Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Soare cu dinți, de ce mă minți?


128 raspunsuri la acest subiect

#11
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.607 mesaje

Postat 23 octombrie 2023 - 14:35

Buna!

 

Silvi, dar ti-a iesit foarte bine! Sa ai spor! Si sa scapi cat mai repede de durerile de cap!

 

Noi, nimic interesant, doar rutina. Ne-am uitat la tenis saptamana trecuta, la turneul de la Cluj...Mi-e dor de Simona.



#12
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.363 mesaje

Postat 23 octombrie 2023 - 15:04

Buna!

 

Silvi, dar ti-a iesit foarte bine! Sa ai spor! Si sa scapi cat mai repede de durerile de cap!

 

 

Multumesc! Multumesc! [flo2]



#13
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 24 octombrie 2023 - 10:18

Salutari calde! E frumos si cald la noi. Diminetile si serile sunt foarte reci, dar ziua ne bucuram de mult soare.

Saptamana asta, baietii au aproape in fiecare zi excursie, ei fiind ghizi. Azi Marc merge la Hunedoara si Manastirea Prislop, iar Andrei la Alba Iulia.  Andrei e in Saptamana altfel si a mers invoirea din vorbe. Marc are scoala si tb sa-i fac rost de scutiri , ca altfel nu merge si ii Pune absente. E un fel de voluntariat platit, ca le da diurnal,  pe care il face un prof de geografie din oras, dar pe cont propriu. Si nu le poate da o hartie pt scoala. Ne descurcam cum putem, dar mie mi se pare ca invata mai multe si dezvolta multe abilitati actuvitatea asta. Orele de la scoala le recupereaza cumva.

Silvi, spor la crosetat.

Nu mai zice nimeni mai nimic? Toata lumea ocupata.

 



#14
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.945 mesaje

Postat 25 octombrie 2023 - 04:28

Roli, foarte interesantă ocupația băieților tăi. Îmi place ideea.

 

Da, foarte ocupată aici. Azi am vaccinat băiatul ( covid și gripă) și am dus mașina la garaj, am încălțat-o de iarnă, mâine vaccinăm pisicile. Vineri încep activitățile de Halloween cu trick or treat la o casă de bătrâni, cu fiu-miu și băiatul nașilor. Am primit o invitație de la fiica cuiva de acolo, seniorilor le face plăcere să dea bomboane copiilor costumați.

La școală multă treabă, sunt membră în comitete și comiții, o fac cu plăcere dar sunt ceva ședințe, am avut și consiliu ieri, în fine, de-ale profilor. Am și bătaie de cap cu câțiva copii din clasă care nu știu literele încă, unii din familii de refugiați, acasă nimeni nu se ocupă.

Fiu-miu a fost admis la școala secundară privată, dar nu vreau să îl dau acolo, din varii motive. Așteptăm încă rezultatul de la școala publică, acolo e concurs de dosare și birocrația aferentă.

 

Vremea e frumoasă de luni până vineri și ploioasă în w-e, așa a fost în ultimele 2 săptămâni și se anunță idem we ăsta.

Când nu plouă, toamna este superbă aici, știu că v- am mai spus dar chiar este wow.

 

În fiecare weekend E. a avut aniversări de copii, doar prieteni de familie, deja m-am săturat dar asta e. Mai urmează și colegi probabil.

 

Gata raportul.



#15
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.945 mesaje

Postat 25 octombrie 2023 - 04:35

Încă una și mă duc: vă invit pe fb, am pus poze cu toamna din Québec actuală și din ultimii ani ("amintiri"). Mesaj privat dacă mai e cineva care vrea să ne conectăm pe fb și nu-mi știe numele real și complet. (Nu-l pot da aici în postări publice)

 

Silvi, dar ai talente nebănuite, în afară de cel literar! Șosetele sunt chiar mișto și am văzut că ești foarte activă și la bucătărie 



#16
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.363 mesaje

Postat 25 octombrie 2023 - 11:11

hello!

 

Roli, foarte interesant ce povestesti despre baieti. sunt de acord cu tine, invata foarte multe din activitatea asta si daca pot recupera si scolița eu zic ca e chiar bine. Bravo!

 

Fleur, o sa intru sa iti admir toamna, e anotimpul meu preferat! imi place iarna, pentru ca imi place zapada, dar cum nu prea am parte de ea ma multumesc cu toamna. si la mine la țară toamna e minunată!

Felicitări băiatului ptr admitere, dar va țin pumnii să fie acceptat și acolo unde își dorește mai mult.

Mulțumesc ptr aprecieri

la bucătărie nu am nici un talent, doar ca sunt obligată să hrănesc fetele ne gătesc și socrii mei, dar tot trebuie să gătesc și eu aproape zilnic. înainte mica mânca mâncare de bebeluși și foarte puțin, C mânca la afterschool și domnul soț era plecat foarte mult. eu comand la muncă la prânz, așa că cu ce ne găteau socrii ne descurcam foarte bine toată săptămâna.

Acum situația e total schimbată: fetele mănâncă acasă și la prânz și seara și chiar mănâncă destul de bine, doar că fiecare altceva, că sunt mofturoase ...tac-su e și el acasă și e și el selectiv. Acum gătesc zilnic și mult. 

mă inspir de la subiectul cu mâncarea și de la LIDl in funcție de ce reduceri primesc in aplicație aia gătesc.

 

in wekend avem o nunță, la o pensiune în Deltă așa că o să mă relaxez două zile doar cu domnul soț pentru că fetele nu vor să vină. E o premieră. iar de luni plecăm în vacanță!



#17
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 25 octombrie 2023 - 17:31

Servus pinguini 

 

Fleur, fain titlul  [pup] se potriveste perfect cu vremea de aici  [:)]  succes cu scoala lui E., tin pumnii sa iasa asa cum va doriti.  

 

Laura, la multi ani copilului  [artif] sa fie sanatos si sa va bucurati de el.

Silvi, faina soseta  [pk]  a 2a e gata ? distractie placuta la nunta, chiar mi-e dor de-o nunta romaneasca  [:D]  si vacanta faina sa aveti..unde mergeti ? 

 

Roli, imi place de baietii tai  [pk]  

 

Multumesc mult pt cuvintele frumoase  [flo2]   [il]  [pup]  

 

Mai sunt 5 saptamani si decolam spre Columbia  [avion]  nu am facut bagajul inca  [fum] temperatura unde mergem noi va fi intre 25 si 40°  [dan] asa ca voi lua in mare parte haine subtiri.

 

Ne uitam la America Express, acum sunt in Columbia  [:I] am vazut Medellin-ul, un oras care ne place mult. Anul asta nu ajungem acolo, dar vom merge peste 2 ani iar si nu-l vom rata.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

Zi faina si sa ne reauzim cu bine. 



#18
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.945 mesaje

Postat 25 octombrie 2023 - 17:49

Știați că Medellin e în fruntea topurilor orașelor cu cea mai mare calitate a vieții? Am rămas mască.



#19
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 26 octombrie 2023 - 10:15

Fleur, nu stiam  [flo2] stiam ca e un oras al artei   [pk] mi-ar place sa stau si acolo, desi Cartagena e orasul meu de suflet  [il]



#20
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.363 mesaje

Postat 26 octombrie 2023 - 12:23

Bună ziua!

 

Ella, să aveți o vacanță frumoasă. Ai timp de bagaje...pana atunci mai este, poate mai ai nevoie de unele haine. 

șoseta nr. 2 e jumate, nu sunt așa rapidă. [:)]

nu ștu ce să zic de nuntă...nu știu cât o să fie de românească pentru că mireasa și nașii sunt unguri [:-)))] noi suntem invitați ai socrului mare, ai mirelui adică. Dar sunt sigură că o să ne distrăm, locația e foarte frumoasă, mergem cu fratele meu și niște prieteni buni. Am fost acum fix un an la aceeași pensiune și a fost foarte bine. 

Noi mergem în vacanță aici la noi, la Bran. la dus ne oprim la Buzău, la vulcani și la întoarcere mergem pe la Slănic Moldova - 5 zile în total. 

 

La mulți ani sărbătoriților de sf. Dumitru! 

eu am un șef  [:)]




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -