Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Doctori de care sa NU te feresti


368 raspunsuri la acest subiect

#51
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 14:14

Buna,

Sunt o graviduta in 21 de saptamani. Pana acum am mers la Medicover la Mihaela Popescu. Recunosc, cu ceva strangeri de inima ca nu prea am citit laude pe aici. In fine, sarcina fiind fara probleme pana acum si eu trecand printr-o perioada cu foarte multe probleme (am pierdut-o pe mami in periada asta) nu am prea avut timp sa "cantaresc" referintele medicilor. Insa dr. Mihaela Popescu va ramane cu foarte putine ore la Medicover (si-a deschis cabinet particular) si programarile sunt infernal de greu de obtinut, m-am gandit ca e timpul sa analizez mai bine la cine voi merge. Am mai vazut pe un forum ca nici nu vine noaptea la nastere, ceea ce iar nu prea imi convine.

In concluzie: sa ma feresc sau nu de ea?
In plus, intre timp, am fost si la o consultatie si o eco la Clinica Romar POlizu la dr. Pascal Basile (recent venit din Germania, dupa 20 de ani de experienta). MIe mi-a lasat o impresie foarte bune. Dar as vrea sa aud si alte pareri daca a apucat cineva sa mearga sau sa stie mai multe despre el, mi-ar fi de folos!

Merci mult!

Miri2007

#52
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 23:07

Super tare pascale basile!!!! Mie tot ce mi-a zis asa a fost. Pe mine m-a urmarit d-na dr Magda Petrache (medicover-polizu-euroclinic), dar am mai fost si la pascale basile cand mi-era rusine s-o tot frec la cap pe dr mea cu bazaconiile mele. Mi-a spus ca bb va avea in jur de 3,500-3,600 9a avut 3,620), ca nasc de sf maria (asa a fost) si sa nu insist sa ansc natural daca nu am sa pot (n-am putut, ca nu m-am dilatat deloc imp de vreo 16 ore).Cam asta...mult succes, amandoi sunt super!!!! Pe dr mea (petrache) o iubesc de nu mai pot!:)

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

#53
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 23:36

Daca tot s-a deschis acest subiect, pe care il gasesc la fel de util ca pe cel referitor la doctorii de care sa ne ferim, vreau sa-l mentionez si eu pe dl. dr. Parvu Ioan de la Sp. Elias. Eu sunt la prima sarcina si cu toate ca nu am avut f multe intalniri cu dumnealui pana acum, ( respectiv 5 ) imi pare un om deosebit si un medic ce stie sa puna problema pe intelesul tuturor; adica nu pleci din cabinet buimac si fara habar de ce a vrut sa spuna.

in plus este foarte bland si are o mana super usoara...atunci cand am fost la ecografie, vorbea f frumos despre bebe si pe mine ma linistea ca totul este in regula. De asemeni, din ceea ce spunea si felul in care punea problema, mi-a dat de inteles ca este un medic care stie sa isi asume responsabilitatea.

Eu zic ca toti cei mentionati aici merita toata aprecierea noastra pentru treaba frumoasa si deloc usoara pe care o fac!

mami_papatot [gravi]16+

http://community.web...er/mami_papatot

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

#54
aandreea27

aandreea27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 25 octombrie 2007 - 11:05

desi poate multe nu veti fi de acord cu mine,doctorul de care NU ma voi feri vreodata este doctorul gabriel lemnete de la spitalul polizu.
desi are un stil mai deosebit de a vorbi,este un doctor extraordinar si un om deosebit,iar faptul ca acum am un baietel superb,de doua saptamani,i-l datorez in mare parte si dumnealui.
in afara de profesionalismul de care a dat dovada,vorbesc in ceea ce ma priveste,cel mai mult am apreciat optimisul pe care a stiut sa mi-l insufle pe durata celor 40 de sapt.

#55
Kya

Kya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.407 mesaje

Postat 25 octombrie 2007 - 12:41

quote:
Originally posted by mami_papatot
Daca tot s-a deschis acest subiect, pe care il gasesc la fel de util ca pe cel referitor la doctorii de care sa ne ferim, vreau sa-l mentionez si eu pe dl. dr. Parvu Ioan de la Sp. Elias. Eu sunt la prima sarcina si cu toate ca nu am avut f multe intalniri cu dumnealui pana acum, ( respectiv 5 ) imi pare un om deosebit si un medic ce stie sa puna problema pe intelesul tuturor; adica nu pleci din cabinet buimac si fara habar de ce a vrut sa spuna.in plus este foarte bland si are o mana super usoara...atunci cand am fost la ecografie, vorbea f frumos despre bebe si pe mine ma linistea ca totul este in regula. De asemeni, din ceea ce spunea si felul in care punea problema, mi-a dat de inteles ca este un medic care stie sa isi asume responsabilitatea. Eu zic ca toti cei mentionati aici merita toata aprecierea noastra pentru treaba frumoasa si deloc usoara pe care o fac!mami_papatot [gravi]16+http://community.webshots.com/user/mami_papatothttp://bd.lilypie.com/24Mjp3.png
[:D] sa vezi poate ti-o iei! Ca pe aici vad ca lumea are tendinta sa-l puna pe lista neagra... Motivele mi se par de fiecare data foarte subiective! Insa nu vreau sa nasc polemici pe tema asta.Din punctul meu de vedere este un medic excelent, plin de profesionalism si care isi iubeste meseria! Stie sa se comporte cu pacientele, niciodata nu o sa-l auzi tipand, sau (ca sa dau un citat) spunandu-i gravidei pe masa de nastere "impinge fa scroafo! Ca doar cand te-ai f... ti-a placut, nu?"Si asa cum prin targ umbla povesti negative la adresa lui, as putea sa dau alte zeci de exemple de sarcini pe care le-a salvat si de bebelusi pe care i-a adus pe lume cand nimeni nu le mai dadea nici o sansa... Sau lucruri pe care el le-a vazut la ecograf, in timp ce altii le-au ignorat... etc, etc, etc.Eu te felicit pentru idea de a-l trece pe aceasta lista! [flo]Kya [gravi] cu [baietel] VictorA inceput o mare dragoste---------------------------God didn't bring me this far, to leave me here!

#56
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 25 octombrie 2007 - 21:55

kya, asa este...atat timp cat vorbim despre oameni si nu despre masini, despre roboti, este normal sa existe parerei pro si contra ... cel mai bine ar fi insa daca am expune aceste parerei cat mai obiectiv ... admit ca poate nu a vazut un anumit lucru sau nu a retinut ce i s-a spus intr-un anuit moment ... dar de aici si pana la a-l face incompetent sau a spune ca vbeste urat cu pacientele este long , long way ... este mult prea educat sa faca asa ceva !

Inca o data , Dl. dr. Parvu este un om si un profesionist care merita tot respectul! Si accentuez calitatea de OM pentru ca mi se pare deosebit de importanta !

mami_papatot [gravi]16+

http://community.web...er/mami_papatot

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

#57
eris

eris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 255 mesaje

Postat 27 octombrie 2007 - 20:39

Buna fetelor!Eu sunt din Constanta si votez pentru medicul meu Cristurean Viorel.Un om deosebit care are o rabdare de fier cu o graviduza ce vine cu lista de intrebari de acasa[:D]
Mada 27+ [baietel]Ianis Cristian

#58
amelia_pitik

amelia_pitik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 28 octombrie 2007 - 16:24

alexandra stroe - Sp.Elias

#59
addya

addya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 28 octombrie 2007 - 19:15

dr. Tania Grou - caritas.





Adina si Razvan



Razvan-Nazdravan

Razvan tine o conferinta - filmulet

#60
verga

verga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 12:30

Cezara Bucur-Giulesti
Dumitru Marica-Filantropia

av


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -