Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Anii de facultate


203 raspunsuri la acest subiect

#191
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.319 mesaje

Postat 01 mai 2024 - 10:29

In sfirsit the riot police a tabarit pe ei si a arestat cel putin 100.Sa vezi cum se rostogoleau pe scari puisorii, cu masti pe fata, ca sa nu fie recunoscuti si cum tipau infricosati. Ei chiar credeau ca or sa fie tolerati sa stea in corturi si sa persecute oameni nevinovati, pentru o cauza de care n-au habar, asa a la long?

 

Nu-i nevoie sa ii tina inchisi, e suficient sa le ia bursele si sa le faca dosar easily available tuturor angajatorilor. 



#192
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 01 mai 2024 - 16:15

Letitia eu nu cred ca vor avea dosare facute.
asa cum a fost cu protestele BLM unde nimeni nu a fost nici macar tras de mâneca  dupa bilioane in pagube, orase distruse,  vieți omorâte. 
 

 



#193
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 01 mai 2024 - 16:36

Imi pare bine ca la școala lui fiu-miu nu sunt proteste , iar el oricum știu ca ar sta in banca lui și nu ar intra in astfel de grupuri.
Asta îmi aduce multă liniște. Numar zilele pana vine și abia aștept să-l văd acasă. 
am stat acum câteva zile cred ca 2 ore de vorbă pe FaceTime , dar asta se întîmpla rar.

Când îl văd cat a crescut, cum vorbește și ce face, nu-mi vine să cred dar e f interesant să-I văd personalitatea și transformarea . 
Am o poză frumoasă  cu el în bucătărie când era mic de vreo 4 ani,  făcută la Eforie… nu-mi vine să cred ce repede a trecut timpul.  Mi se pare copilăria asta mult prea scurtă.
Când e acasă, am secvențe scurte, glimpses cand  parca simt ca retrăiesc momentele alea. 



#194
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.351 mesaje

Postat 01 mai 2024 - 18:43

Bine ca a intervenit politia.

Oricum, am inteles ca li se maresc taxele.

 

Michelle, William lucreaza cat are vacanta?



#195
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 01 mai 2024 - 23:37

Normal ca universitățile o să mărească taxele la cat vor fi dați în judecată și lipsa donațiilor de la evrei. 
 

William cauta job sau internship si îl ajut și eu cu aplicații, întrebat în stânga și-n dreapta dar deocamdată nimic. Am vrea ceva în domeniu. 

Nu vreau să lucreze la restaurante sau fast food  plus ca acum nici acolo nu se mai găsesc datorită legii recente de a mări salariul minim a lucrătorilor și mulți au fost dați afară. Multa lume datorită inflației au 2 joburi și e greu de găsit entry level si partime . 



#196
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.319 mesaje

Postat 02 mai 2024 - 09:58

Letitia eu nu cred ca vor avea dosare facute.
asa cum a fost cu protestele BLM unde nimeni nu a fost nici macar tras de mâneca  dupa bilioane in pagube, orase distruse,  vieți omorâte. 
 

E diferita situatia fata de cea cu BLM, ca astia au dosar scolar, deci e usor sa adaugi a notita undeva despre astfel de activitati practicate. Nu stiu, zic si eu.

 

Deci in final au fost mai mult de 280 arestati, poate aflam si cine sint cei infiltrati care i-au mobilizat si spalat creierul. Ca stim ca au fost tot felul de activisti infiltrati. Un reprezentat HMS i-a numit pe studenti useful idiots. [clo]



#197
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 02 mai 2024 - 23:08

Letitia, unele școli, profesori sunt pe mâna cu ei.  La asta a dus îndoctrinarea din ultimii ani . Ce ne mai miră , ce altceva se putea întîmpla . 



#198
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.963 mesaje

Postat 03 mai 2024 - 00:51

Am văzut la știri că au desființat campingul de la Univ. of California.

 

Cel de la McGill e încă acolo.



#199
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.319 mesaje

Postat 03 mai 2024 - 10:07

Letitia, unele școli, profesori sunt pe mâna cu ei.  La asta a dus îndoctrinarea din ultimii ani . Ce ne mai miră , ce altceva se putea întîmpla . 

Din fericire marea majoritate a profesorilor isi vad de treaba, insa multora le e frica sa isi spuna parerea ca sa nu fie cancelati/dati afara. Asa vremuri am ajuns. Si noi care credeam ca numai in comunism se poate intimpla asa ceva.

 

Si la noi au inceput sa intinda timid corturi la universitatile cele mai woke din tara. Ei spera sa se intinda trendul la toate univesitatile dar nu cred ca or sa reuseasca. N-am vazut o participare masiva pe nicaieri.



#200
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.319 mesaje

Postat 05 mai 2024 - 13:12

Am văzut știre ca mai mult de 2100 au fost arestați in curțile universităților, nu numai Columbia dar și USLA, Harvard, etc.




Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • ecografie de confirmare

    stefiar
    - Astăzi, 11:54

  • Oboseala, insomnie

    ZDenisa
    - Ieri, 23:51

  • It’s a…

    BeckyGaie
    - Ieri, 23:05

  • Primire Geanta Bebelusului

    Amy_75
    - Ieri, 17:20

  • Ședință foto

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -