Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dilema


11 raspunsuri la acest subiect

#1
fagaras1993

fagaras1993
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 mai 2023 - 05:27

Am o dilema si sunt curios cum vad altii/altele problema... Ati iesi cu cineva care a mai fost casatorita de 4 ori? Cum stim ca intotdeauna adevarul e la mijloc, imi vine greu sa cred ca asta a fost chiar ghinion si nu e ceva   "necurat " la mijloc.. Una e sa ai ghinion odata sau chiar si a doua oara in dragoste - casatorie.. dar totusi... Sunt eu absurd?



#2
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 27 mai 2023 - 11:22

X


Editat de ioana, 28 mai 2023 - 11:50 .


#3
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 27 mai 2023 - 12:11

Am o dilema si sunt curios cum vad altii/altele problema... Ati iesi cu cineva care a mai fost casatorita de 4 ori? Cum stim ca intotdeauna adevarul e la mijloc, imi vine greu sa cred ca asta a fost chiar ghinion si nu e ceva   "necurat " la mijloc.. Una e sa ai ghinion odata sau chiar si a doua oara in dragoste - casatorie.. dar totusi... Sunt eu absurd?

 

 

 

Mergi mai departe, nu e pentru tine.

 

Nu inteleg ideea , daca vrei sa iesi cu cineva si iti place , ce importanta are " palmaresul" , vei face si tu parte din el, hopefully.



#4
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 27 mai 2023 - 12:49

Daca ar fi doar pentru distractie,da,as iesi. Da atat.

 

Doamna e pasionata de casatorie  [:D]


Editat de velvet, 27 mai 2023 - 12:50 .


#5
fagaras1993

fagaras1993
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 mai 2023 - 13:37

Ioana, nu e vorba nu e vorba ca a mai fost casatorita ca si eu am fost... Asa cum zic velvet si Colins, ma gandesc sa nu devin trofeu ca e pasionata de casatorii si sa imi pierd timpul. La 55 de ani nu prea mai ai timp de joaca... 



#6
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 28 mai 2023 - 11:47

La patru casatorii pt mine ar insemna ca e o persoana dificila. Deci un mare nu! 



#7
fagaras1993

fagaras1993
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 28 mai 2023 - 14:05

La patru casatorii pt mine ar insemna ca e o persoana dificila. Deci un mare nu! 

Cica una a fost ca erau prea tineri, 2 ca umblau aia cu femei si le placea alcolul si ultima jocuri de noroc... Dar inclin sa cred ca e dificila si nu stiu daca am rabdare sau timp de asa ceva si de aia am intrebat si alte pareri... Poate e o femeie ok, dar la varsta asta nu mai pierzi timpul sau risti prea mult...  Mersi de opinii!



#8
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 04 iunie 2023 - 08:06

Care sunt motivele pentru care a divorțat de 4 ori? Cât a durat fiecare căsnicie și ce interval de timp a fost între ele? Cine a avut inițiativa divorțului, ea sau partenerul?

Fie este o persoana dificila, fie a ales greșit de fiecare data pentru ca nu a reușit sa vadă acele "red flags" care ar fi trebuit să-i dea de gandit.

Încearcă sa te lămurești în privința ei, înainte sa iei o decizie în privința relației voastre. 



#9
fagaras1993

fagaras1993
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 iunie 2023 - 15:59

Ea zice ca primul femei si alcool, al doilea alcool si jocuri de noroc, al treilea nu mia stiu exact si  ultimul femei. Ea zice ca a gresit de fiecare data dar aici am eu dubii.. Mai toti au fost 4-6 ani casatoriti cu ea... Ceea ce cred eu acum, dar mai trebuie timp sa ma conving e ca atunci cand lucurile nu merg perfect nu face nici un efort sa le indrepte si crede tot timpul ca numai ea are dreptate.... Ma gandesc ca asta a dus la acele divorturi,,, Hai unul, doi mai sunt tampiti dar chiar toti... Culmea e, ca pare o tipa super.. O profesie faina, o cariera de succes, Unul din "ring the bell" e ca unul din astia era casatorit cand s-a cuplat cu el. Cat ar fi ea de dragoste parca nu as fi facut-o sa ii stric familia omului chiar daca pana la urma ala tot ar fi divortat din cauza problemelor lui.  



#10
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 iunie 2023 - 09:42

La prima vedere suna urat: a fost casatorita de 4 ori, iar concluzia care ar reiesi de aici ar fi: are sigur o problema, 4 casatorii (si 4 divorturi)??!

 

Pe de alta parte, la cum sunt lucrurile in ziua de azi, daca nu ar fi vorba de un om cu 4 casatorii la activ, ci cu 4 relatii? 

 

Ca pana la urma ar fi interesant de aflat (pt tine in primul rand): s-a casatorit repede dupa inceperea relatiilor? Au fost si alte relatii in afara casatoriilor? Si cat au durant casatoriile?

 

Ca raspuns final: nu stiu ce sa zic, nu stiu ce as face... si eu, poate, ca multa alte lume, poate as zice nu, sigur am si eu prejudecatile mele....  

 

Am editat ca initial am avut impresia ca autorul postarii e de sex fenimin (de obicei scriu mult mai multe doamne decat domni) si nu citisem varsta. 

Dvs aveti 55 ani, ea este cam de aceeasi varsta cu dvs? Daca da, facand socotelile, avea 20-20+ ani in anii 90, in care nu prea era obisnuit si agreat la noi concubinajul, relatiile fara acte. Ma gandesc ca probabil daca a hotarat sa se mute cu cineva, automat s-a si casatorit, ca sa nu fie considerata "femeie usoara". Abia mai incolo, mai pe la jumatatea anilor 2000 a fost mai acceptat concubinajul in societate si nu a mai fost considerat asa imoral....


Editat de monicabo, 06 iunie 2023 - 09:49 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -