu rezultat scaderea fibromului cu 1 cm,in prezent urmeaza trat naturist,doreste bb.MadaS - problemele au inceput la varsta de 32 ani(2004)primind diagnosticul de chist ovarian drept de 2 cm ( in urma mai multor eco realizate in diferite cabinete particulare)si urmeaza tratament cu Diane 35.Marimea "chistului"nu justifica insa durerile intense iar in 2005 la o alta ecografie realizata de Dr Herghelegiu se constata ca diagnosticul a fost eronat, fiind vorba de un fibrom subseros necrozat de 4 cm ajuns la aceasta dimensiune in 4 luni, datorita tratamentului prescris pentru chist si care de fapt a daunat fibromului. Pentru fibrom urmeaza tratamente: naturiste, homeopate, acupunctura 2,5 ani.Repeta eco la fiecare 6 luni-in 2007 fibromul avand 6 cm (desi in august 2006 aparea de 4 cm si s-a depistat si existenta unui chist, posibil endometriozic) IR se modifica negativ (0,8-0,6), vascularizatia devenind din ce in ce mai intensa.Durerile atroce alterneaza cu perioade linistite.Solutie propusa de medici: Diphereline properator si miomectomie laparo sau operatie clasica ( fara Dipehereline)Mioritza US - 39 ani,noduli fibromatosi de 1,5 si 2 cm situati intramural- subseros si un fibrom de 1,8 cm, fundic, anterior, subseros;descoperite la 36 de ani in urma operatiei de extirpare a unui ovar,menoragii, metroragii;a urmat tratament cu utrogestan,trat naturist,homeopat, acupunctura,montare sterilet Mirena( are un dozator cu progesteron de sinteza);in urma acestuia hemoragiile s-au oprit, nodulii fibromatosi s-au resorbit insa dupa un timp unul dintre noduli se evidentiaza din nouAda_b -diphereline doar o luna,fara relevanta; fibromul mare care in ianuarie 2007 avea 8/8 cm,in martie5/4 cm apoi a disparut in urma tratamentului naturist (pag 13 cap 18)si a sedintelor de bioenergie.Acest fibrom a creat mari probleme,necrozandu-se , a avut infectie, hemoragii,chiuretaj.In prezent mai are cateva fibroame mici dintre care cel mai mare are 2/1,70 cm. Doreste bb.Maimu - 29 ani,descoperit recent 2 noduli fibromatosi de 4,5 si 4 cm,doreste bb dupa rezolvarea problemei fibroamelor Gina 73 - fibrom de cca.6,5 cm? 4,8/5,8 - doreste bb.Ali_clau - 3 noduli fibromatosi 3-4 cm, doreste bbGH - fibrom intramural de 1,2 mm, descoperit la 31 ani,la ecografie de rutina.Recomandarile medicilor-tratament hormonal insa nu l-a urmat.In 6 luni fibromul a ajuns la dimensiunea de 2,8 cm.S-a manifestat prin dureri in timpul CM,care era abundent.A ramas insarcinata de doua ori in intervalul de timp de 6 luni mentionat mai sus insa a pierdut ambele sarcini(una din cauze a fost caderea de pe bicicleta) Se presupune ca fibromul a crescut in dimensiune datorita sarcinilor(situatie frecvent intalnita).In prezent nu i s-a recomandat un tratament.[gravi]-11 saptamani in mai 2007,fibromul crescand la 4,9/3,8 cm.mmi - 34 ani,fibrom avand dimensiunile 59mm/55mm,intraligamentar,descoperit intamplator,urmeaza tratament naturist.Solutia medicilor - operatie.Dupa 3 luni de tratament va face un nou control .Violetan- fibrom 6 cm, [gravi]Slimatei, fibrom, [gravi]Ela35, uter polifibromatos cu 3 noduli de 4,6,8 cm, doreste bb, sarcina pierduta la 7 saptamani in ian 2007IdairaDear_bambieMirabela11Rosa Sinensis - 3 noduli fibromatosi? 5 Diagnostic "fibrom uterin" eronataurel_cris - presupus fibrom 22/20 mm , intramural, care deformeaza cavitatea uterina,la histeroscopie s-a constatat ca de fapt nu exista acest fibrom, doreste bb.FIV reusit, e [gravi]!Kim - mai multi ani s-a considerat(in Romania si Canada) ca are fibrom uterin,a urmat diferite tratamente naturiste, a ramas insarcinata dupa multe incercari insa cu putin timp inainte de nastere s-a constatat ca aspectul presupusului fibrom (7 cm ?) e specific pentru un chist.La nastere,inceputa natural dar in final avand loc prin cezariana,intrucat chistul s-a spart(ajungand in prag de septicemie),s-a constatat ca era de natura endometriozica.In prezent, este fericita mamica a fetitzei Alicia Maria[copil].............metroragii = scurgeri de sange in afara fluxului menstrualmenoragii = menstruatii care depasesc durata de 6-7 zileIR = vascularizatieCM = ciclu menstrual............. 6 Date necesare pentru a completa lista de mai sus:-ce varsta aveti( numai daca doriti) Mentionez ca varsta trecuta in lista va ramane cea de la data inscrierii.-cate fibroame, ce dimensiuni, unde sunt situate(sau au fost), vascularizatie-cum le-ati descoperit si la ce varsta-ce probleme v-au creat(simptome)de ex durere, sangerare,ciclu abundent,menoragii,metroragii-ce tratament/interventie ati facut -ce solutii/prognosticuri v-au dat medicii(embolizare, histerectomie, mimectomie etc,; daca sunt sanse de bb sau nu)-situatia in prezent-daca ati intentionat sa ramaneti insarcinate cu fibrom -daca ati ramas insarcinate cu fibrom-daca ati nascut ( de cand aveti fibroamele)-daca fibromul a evoluat/involuat in timpul sarcinii si dupa

#2
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 19:46

Am asezat si listutza modificata,in timp mai umblam la ea, deocamdata sunt in mare graba, va pup ![pup]

[iepu][iepu]

#3
greatanca

greatanca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 21:27

Buna, Arinna!
Faci o treaba foarte buna cu gestionarea subiectului. Uite si detaliile mele:

-ce varsta aveti( numai daca doriti): 32
-cate fibroame, ce dimensiuni, unde sunt situate(sau au fost), vascularizatie: 2 fibroame, 10/15 cm si 1/2 cm
-cum le-ati descoperit si la ce varsta: la un control de rutina (intrucat nu ramaneam insarcinata), la 29 ani
-ce probleme v-au creat(simptome)de ex durere, sangerare,ciclu abundent,menoragii,metroragii: nu prea am avut simptome, doar dureri inainte de ciclu (nu foarte mari)
-ce tratament/interventie ati facut: tratamente naturiste, hormonale si in final miomectomie
-ce solutii/prognosticuri v-au dat medicii(embolizare, histerectomie, mimectomie etc,; daca sunt sanse de bb sau nu): mi s-a spus ca sunt sanse de bb chiar cu fibrom, dar nu s-a intamplat
-situatia in prezent: am scapat de monstri, sunt in perioada de refacere
-daca ati intentionat sa ramaneti insarcinate cu fibrom: da
-daca ati ramas insarcinate cu fibrom: nu
-daca ati nascut ( de cand aveti fibroamele): -
-daca fibromul a evoluat/involuat in timpul sarcinii si dupa: -

Pa
[pup]

#4
teonikol

teonikol

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 21:35

Arinna, sarumana, pentru modificarea listutei.
Happy, colega mea de recuperare,[alcool] sper din suflet ca amandoua sa fii ales calea corecta spre un bebe, e firesc ca ea sa difere pentru ca fibroamele noastre difera si patologia noastra la fel.
Rachel , ma bucur ca ne dai vesti bune despre voi, chiar daca nu am vorbit, eu ti-am urmarit postarile pe scurta perioada cand luptam sa-mi traiasca bebe cu fibrom, cred ca eu nu am avut nevoie de curaj, tu ai fost cea care ai dat dovada de curaj si ma bucur sa aud ca sunteti bine.
Avalon, ai dreptate cu zana, cred ca Fecioara Maria nu isi ia o clipa ochii de pe noi si pune in sufletul, mintea si mainile celor din jurul nostru, calitati de zane sau de ingeri protectori.
MadaS, sincer m-am tot gandit daca sa dau numele doctorului care m-a operat, tocmai pentru ca m-am gandit la reversul medaliei. Poate fac un deserviciu laudandu-l. Insa nu cred ca e cazul pentru ca este deja un medic foarte ocupat si cautat, dar poate nu cauta mediatizarea. Cineva spunea ca esecul si succesul trebuie tratate la fel daca vrem sa ramanem oameni si eu cred ca dr. meu de acum este OM.
Si eu mi-am justificat prapastia intre asteptari si realitate, la anumiti doctori tocmai prin prisma succesului si mediatizarii excesive, altfel era inexplicabil. M-am gandit apoi ca nu ar fi frumos sa-l acuz pe fostul dr. de asta pentru eu m-am bucurat atunci cand nu m-a refuzat ca pacienta. Cat despre recomandari, exact cum spuneai tu s-ar putea ca anumite persoane sa fie de alta parere si atunci, mai bine le dai toate informatiile si ii lasi sa aleaga.
Asa ca Dumnezeu sa inzestreze cu har doctorii de care noi avem atata nevoie, indiferent cum se numesc ei.
Va pup, ca ma cearta sotul ca stau prea mult pe scaun.
[grup]

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

#5
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 21:44

Redau aici un mesaj care a aparut exact cand am incheiat vechiul subiect:

quote:
Originally posted by MadaS

Teonikol,
Ma bucur ca totul e decurs bine, la fel si pt [red]Happyface[/red.desi la ea mai aventuros. Fiecare cu solutia ei, evident.Si eu incep sa am dubii asupra oamenilor care sunt extrem de mediatizati, pentru ca intotdeauna exista si reversul medaliei...prea multa mediatizare duce la un aflux de paciente care nu mai permit medicului respectiv sa acorde acel minim de timp necesar...nici gand o intrevedere cu pacienta gen Discovery.macar acel timp romanesc...
Eu l-am cunoscut pe dr tau -cel la care ai renuntat- Teo, acum aproape 2.5 ani...nu avea atatea paciente, nici atata reclama.mi-a explicat niste lucruri in liniste, mi-a spus care sunt solutiile, m-a cucerit. Intre timp i-am mai facut cateva vizite, l-am recomndat si unei prietene a mea...care s-a intors profund dezamagita.Si eu ma gandeam in perspectiva unei laparoscopii sa apelez la dr Ion Ionut, iar marturisirea ta e binevenita, si eu auzisem numai lucruri bune despre el. Probabil ca va fi si alegerea mea in viitor acest medic.



[iepu][iepu]

#6
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 21:46

Bluel, Teo, multumesc![pup]
Greatanca, o sa modific in curand, multumesc pentru date![flo]Nu am avut timp sa citesc din urma tot, acum am vazut ca m-ai intrebat ce mai fac :)azi merg la gineco si vrem sa facem numai analiza pt sot ca daca la el n-o fi bine-sa zicem- ce rost are sa fac eu HSG, oricum nu stiu daca o sa recurg la asta.Altfel, papanicolau a iesit bine dar eu cred ca a o candidoza totusi ca am usturimi cand facem amor sau dupa[hot].O sa vb cu gineco, nu stiu daca imi face el alt test-aici il face medicul de familie.

Happy, vai prin ce ai trecut!Ma bucur mult ca esti bine...

Rachel,[pup] bine ai revenit, cum sa nu te primim,esti un adevarat exemplu!

[iepu][iepu]

#7
happyface

happyface

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 11:24

Arinna, multumesc mult :).. e chiar bine sa fii bine... Iti doresc ca pana la urma sa-ti iasa si tie asa cum vrei, pt ca meriti din plin asta. Multumesc ca te preocupi inca de noi si tii forumul asta in viata. Este valbil si pt Noela, Didi ... [flo].Voi ce mai faceti? Noutati?
Teo, sa ne recuperam cat mai repede si sa avem rezultatele dorite in final: [copil]!!!!!
Sunt perfect de acord cu tine in ceea ce priveste alegerea medicului. mediatizarea excesiva nu mai constituie semnul egalitatii pt profesionalism. V-am povestit si exeperienta mea cu acest dr. Dar, cum am spus si atunci, nu inseamna ca nu face si treaba buna.Doar ca nu pt. toata lumea.Poate ca pacientele pe care le are in observatie de ani de zile stiu mai bine.
MadaS, la tine care e situatia in prezent?
trebuie sa o iau de la inceput cu informatiile despre fetele de pe forum; suntem asa de multe, incat numai stiu exact povestea fiecareia. Scuze:)
Didi, tu cu ce te mai lauzi?
Maryd, cum merge?

Daca stie cineva, pot sa incep deja tratament naturist cu extract de zmeur si coacaze? Ma gandesc sa previn formarea de noi dihanii... Nu as vrea sa mai trec inca odata prin chinuri.

Pentru toate fetele care scriu pe acest forum cate un [pup] cu mult drag :)

#8
teonikol

teonikol

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 13:36

Happy, eu am luat zmeur si coacaz de cand am aflat de fibrom, mai precis de cand am pierdut sarcina, cu o pauza cand am luat diphereline-ul. Acum iar as vrea sa iau dar prefer sa nu iau nimic pana la controlul de o luna pentru ca vreau sa vad fara nici o influenta daca a mai ramas ceva si daca da sa-l scot. Dupa aceea si eu am de gand sa fac naturiste. In principiu cred ca ar fi bine sa ne facem analizele hormonale, dar cu siguranta, surplusul de estrogen din cauza caruia probabil ni s-a facut fibromul, inca exista deci naturistele chiar mai au ce regla ca sa nu avem recidive. Insa nu stiu daca este de ajuns, zmeur si coacaz. Este pe prima pagina un tratament mai complex, dat de Noela. Eventual intrebat si un medic homeopat sau fitoterapeut. Eu ma gandeam si la un tratament de refacere a uterului, ma refer la zona operata, dar pana nu stiu exact cum stau eu mai aman acest lucru. Tu cred ca poti sa incepi deja aceasta etapa. Te pup!
[pup]si [flo]si [ruga]pentru fete!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

#9
MadaS

MadaS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 14:15

Teo, atat pt tine cat si pt Arinna pe care o salut de la asa distanta... sau cine actualizeaza pagina cu istoricul nostru, iata o sinteza a problemelor mele

2004, 32 ani, in urma unor dureri in partea dreapta si a mai multor ecografii facute in cabinete particulare, diagnostic “chist ovarian drept de 2 cm”. Marimea chistului nu justifica intensitatea durerilor. Mi se recomanda CO –Diane 35 pt chist. Ianuarie 2005 -eco Herghelegiu releva diagnostic eronat, respectiv nu e vorba de chist ci un fibrom necrozat, subseros dreapta, ajuns dupa 4 luni de tratament contraceptive la 4 cm datorita medicatie gresite cu Diane....
Eco la fiecare 6 luni, crestere relativ lenta, 6 cm in 2007. IR-urile se modifica in sens negativ (0.8-0.6), vascularizatie din ce in ce mai abundenta la fiecare 6 luni. Dureri atroce in perioadele de necroza 2004, alternad cu luni in sir fara nici un semn. Naturiste, homeopate, acupunctura de 2.5 ani. Rezultate modeste, desi o eco (Herghelegiu) in aug 2006 releva descrestere de la 6 cm la 4 cm a fibromului, dar si aparitia unui chist, posibil endometriozic?? Nu am si nu am avut niciodata dureri la ciclu, menstruatie deloc abundenta.Alte eco ulterioare considera ca fibromul are tot 5-6 cm??? Solutia propusa : Diphereline + laparo sau oper clasica fara Diph. Nu am luat inca nici o decizia.
[/blue][/i]

#10
mioritaus

mioritaus

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 16:47

[flo][flo][flo]as pune pt fiecare cate un brat de floricele insa as umple pagina si cred ca ma cearta moderatorii...sunt cu adevarat impresionata de postarile voastre decand nu v-am citit..aveti asa de multe succese incat sunt cu adevarat coplesita.Fetelor, se zice ca mai bine mai tarziu decat niciodata.....si cum eu sunt pe acest forum cu Sarbatorile de Paste intarziata, nu vreau decat sa va spun ca Sarbatoarea Pastelui v-a adus in casa intradevar Lumina......si ma refer in special la fetele care au ramas gravidute si la cele care s-au operat cu succes insa pentru fiecare exista o raza de lumina, fiecare are un vis pentru care lupta sa razbeasca si vor reusi pentru ca sunteti cu adevarat indarjite sa va atingeti scopul. Va doresc ca in continuare sa aveti sarcini usoare, sa aveti copii sanatosi si frumosi si nu in ultimul rand sa fie niste luptatori asa cum sunt mamicile lor de care cu siguranta vor fi mandri cand li se va povesti prin ce au trecut ele.[pup][pup][pup]

Am sa postez in curand rezulatul la eco transvaginal si eco la san, insa nu sunt pregatita cu hartia unde este rezulatul si nu vreau sa dau date eronate (oricat ar fi ele de mici)dar, nu m-am putut abtine sa nu va scriu cateva cuvinte pentru ca intradevar meritati sa fiti laudate.La Clamidya si Ureaplasma nu am ajuns pt. ca si de data aceasta am avut sangerare de pe 16 martie pana pe 8 aprilie, asa ca am sa ajung saptamana viitoare asta in cazul in ca nu se porneste o noua sangerare.Pe 4 mai fac un an decat am steriletul Mirena si sper ca totusi sangerarile astea sa fie niste reactii adverse intarziate.

Va pup pe fiecare in parte
Mioritza





Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • vizita la medic de familie

    Ralu31031992
    - Ieri, 20:42

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 19:38

  • Instabilitate

    Erika91
    - Ieri, 19:35

  • Vine marea intalnire

    FloreClau
    - Ieri, 18:53

  • Am ales numele pentru fetiÈ›a

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 18:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -